Młotek.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Po takim zabiegu cieplnym wierzchnia powierzchnia młotka może zmienić kolor, ale po " przejechaniu" pilnikiem, śladu nie będzie.
Obrazek
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

dominik294 u mnie też tak jest ... Ale te pilniki są strasznie dojechane...

mr.jaro Wiesz fakt faktem tłumaczą z początku ,potem idą do biurka i oczywiście laptop -.-

Mariusz Kita to muszę poczekać bo na razie nie obrabiamy powierzchni całego młotka.Więc jeszcze troszkę i może uda mi się to zrobić.
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

A ja myślę że powinieneś wziąć w łapki ten brzeszczot, pilnik, użył imadła i potrenował ruch posuwisto-zwrotny roboczy i jałowy na przemian, tak jak zapewne oczekuje tego nauczyciel na warsztatach.
Nauczyłbyś się trochę szacunku do pracy a i podstaw obróbki. Takie umiejętności także przydają się później w modelarstwie i nie tylko.
Ale jak wolisz tylko szukać dróg na skróty i przeraża Cię tak prosta rzecz jak wycięcie obucha z klocka stali, to ja przepraszam.
...Bo pilnik tępy, bo pan nie wytłumaczył... Raczej bo Ci się nie chce...
Jak przyjdzie do spłodzenia potomstwa w przyszłości (podobny rodzaj ruchu jak przy piłowaniu), to też będziesz szukał ułatwień w internecie?
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Max46
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 19 2011, 16:28
Lokalizacja: Hel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Max46 »

Brawo laszlik!
Jak ja miałem taki dylemat to nie szukałem odpowiedzi w necie , którego zresztą wtedy nie było , ale starałem się rozwiązać problem sam. Widocznie problem dzisiejszą młodzież przerasta.
Pozdrawiam - Marek - Max

W budowie : Fuchu Maru
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga
http://maxhel.blogspot.com/
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Dzisiejsza młodzież wie że znajdzie jakiś łatwiejszy sposób w sieci.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

PiiotreekGDA pisze: to nie jest tak jak ty się uczyłeś...Zmieniło się dużo w edukacji
Tak , zgadza się , to nie jest tak jak kiedyś , teraz rodzice noszą tornistry za dziećmi do szkoły , a większość nastolatków nie potrafi kompletnie nic oprócz grania w gry na komputerze .

Zmieniło się dużo w edukacji - coraz więcej debili wokół , jakichś emo , emu, gotów i innych pojebańców , których ojcowie powinni prać pasem dzień w dzień .
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Myśle Grzesiu że nie doceniasz młodzieży.. potrafią jeszcze na Fejsbuku siedzieć.
Awatar użytkownika
dominik294
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 26 2011, 21:27
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dominik294 »

Grzegorz75 pisze:
PiiotreekGDA pisze: to nie jest tak jak ty się uczyłeś...Zmieniło się dużo w edukacji

Zmieniło się dużo w edukacji - coraz więcej debili wokół , jakichś emo , emu, gotów i innych *bip*ńców , których ojcowie powinni prać pasem dzień w dzień .

Tak Grześ ,uderz dziecko pasem :shock: toż mu psychikę wypaczysz i moczyc się w nocy będzie .Zaraz policja ,kurator,psycholog, psychiatra zbadają jak ruskiego astronautę :haha: a ty biedny ojcze trafisz do celi za znęcanie się nad dzieckiem i zostaniesz walentynką jakiegoś łysego dresiarza . :haha:
Obrazek
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

Grzegorz75 pisze: a większość nastolatków nie potrafi kompletnie nic oprócz grania w gry na komputerze .
.
Dobrze że nie napisałeś że wszyscy. Zgodzę się z tą opinią bo widzę nie których rówieśników gdzie z 10 lat temu się na boisko chodziło a teraz to tylko przed komputerem siedzą.
Łosiu pisze:Myśle Grzesiu że nie doceniasz młodzieży.. potrafią jeszcze na Fejsbuku siedzieć.
Jeszcze do toalety potrafią chodzić :lol:
dominik294 pisze: Tak Grześ ,uderz dziecko pasem :shock: toż mu psychikę wypaczysz i moczyc się w nocy będzie .Zaraz policja ,kurator,psycholog, psychiatra zbadają jak ruskiego astronautę :haha: a ty biedny ojcze trafisz do celi za znęcanie się nad dzieckiem i zostaniesz walentynką jakiegoś łysego dresiarza . :haha:
Teraz to pedagog ,kuratorzy itp to się czepiają o wszystko.Nie ma tak jak kiedyś że dzieciak nic nie zrobi jak ma getto w domu.Styl wychowania się zmienił (Chyba ;x) Albo to ja będąc coraz starszy kar już nie dostaje ;D.Za przemoc w rodzinie to szkoła ściga strasznie. Wgl uczą nas że młodszych i słabszych się nie biję ;x A lanie pasem małego dzieciaka jest ok ?! Jak ktoś uważa że tak ,to sory ale ma nasrane w głowie.
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Grzegorz75 pisze: Tak , zgadza się , to nie jest tak jak kiedyś , teraz rodzice noszą tornistry za dziećmi do szkoły , a większość nastolatków nie potrafi kompletnie nic oprócz grania w gry na komputerze .

Zmieniło się dużo w edukacji - coraz więcej debili wokół , jakichś emo , emu, gotów i innych *bip*ńców , których ojcowie powinni prać pasem dzień w dzień .
Co prawda to prawda. Metody jakimi myśmy byli wychowywani różnią się od tych, które można dziś zaobserwować.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ