[R] NEOPLAN CITYLINER N1216 HD REVELL 1:24

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Pomalowane zostały już także boczne ścianki oraz szyby. Szyby jak na razie są na sucho przymierzone ze względu że się zastanawiam czy te ramki na szybach lepiej zrobić czarnym z połyskiem czy tak jak jest teraz matowy.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Kolejne zdjęcie z budowy, przyklejona została boczna ścianka.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Dziś przykleiłem do modelu drzwi, długo się zastanawiałem czy robić otwierane czy zakleić je na stałe, bo znając życie myślałem że przy ruchomych drzwiach a dokładnie przy zamkniętych będą szpary, no ale spróbowałem zrobić ruchome i ku zdziwieniu wygląda to całkiem całkiem.
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Prace idą pomału do przodu, i zbliżają się ku końcowi. Został już przyklejony dach oraz tylna część autobusu.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

No i koniec, model po niespełna dwóch miesiącach został ukończony, z efektem-oceńcie sami. Co do samego modelu to powiem że sklejało się go bardzo przyjemnie nie napotkałem większych niedokładności do których by trzeba użyć większej ilości szpachli, jedynie rozwiązał bym w inny sposób mocowanie bocznych szyb ale to moje spostrzeżenie, szkoda tylko że model taki drogi.
Gdyby była inna pogoda to pewnie zrobił bym zdjęcia w plenerze a tak... może innym razem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję, całkiem fajnie wyszedł Ci ten model. A zdjęcia w plenerze proponuję zrobić na wiosnę.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Temat Neoplana niby zamknięte, ale no właśnie chciałem wam coś pokazać, model autobusu był robiony na zamówienie, dla osoby która go zamówiła. Model po sklejeniu został wysłany naszą kochaną pocztą Polską, model był zapakowany w podwójny karton pomiędzy który zostały wsypane kuleczki styropianowe dodatkowo autobus został zawinięty folią bąmbelkową, i oczywiście nadany paczką pobraniową na szczególnych warunkach z oznaczeniami OSTROŻNIE!!! ale widocznie dla naszej poczty to bez różnicy bo przesyłka do adresata dotarła tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
dominik294
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 26 2011, 21:27
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dominik294 »

Masakra,taki fajny model . Czy paczka była ubezpieczona?? Ja ,,wrażliwe,, przesyłki wysyłam kurierem ,jak na razie wszystko docierało do adresatów nieuszkodzone.
Chociaż kiedyś mimo napisu ,,nie zginac,, listonosz kretyn wcisnął mi na chama do skrzynki kopertę z modelami kartonowymi jako ciekawostkę napiszę że w środku była podwójna tektura ,więc musiał się niezle namęczyc żeby zgiąc . :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

No to zdjęć w plenerze niestety nie będzie.

A co do paczki to chyba ktoś na niej musiał stanąć albo autem przejechać bo od zwykłego rzucania kartonem takie szkody by chyba nie powstały.

Nie pozostaje Ci nic innego jak dorobić podstawkę z modelem jakiegoś ciasnego tunelu i 'przydzwonić' autobusem w portal.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Garniec13
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 06 2011, 9:35
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Garniec13 »

Cz odbiorca nie widział w jakim stanie jest paczka. Musiała być bardzo zniszczona z zewnatrz, Otworzył bym ją przy listonoszu czy na poczcie i nieoderbałbym jej. Poczta powinna pokryć straty.
Nigdy nie jest za późno aby wszystko zacząć od początku.
ODPOWIEDZ