*[Relacja/Pojazd] Ursus C-45

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No to jedziemy dalej z traktorkiem. Bombaj dostał nóg i już chciał uciec, ale go złapałem w klatkę. Wszystko udokumentowane na zdjęciach.
Obrazek
Obrazek
Problemów z modelem żadnych, wszystkie elementy pasują idealnie. Teraz zostało poprzyklejać śrubki i pomalować drutologię. Po układzie jezdnym i kierowniczym zostanie już tylko kabina. Muszę przyznać, że ten ciągniczek z każdym elementem coraz bardziej mi się podoba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Witam, bardzo ładnie Ci to wychodzi, również kibicuję, powodzenia :) :rasta: ten traktorek po prostu trzeba mieć w kolekcji,ma duży stopień łachowności.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Witam, bardzo ładnie Ci to wychodzi, również kibicuję, powodzenia :) :rasta: ten traktorek po prostu trzeba mieć w kolekcji,ma wysoki stopień łachowności.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki Wothan! Taka fajna ciekawostka na początek, jak wchodziłem teraz na swoją relację to miałem 2013 wyświetleń :) .
No to czas na ostatnią przed świętami odsłonę relacji i chyba ostatnią w ogóle. Przed sylwestrem jak dobrze pójdzie będzie galeria końcowa, bo zostało dosłownie parę dupereli, które już by były zamontowane ale robię je ciut po swojemu. Ponadto wyjeżdżam i nie chcę targać ze sobą niepotrzebnie prawie gotowego modelu. Ale żeby palce nie zapomniały jak się klei to zrobię zapewne reflektory, i zacznę sobie powoli pewną ćmę :). No i cóż poniżej parę zdjęć, w kabinie robiłem ryfle w podłodze, chyba coś tam widać, na żywo wygląda akurat, tzn nie są zbyt ostre takie trochę "przechodzone" i o to mi chodziło. Dorobiłem też kłódkę coby Zdzichowi nie podpierniczyli akumulatora, bo to w PRL nie jest łatwa rzecz do zdobycia :). "Fotel pilota" pomalowany i polakierowany wstępnie, teraz dojdzie jeszcze metalizer i gotowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Życzę wszystkim Forumowiczom Wesołych Świąt!
Obrazek
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

I do niego też będą tabliczki?
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Arklas - całkiem możliwe, tabliczka naprawdę stanowi niezłe uzupełnienie WSK-i, muszę przyznać, że przyciąga wzrok oglądających motóra, taki smaczek sprawia, że model zyskuje wiele. Fakt jest w dużej skali, więc jest bardziej widoczna, niż by była w Ursusie, ale myślę że warto :). Dam znać na priv.
Obrazek
Awatar użytkownika
claas
Posty: 171
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 17:24
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: claas »

Podziwiam za inwencję twórczą. Kłódka niczego sobie. Mój Ursus przy tym to by się zrobił czerwony ze wstydu.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Claas Twój Ursus nie ma się czego wstydzić, z tego co czytałem, to Twój pierwszy kartoniak? Masz potencjał, i już projektujesz swoje modele, i wyglądają naprawdę elegancko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dziękuję za zdjęcie tygodnia :), jeszcze się KrAZ załapał :) . Ciągnik miał być skończony do końca 2013, a tu niestety leń dopadł świąteczno-noworoczny i brak postępów. Ale już jestem na finiszu, został układ paliwowy i duperelki w kabinie, także będę cisnął coby skończyć może nawet jutro i zakończyć relacyjkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No do końca tygodnia się nie udało, ale prawie, prawie :). Model skończony, z bardzo lekkim brudzingiem, być może jeszcze jakiś dorzucę, ale najpierw muszę zaopatrzyć się w pastele itd. Wiosną jeszcze strzelę jakąś sesję do galerii "w polu", a póki co końcowa galeria bez pleneru niestety, cóż nie sezon na orkę :). Sam model łatwy i przyjemny w klejeniu - tego się spodziewałem, nie spodziewałem się natomiast tak dobrego efektu końcowego, model na żywo prezentuje się bardzo ładnie. Trzeba będzie kiedyś dorzucić Lanza do niego, ale nie w malowaniu wojskowym.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ