*[Relacja/Samochód] Kraz 255 B

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No to czas na mały update. Prace mozolnie ale jednak skutecznie posuwają się do przodu. Kabina prawie gotowa, dach jeszcze nie przyklejony bo muszę pomalować i wyposażyć podsufitkę min. w lampkę co by Stachowi nie było ciemno w kabinie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No trochę to trwało ale kabina zamknięta, i w zasadzie gotowa, przykleić tylko drzwi i gotowe. To prawie koniec bardzo drobnych elementów w tym modelu, nieco drobnicy jeszcze tylko pozostało tu i ówdzie. Teraz czas na elementy blacharki i skrzynię :).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Widzę że zastosowałeś podobną technikę jak ja, boki osłon silnika te z otworkami wentylacyjnymi, całość została przetłoczona na odpowiednie wcześniej spreparowanym wycinku kartonu, nie jest to naklejone, ale z drzwiami już mi się nie chciało bawić,
Fajnie Ci wychodzi model, mam tylko taką małą uwagę, nie spiesz się, wykonuj części dokładniej :D nie twierdzę że są źle wykonane. Wierzę że dasz radę lepiej ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Tak niedługo będę się brać za osłony więc, pewnie wykonam je podobnie. Niestety, mało czasu na klejenie mam ostatnio,to jak człowiek się już dorwie do tego modelu to potem się spieszy żeby jak najwięcej zrobić no i z jakością potem różnie. Postaram się jednak robić już lepiej kolejne elementy :).
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

hahaha mam ten sam problem co Ty, ale przyznać trzeba nad światłami siedziałem 2 dni :D oczywiście w między czasie zabawa z dzieckiem :D
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Trochę spóźnione bo miały być już dawno ale są, fotki silnika bez chłodnicy która zakrywa sporo ciekawego. Kraz ma już trochę blacharki ale to pokażę w przyszłym roku :). A przy okazji życzę wszystkim na forum szczęśliwego nowego roku!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Wreszcie udało się znaleźć chwilę czasu i zrobić co nieco przy Krazie. Na zdjęciach boleśnie powyłaziły niedoróbki i niedomalowania które są efektem pracy wyłącznie przy lampce. Cóż będzie trzeba je poprawić. Maska jest w trakcie montażu, na razie założona na sucho.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LELO
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23 2007, 20:59
Lokalizacja: Mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LELO »

Coś krzywo wyszły te Twoje lampki :shock:
Pozdrawiam
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Nie żebym był czepialski, Camilllo masz potencjał, ale zwolnij, przymierzaj ze trzy razy a potem jeszcze dwa, i potem przyklejaj.
Na forum nie tylko się zbiera pochwały ale czasami trzeba wysłuchać konstruktywnej krytyki.
Moja jest taka, model wychodzi Ci dobrze, jeżeli chcesz potem poddać go delikatnemu złomowaniu, czyli to tu to tam wgniecenia, wtedy to będzie miało sens :D
Wybacz, jestem zwolennikiem staranności, co i mnie nie wychodzi czasami. Pośpiech nie jest wskazany i to w tak wymagającym modelu, w moim jest sporo niedoskonałości które mnie drażnią i sam się zastanawiam nad złomowaniem, więc nie myśl że się czepiam :P
Powodzenia w dalszej pracy i śledzę postęp.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Pozytywne czepianie jak najbardziej mile widziane :). Po to ta relacja jest, żeby wyciągnąć jakąś naukę z popełnianych błędów i z tego co dobrze zrobione. To że te lampy są krzywo jest efektem wcześniejszego błędu, prawdopodobnie łączenie osłony silnika z błotnikiem jest źle zrobione, lub źle wyprofilowany błotnik w tym miejscu. Teraz już i tak tego nie rozkleję, więc będę musiał znaleźć inny sposób, żeby to poprawić. Jak się patrzy na model z przodu to lampy trzymają poziom, tylko właśnie tak z góry widać tą krzywiznę. Dlatego myślę, że to może profil błotnika jest coś nie teges. W weekend i tak już nic nie zrobie bo jak zwykle nie ma mnie w domu, ale w tygodniu postaram się coś z tym zrobić. A co do "złomowania", od początku miałem koncepcję żeby Kraz nie był bardzo zdezelowany tzn, nie w stanie "przed żyletkowym" :), ale na pewno nadgryziony przez ząb czasu :).
Obrazek
ODPOWIEDZ