[N] Jesienna nowość Modelika

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

[N] Jesienna nowość Modelika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

MODELIK 7/13 – Parowóz Cn2t „Las”

Nowy model parowozu wąskotorowego mojego autorstwa ;-)
„Las” to polska 3-osiowa wersja popularnej niemieckiej „Riesy”. Trzecią oś dołożono dla zmniejszenia nacisku na pojedyncze koła, co umożliwiło używanie tego parowozu na torach słabszych. Dla zachowania możliwości jazdy po ciasnych łukach środkowe koła pozbawione były obrzeża. Parowóz posiadał w stosunku do „Riesy” również kilka innych zmian, np. zmodernizowany kocioł z osprzętem ukrytym za otuliną. W latach 1948-58 zbudowano aż 600 takich parowozów, które oprócz obsługi słabszych linii przemysłowych pracowały głównie na liniach leśnych, stąd przydomek „Las”. Kilkadziesiąt parowozów wyeksportowano.
Zeszyt A4 zawiera 9 arkuszy z częściami do wycinania, 7 stron z rysunkami (w tym kolorowe rzuty boczne) i dokładny opis budowy. Cena detaliczna modelu wynosi 35,00 zł. brutto. Do modelu dostępny jest bogaty zestaw wręg, szablonów i detali wycinanych laserowo zawierający również grawerowane pomosty i tabliczki - cena detaliczna 35,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w modelikowym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć arkusze z częściami, rysunki montażowe, zdjęcia modelu i fotkę zestawu wycinanego laserem.
Przy okazji: Wydawnictwo zaprasza do przejrzenia rozbudowanego ostatnio działu „Antykwariat”.
Więcej o modelu tutaj

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj kierowniku,
bardzo fajny model! Ale to chyba Cn2t a nie Bn2t? – Tak to jest przynajmniej zatytułowane na stronie Modelika... :D
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Mnie też się podoba, jak każdy parowozik ;-)
Oczywiście że Cn2t. Widziałem gdzieś pomyłkę wydawnictwa i napisano Bn2t.
Dodam wyjaśnienie odnośne tego tła na okładce. Parowozik pracował najpierw w KGH "Orzeł Biały", a później w kopalni "Walenty-Wawel" w Rudzie Śląskiej, gdzie dokonał żywota.
Jerzy Gałęski
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 21 2013, 17:32
Lokalizacja: Bogucin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerzy Gałęski »

Czy nie lepiej by było proponować model od razu z laserem.Trochę wyższa cena, a ile problemów mniej.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Wtedy modelarz "ortodoksyjny" powie: dlaczego wydawnictwo zmusza mnie do kupowania laserów, skoro tego nie używam?
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

kierownik pisze:Wtedy modelarz "ortodoksyjny" powie: dlaczego wydawnictwo zmusza mnie do kupowania laserów, skoro tego nie używam?
Dokładnie np. ja tak powiem :) . Wolę mieć wybór, z laserów korzystam tylko w szczególnych przypadkach. Dla tych natomiast co lubią lasery sklepy często oferują promocyjne ceny, gdy się kupuje zestaw model+laser jest taniej niż gdyby bylo to osobno, także myślę że to najlepsze rozwiązanie, nie zmusza nikogo do niczego.
Obrazek
Jerzy Gałęski
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 21 2013, 17:32
Lokalizacja: Bogucin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jerzy Gałęski »

A co ma powiedzieć taki jak Ja." Niedowidzący, z trzesącymi rękami". Przecież do modelowania wróciłem po 30-tu latach. Wszystko totalnie przez ten czas się zmieniło i nie bardzo się orientuję o czym niektórzy wypisują w postach.Dla Mnie laser byłby wybawieniem. Więc moja propozycja: część z laserem, część dla ortodoksów.
ODPOWIEDZ