[Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

[Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Przeglądałem model kartonowy statku pasażerskiego CAP ARCONA w 1:250 niemieckiego wydawnictwa HMV, w którym autor opracowania pokusił się i zaprojektował wyposażenie pomieszczeń wewnętrznych ( stoliki, krzesła, ławki w restauracji, meble, fortepian itp).
I naszło mnie pytanie. Czy jest sens dłubać sie w czymś takim przy projektowaniu kartonówek dla skali 1:200, 1:250 czy 1:300?
Ja rozumiem, czołgiści cisną projektantów by projektowali modele z wnetrzem, samolociarze również. A co z nami? Czy jest nam to do szczęścia potrzebne ?
Czekam na Wasze konkretne komentarze.

Pytam bardzo poważnie. Zastanawiam się właśnie nad wyposażeniem wnętrza znanego statku pasażerskiego w skali 1:200.

Pozdrawiam
SZKUTNIK
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Re: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okr

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

SZKUTNIK pisze:
Pytam bardzo poważnie. Zastanawiam się właśnie nad wyposażeniem wnętrza znanego statku pasażerskiego w skali 1:200.

Pozdrawiam
SZKUTNIK
Niech zgadnę TITANIC ??
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okr

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

SZKUTNIK pisze:autor opracowania pokusił się i zaprojektował wyposażenie pomieszczeń wewnętrznych ( stoliki, krzesła, ławki w restauracji, meble, fortepian itp).
I naszło mnie pytanie. Czy jest sens dłubać sie w czymś takim przy projektowaniu kartonówek dla skali 1:200, 1:250 czy 1:300?
Hej.
Pomieszczenia wewnętrzne będą raczej słabo widoczne (o ile w ogóle), o ile nie zrobi się przekroju.
Natomiast "pasażery", szczególnie te luksusowe często miały bogato wyposażone pokłady spacerowe, baseny itp.
A tu już warto poszaleć...
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
ODPOWIEDZ