*[Galeria/Samolot] P-47 D 25 A.Haliński

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

*[Galeria/Samolot] P-47 D 25 A.Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Witajcie .
Przedstawiam wam mój model Dzbanka ,został poprawiony tu i tam.
By przypominał troszkę realny wygląd , dodałem przewody na silniku,
Aluminiową owiewkę kabiny z tacki od pizzy ,bieżniki na oponach i światła pozycyjne . Jakiś czas temu został nagrodzony na wystawie Modelarskiej w Rypinie.
Oto kilka fotek mam nadzieję ,że się spodoba.
Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz cze 03 2012, 11:24 przez Seb 545, łącznie zmieniany 1 raz.
Mac
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 27 2011, 22:03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mac »

Bardzo fajny model ale jestem pod wrażeniem szczególnie wykonanej ze sreberka kabiny. To już złotnicza robota. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Ja bym nie był taki prędki z pochwałami.
Począwszy od słabego dobroru farb do retuszu, poprzez kiepsko wykończoną (spłaszczoną) krawędź natarcia prawego skrzydła zaraz przed końcówką, niespasowanie prawej owiewki skrzydło- kadłub przy spływie klapy, lewe też tyle że w znacznie mniejszym stopniu, prawdopodobnie nie zachowanie właściwej geometrii goleni podwozia głównego (powinny się rozchodzić delikatnie na boki, a same koła powinny być prostopadle do podłoża), ale tego nie jestem pewien ze względu na słabe zdjęcia, brak skręcenia łopat śmigła, tragicznie wyglądającą zamalowaną w całości owiewkę wylotu powietrza/spalin (?) pod kadłubem, az po wyskakujące po zamknięciu zdjęć wkur...jące reklamy z fotosika.
Aluminiowa ramka owiewki kabiny nie ratuje specjalnie sytuacji, choć pomysł może i ciekawy. Tyle że chcąc być konsekwentnym, wszystkie otarcia na modelu powinieneś poprawić metalizerem aluminiowym. A tak, wygląda jakby była całkiem z innej parafii.
Jeżeli ktoś dał temu modelowi nagrodę, to konkurencja najwyraźniej nie dopisała...
I przestałbyś sadzić w końcu te byki ortograficzno składniowe. Przecież błędy podkreślają Ci się na czerwono kiedy piszesz posta tak? Wystarczyłoby kilka sekund by to poprawić.
Przykro mi że nie potrafię jak inni na innych forach piać z zachwytu i kadzić wydumanymi pochwałami nad czymś, co na to nie zasługuje.
...A i zdjęcia z fleszem też są słabe i być może przekłamują prawdziwe kolory farbek... Brak w nich głębii ostrości.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Tradek
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 07 2012, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradek »

Seb 545, czy masz może link do relacji z budowy tego modelu?
mi się model bardzo podoba :)
Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Dzięki za wasze opinie przyznaję się ,że nie wiem dlaczego model dostał nagrodę , a były przecież modele Cevy Spit i P-47


Laszlik- dziękuję za Twoją opinię , Śmigła są skręcone tu się mylisz być może dokładniej tego nie widać kiepskie zdjęcia ale to wina aparatu lepszego nie mam ,kryzys :-) nie skleiłem go najlepiej to prawda i mam tego świadomość. Chciałem ukończyć model. Skleję go raz jeszcze . Mam klika innych modeli lepiej wykonanych.
Co do pisania poprawię się.

Tradek - Model nie wart relacjonowania :-)
Ostatnio zmieniony ndz cze 03 2012, 12:32 przez Seb 545, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 255
Rejestracja: sob cze 09 2007, 21:13
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: madteam19 »

Seb 545 pokażesz także te inne modele?:)
Na warsztacie:
zwodowany:Dziarski, Despatch
W garażu:Bumar-Łabędy, Star 12.185
Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Nooo nie wiem , zastanowię się :-)
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Seb 545 lubię patrzeć na Twoje modele, ale Kolego daj mi szansę, proszę :-) Wyświetlają mi się siakieś białe ramki pt. "Zdjęcie czasowo niedostępne". Jesteś w stanie zrobić coś w temacie przywrócenia tychże? Dziękuję!
Never shall I fail my comrades
Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Witam Cię bleriot
Dziękuję Tobie za miłe słowa , nie stety coś tam mi boblokowali kasy chcą :-)
Narazie dopiero rozpocząłem pracę i zanim odblokuję troszkę czasu jeszcze minie, za występujące nie dogodności przepraszam.
Jak co, odświeżę wątek.
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Seb 545 cała przyiemność po mojej stronie.
Zatem zapłać im :-) A tak serio, to poczekam z powodów, które wyjawiłem w poprzednim poście.
Never shall I fail my comrades
ODPOWIEDZ