[R] Su-27 - Kartonowy Arsenał 5-6/96

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milocha
Posty: 135
Rejestracja: wt gru 18 2007, 0:48
Lokalizacja: Warszawa/Parczew

[R] Su-27 - Kartonowy Arsenał 5-6/96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milocha »

Witajcie po długiej przerwie. Z wielkimi wyrzutami sumienia i wielu nieprzespanych nocach że nie kleje postanowiłem nie lenić się i zabrać się za taki model

Obrazek

Wycinankę mam już ponad 4 lata, kupiłem ją po katastrofie Su w Radomiu w 2009 gdzie byłem tego świadkiem i właśnie dla tych poległych pilotów:

pułkownika Alaksandra Marfickiego
pułkownika Alaksandra Żuraulewicza

dedykuje ten model.

Na początek przód modelu.
Obrazek

A tu Su który gościł na tegorocznych pokazach w Radomiu
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Eee... Bardzo dobra idea. Też byłem, widziałem i bardzo przeżyłem tą katastrofę.

Jednakże był to SU-27UB, dwumiejscowy, a Ty kleisz wersję jednomiejscową. Czy to nie jest problem? Po prostu pomyślałem, że jeśli dedykujesz model właśnie pilotom poległym i nawet przypominasz, jak wyglądała Ich maszyna, to logiczne byłoby sklejenie modelu właśnie takiego. No i w białoruskim, a nie rosyjskim malowaniu.
Awatar użytkownika
milocha
Posty: 135
Rejestracja: wt gru 18 2007, 0:48
Lokalizacja: Warszawa/Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milocha »

Nie wiem czy jest taki model wycinanki dostępny na rynku, dwumiejscowy i w barwach Białorusi. Ważne że SU :)
Awatar użytkownika
damonn
Posty: 22
Rejestracja: czw paź 09 2003, 23:36
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: damonn »

Nie spotkałem się z dotąd z papierowym modelem su 27 ub w białoruskiej wersji, ale polecam wydanie su 30 mkk z modelika, który jest bardzo podobny i dobry do ewentualnej przeróbki kamuflażu. Bardzo dobrze pamiętam tamte wydarzenia i musze powiedziec, ze byłem w szoku słysząc dookoła komentarze typu "show must go on" , kpiny z umiejętności pilotażu "ruskich". Dlatego gratuluje pomysłu upamiętnienia /uczczenia pilotów nawet jesli model nie będzie odwzorowaniem oryginału. Licza sie intencje. Pozdrawiam i życzę udanej relacji.
damonn
Awatar użytkownika
damonn
Posty: 22
Rejestracja: czw paź 09 2003, 23:36
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: damonn »

Nie spotkałem się z dotąd z papierowym modelem su 27 ub w białoruskiej wersji, ale polecam wydanie su 30 mkk z modelika, który jest bardzo podobny i dobry do ewentualnej przeróbki kamuflażu. Bardzo dobrze pamiętam tamte wydarzenia i musze powiedziec, ze byłem w szoku słysząc dookoła komentarze typu "show must go on" , kpiny z umiejętności pilotażu "ruskich". Dlatego gratuluje pomysłu upamiętnienia /uczczenia pilotów nawet jesli model nie będzie odwzorowaniem oryginału. Licza sie intencje. Pozdrawiam i życzę udanej relacji.
damonn
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Ja zadałem to pytanie nieprzypadkowo. Po prostu sam chciałem zrobić ten samolot i to właśnie w skali 1:33, w kartonie. Niestety taki nie był wydany. Próbowałem też zaprojektować coś sam, na bazie tego modelu od Pana Halińskiego, ale do tego potrzebne są plany, najlepiej z przekrojami kadłuba. Takiego czegoś w internecie niet. Są co najwyżej rzuty z boku. I wiem co mówię, bo przekopałem internet tak, że Chuck Norris lepiej by tego nie zrobił. W końcu udało mi się odkupić za przystępną cenę plastikowego SU-27 UB w skali 1:32. No i dopiero wtedy zacząłem mieć wzór do przeróbek. Oczywiście plastikowego też kiedyś skleję, ale najpierw ma być karton.
SU-30 z Modelika będzie stanowczo łatwiejszą drogą, tez o tym myślałem. Nie wiem tylko, czy nie ma jakichś istotnych różnic w kształcie kadłuba, a to najważniejsze. Pomalowanie też nie stanowiłoby problemu, ale to Ty ostatecznie decydujesz, jak zrobisz. Tak czy inaczej, będę oglądał relację, bo poza tymi SU z Małego Modelarza, nie widziałem żadnych innych. Życzę powodzenia i czekam z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia.
daro123
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 28 2013, 3:09
Lokalizacja: żory

su 27ub

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: daro123 »

witam
jest wydany su 27ub z orlika za 48 zł
wydanie komputerowe
tylko nie wiem czy ma białoruski kamuflarz

pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Kokosz pisze:Ja zadałem to pytanie nieprzypadkowo. Po prostu sam chciałem zrobić ten samolot i to właśnie w skali 1:33, w kartonie. Niestety taki nie był wydany. Próbowałem też zaprojektować coś sam, na bazie tego modelu od Pana Halińskiego, ale do tego potrzebne są plany, najlepiej z przekrojami kadłuba. Takiego czegoś w internecie niet. Są co najwyżej rzuty z boku. I wiem co mówię, bo przekopałem internet tak, że Chuck Norris lepiej by tego nie zrobił. W końcu udało mi się odkupić za przystępną cenę plastikowego SU-27 UB w skali 1:32. No i dopiero wtedy zacząłem mieć wzór do przeróbek. Oczywiście plastikowego też kiedyś skleję, ale najpierw ma być karton.
SU-30 z Modelika będzie stanowczo łatwiejszą drogą, tez o tym myślałem. Nie wiem tylko, czy nie ma jakichś istotnych różnic w kształcie kadłuba, a to najważniejsze. Pomalowanie też nie stanowiłoby problemu, ale to Ty ostatecznie decydujesz, jak zrobisz. Tak czy inaczej, będę oglądał relację, bo poza tymi SU z Małego Modelarza, nie widziałem żadnych innych. Życzę powodzenia i czekam z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia.
Może to pomoże.

Obrazek
Obrazek
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Daro, jak ja szukałem, to go jeszcze nie było. Przejrzałem dyskusje na temat tego orlikowego i zdania są mocno podzielone. Niektórzy twierdzą, że dobry, inni że ma niewiele wspólnego z prawdziwym SU-27UB. Poza tym jest zaprojektowany metodą "bezwręgową", co może utrudnić budowę. Niemniej jednak jest i na pewno byłoby łatwiej po prostu go przemalować na Białorusina, niż kombinować samemu. Chyba, że ktoś umie projektować modele.

Hide, dzięki, ale to na rysunku, to jest właśnie wersja jednomiejscowa, a tego jest od groma. Nie ma natomiast prawie żadnych planów wersji dwumiejscowej, o którą nam chodzi.

Tak czy inaczej, my tu gadu gadu, a to właściwie relacja, którą koledze zaśmiecamy. Ponieważ sam to zacząłem, więc już teraz siedzę cicho i czekam na postępy z budowy :)
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.

Może ci się przyda
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=1

powodzenia.
ODPOWIEDZ