*[Relacja/Pojazd] WSK M06B3 Gil z Modelika

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Jak ktoś znajdzie milicyjną wersję to chętnie zobaczę :) .Różne rzeczy słyszałem, na temat takiej WSKi ale nic potwierdzonego (np. że miały rozwiercane silniki do 200ccm), zresztą tak jak mówiłem nie interesowałem się tym zbytnio jak dotąd. Tak swoją drogą Lelek to bardzo ładna maszyna, niby to samo a nie to samo :), ten wydech zapożyczony ze sportowej WSKi nadaje ciekawy wygląd, być może jeszcze kupie drugiego Gila i go przerobie hehe. Bieżnik będzie robiony tradycyjną metodą "dzięciolenia" :) czyli powoli i do przodu aż się wytnie wszystko :) . Ale na razie wyjazd na urlop zaopatrzę się w jakieś wycinanki w Gdańsku, jeśli sklep na starówce jeszcze istnieje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Brak czasu, brak czasu... To naprawdę największy wróg każdej pasji i hobby. WSK się klei w ślimaczym tempie, ale nawet na zrobienie zdjęć brakuje czasu. Pozytywny aspekt jest taki że chociaż powoli to idzie to jednak do przodu :). Dzisiaj tylko dwie fotki (żeby nie było, że nic nie robię :) )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Nieczęsto wypowiadam się na forum, właściwie to wcale. Generalnie kleję i czytam. Jak będę miał czym, to się pochwalę. Tym razem jednak nie mogłem się nie odezwać, bo ta Twoja WSKa, sfotografowana w odpowiedniej scenerii, śmiało mogłaby "robić" za prawdziwą. Normalnie jest niesamoooowita. No i temat oryginalny. Gratulacje!
Tak w ogóle, to nie wiem, czy nie byłoby warto "zdradzić" w jednym małym szczególiku papier i nie spróbować zrobić siedzenia z prawdziwej skóry, tudzież dermy.

P.S.

Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi!
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Bardzo fajna robota, zawsze jestem na bieżąco z Twoją relacją, zwłaszcza że miałem to cacko w 1:1 i mam do niego sentyment. Tylko jedna uwaga - czy na pewno chromowana obwódka lampy tak wystawała w tej wersji?
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

mkraskow - ze zdjęć wyszukanych w necie znalazłem egzemplarze z taką lampą, chociaż przyznam, że więcej jest z innym typem lampy Ale sądzę, że jak to często w PRL zakładano co akurat było na stanie :). Żeby nie było, że nic się nie dzieje przy motórze, zamieszczam poniższe zdjęcia z wycinania bieżnika. Mam nadzieję, że coś widać z racji tego że jestem w delegacji i byłem zmuszony robić zdjęcia kalkulatorem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Będziesz robił tablicę rejestracyjną do niego? Mogę pomóc.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

arklas - będę robić, w wycinance jest rejestracja, tyle że nie z mojego województwa (chodzi oczywiście o PRL-owską z woj. włocławskiego), więc jeśli masz jaką propozycję chętnie poznam i rozważę :).
Obrazek
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

W wydawnictwach tablice są robione niewymiarowe i byle jaką czcionką, co przy bardzo szczegółowym odwzorowaniu większości modeli wygląda wyjątkowo tragicznie. Ja mogę zrobić dowolną - sprzed 1976 roku (woj. bydgoskie, Włocławek - BL) albo późniejszą (woj. włocławskie). Czcionki odpowiednie do tego mam (kolekcjonuję tablice i sporo używam programów graficznych - wynik jest łatwy do przewidzenia). Do tego mogę Ci podać grubość samych tablic i wymiary fabrycznych otworów na śrubki. Możesz zaproponować numer albo podać rok i miejsce (do 1975 - powiat, później - gminę) rejestracji, a ja dobiorę resztę.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Super, to będzie naprawdę dobre i wartościowe uzupełnienie modelu. Potrzebuję chwilkę czasu jakie numery na niej umieścić. Ale już z góry dzięki za pomoc!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Camilllo pisze:ze zdjęć wyszukanych w necie znalazłem egzemplarze z taką lampą, chociaż przyznam, że więcej jest z innym typem lampy Ale sądzę, że jak to często w PRL zakładano co akurat było na stanie :).
Bardzo interesujące wytłumaczenie wiejskiego tjuninku made by stodoła...
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
ODPOWIEDZ