[R] Pt-47

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

[R] Pt-47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Nie wiem kiedy zacznę. Z powodu wyczerpania emocjonalnego i psychicznego Krazem, powoli zacząłem się zastanawiać nad kolejnym modelem. Do wyboru mam dwa, albo Pt albo czołg TWARDY. Najpierw, nie ważne na który padnie, powstawać będą koła, ponieważ dalej będę pracował nad wyżej wymienionym, znienawidzonym już krazem :oops:.
Budowa prawdopodobnie potrwa ze 3 lata albo i dłużej z powodu nadchodzącego wielkimi krokami narodzin syna. (coś mi to zdanie nie pasuje ale co tam)
I tutaj mam dwa pytania.
Pierwsze pytanie:
Czy ostoja (te części co trzeba skleić ze sobą) były nitowane czy skręcane śrubami ? :oops: laik jestem
Drugie skierowane już do konkretnej osoby, czyli Precyzyjnego
Chodzi o koła, czym sklejałeś wycinki laserowe ze sobą, butapren, wikol, czymś jeszcze innym, bo czy jest sens impregnowania, to nie pytam i tak będzie to zalane super kropla.
Ostatnio zmieniony wt mar 06 2012, 18:46 przez b_milek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Ostojnica w Pt47 jest skręcana za pomocą śrub, w modelu powinny być to śruby 1,5 mm.

Warstwy kół sklejałem ze sobą klejem polimerowym DRAGON, a następnie nasączałem kropelką.

Reszta na PW.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 130
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Tak jak Precyzyjny napisał rama była skręcana śrubami, a na inne konstrukcyjne pytania odpowie odpowiedź znajdziesz przeglądając dokumentację fabryczną znajdującą się TU.
Pozdrawiam!
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Panowie uradowaliście moje oczy ;P dziękuję za rysunki techniczne, to jest coś co tygryski lubią najbardziej,
pietach
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 31 2010, 12:25
Lokalizacja: Wschowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pietach »

Budowa prawdopodobnie potrwa ze 3 lata albo i dłużej z powodu nadchodzącego wielkimi krokami narodzin syna. (coś mi to zdanie nie pasuje ale co tam)
Troszkę Cię zmartwię ale masz racje.
Mój mizerny KingGeorge V po narodzinach syna dorobił się zaledwie kilku części - totalny brak czasu.
Korzystaj póki możesz i jak maluszek będzie jeszcze więcej spał - bo jak będzie większy to niestety nie pozwoli Ci posiedzieć przy biurku bez zabawy z Nim.
No to ciach...
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

nie wiele to zmieni... bo drugi trzylatek, raczej trzylatka lata mi po mieszkaniu i dokucza, więc..... a problem siedzenia przy biurku pokazałem przy okazji budowy halnego.. wystarczy dać nożyczki i papier :d
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Ciekawy jestem czy przejdzie automatycznie, czy trzeba będzie prosić admina o przetransportowanie wątku do relacji.
Na dzień dzisiejszy mocuję się z kołem, które przez swoja nieuwagę i na własne życzenie doprowadziłem do stanu takiego że należało by je wyrzucić. Postanowiłem jednak nad nim popracować i pokazuję co z tego wyszło.Szpachli użyłem ponieważ zapomniałem przykleić tylny pierścień. Po jego przyklejeniu można się domyślić co było widać.

Obrazek

Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Jeżeli mogę coś doradzić, to proponuję żebyś papierem ściernym delikatnie przeszlifował, środkową część koła. Ten element, gdzie jest zamocowana oś zestawów kołowych i czop wiązarów.Tam jest trochę za dużo farby. Jak przeszlifujesz, to psiknij jeszcze raz delikatnie czerwonym.
Jak będzie się Tobie chciało, to możesz popracować nad upodobnieniem twojego koła do oryginału
Obrazek
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Potwierdzam, zdecydowanie za dużo farby, zrobiłeś też za cienkie szprychy. Na Twoim miejscu nie traciłbym czasu na wojowanie z tym kołem tylko zrobił nowe.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
ODPOWIEDZ