Schienenwolf - 1:25 freemodel [Galeria]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

Schienenwolf - 1:25 freemodel [Galeria]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie po bardzo długiej przerwie :)

W końcu udało mi się znaleźć trochę wolnego czasu i co nieco podłubać, a że po takiej przerwie chciałem rozruszać paluszki na czymś nowym, łatwym i przyjemnym, wybór padł na darmowy model ze strony papermodelers.sk (do ściągnięcia pod tym linkiem: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=93&t=2312). Modelem tym jest Schienenwolf. W telegraficznym skrócie: model spory, fajnie opracowany, szybko i bardzo przyjemnie się go skleja, a co najważniejsze wygląda bardzo ciekawie. Niedawno pojawiło się na tym Forum bardzo fajne wykonanie powyższego modelu autorstwa Kolegi draccus'a - pozazdrościłem i też sobie go skleiłem :)
A tak na serio to najważniejszą przesłanką w wyborze tego modelu była chęć wykonania podstawki i torowiska. Jak to wszystko mi wyszło pokażę w pełni już wkrótce. Dzisiaj - jako, że nie wszystkie detale są w 100% ukończone - tylko kilka "starych" fotografii i zaproszenie do zaglądnięcia tutaj wkrótce :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

I jeszcze kilka zdjęć przed "oficjalną galerią":

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Mniam, oglądając pierwsze zdjęcia pomyślałem w pierwszej chwili że to oryginał - do momentu jak zobaczyłem że tory się nagle kończą :)

Super robota. Bardzo mi się podoba.
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Dzięki lehcyfer :)

A dzisiaj już obiecana galeria. Kilka słów jednak wcześniej podsumowania. Wszystkie elementy ruchome starałem się wykonać w taki sposób, aby ruchomymi były. Śrubę do opuszczania/podnoszenia "haka" wykonałem z cyny do lutowania. Nagwintowałem ją odpowiedniej średnicy nakrętką i jakoś to wszystko się trzyma mimo tego, że parę razy ze śruby korzystałem. Skrzynie są oczywiście drewniane, a torowisko (jak zapewne widać) projektu Astry28.
A teraz nie pozostaje mi już nic innego jak zaprosić Was do obejrzenia galerii końcowej (zdjęcia w rozdzielczości 1200/676 px):

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Fajny model, podobają mi się te połamane podkłady, ale jeszcze ciekawiej wyglądają postarzane zdjęcia :-)
Powiedziałbym jednak, że po przejeździe czegoś takiego, to podsypka byłaby podniesiona.
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Mnie także podoba się model, zwłaszcza jego postarzenie. Podkłady rozdarte robią wrażenie, lecz leżą one zbyt płasko. Pod linkiem niżej masz zdjęcia i filmik podczas "pracy" urządzenia.

http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=799
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Witam
Model w twoim wykonaniu robi wrażenie no i to rozdarte w pół torowisko coraz bardziej żałuję że też się nie pokusiłem :) . Dodałeś widzę też coś od siebie tą osłonę i fajny patent ze śrubą cynową gwintowaną, na to bym nie wpadł.
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Bardzo ładny model. Świetne zdjęcia i sprzęg do poprawki :-) Nie chodzi oczywiście o czepiactwo, bo model choć prosty - to przedniej marki. Ale ten sprzęg to zrobiłeś zbyt delikatny do masy i funkcji pojazdu. Jeśli mogę coś doradzić, to do ochry angielskiej dodawałbym odrobinę czarnego pigmentu aby ją trochę przytłumić.

:paker: Uniosłeś to kolego jak trzeba - pozdrawiam.
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Dziękuję za komentarze i w wolnej chwili postaram się jeszcze na troszkę wrócić do tego modelu i zastosować się do Waszych uwag. Cieszę się, że nie skopałem tego do końca tym bardziej, że nigdy nie robiłem jeszcze żadnej podstawki pod model. Więc jestem zadowolony :)
Postaram się nieco podnieść połamane podkłady - mam nadzieję, że klej puści. Co zaś się tyczy sprzęgu to nie znalazłem nigdzie zdjęcia jak to wyglądało w oryginale, więc sugerowałem się innymi wykonaniami. Też się coś postaram z tym zrobić :)

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Świetny model :)

Podkłady łamałeś w jakiś specjalny sposób?
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
ODPOWIEDZ