[R] Tiger Moth KK [Koniec]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

[R] Tiger Moth KK [Koniec]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Życie jest krótkie, więc trza startować z nową relacją :). Tym razem pod nóż poszła ćma z Kartonowej Kolekcji. Dodam do wycinanki co nieco od siebie, tzn. chciałbym zrobić silnik, nie jakąś super odwzorowaną replikę, ale generalnie obiekt 3D. Retusz nie wygląda porywająco na zdjęciach, ale te elementy nie będą w zasadzie widoczne, równie dobrze mogłyby być czarne. Na przód przyjdzie jeszcze pochylona wręga co będzie odpowiadać prawdziwej ścianie ogniowej w tej maszynie. A odrutowanie wygląda na żywo idealnie. Zaznaczam, że szkielet robię z jednolitego drutu, w prawdziwej maszynie była to mieszanka rurek i płaskowników.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 19 2015, 10:00 przez Camilllo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No to jedzim dalej z koksem. Tiger Moth ma już w zasadzie ukończoną kabinę, na ten moment oczywiście, jeszcze dojdą tablice i parę duperelków. Niestety padł mi aparat (pękł wyświetlacz) więc zdjęcia robiłem "na czuja", wybaczcie jakość. Dodałem od siebie linki przepustnic itp, oraz resztę ożebrowania, jak wspominałem nie jest ono w 100% zgodne z realną maszyną, naklejałem na ślady w wycinance.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Fajnie sie zapowiada.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Witam ponownie, kadłub oklejony poszyciem, retusz taki sobie na zdjęciach, a na "żywo" całkiem dobry, generalnie nie widać większych różnic. W kabinie tam gdzie jest czarne pole poprawię brąz czarnym kolorem. Z prawej strony kaduba (patrząc od tyłu) wyciąłem drzwiczki do kabin, natomiast z lewej zostaną zamknięte ale za to nagniotłem ich linie coby były bardziej "3D" . Co do poszycia, cóż nie ma się do czego doczepić, się spasowało idealnie :).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Czy bialy karton pod palakiem, pomiedzy kabinami bedzie jakos zakryty "w procesie"? Poza tym to miodzio.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Witam, dzięki! Tak jeśli dobrze pamiętam (nie mam modelu przy sobie teraz), to jest tam przewidziany w wycinance zielony element plus półokrągły element taki jak wręga za tylnym fotelem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Tak więc uzupełniłem częściowo wnętrze kabiny, znikły białe pola, w zasadzie to zostało tylko zamontować tablice (obecnie w budowie), drzwiczki kabiny, które zrobiłem otwarte będą przyklejane o wiele później, bo nie chcę ich uszkodzić. Na zdjęciach jak to zwykle bywa, zauważyłem dwie brzydkie szpary :-? , które trzeba będzie jakoś zniwelować. Niestety element między kabinami uległ uszkodzeniu w transporcie i widać tam ślad CA, ale to się usunie. Ponadto widać skromne zaczątki silnika i wnętrze komory, to będzie jeszcze malowane, lakierowane i brudzone. Przetarłem też suchym pędzlem z metalizerem elementy okaptowania, ale że jest to dość delikatnie zrobione na zdjęciu prawie nie widać. Do zrobienia w tej części kadłuba zostało jeszcze sporo ożebrowania, jeden element okaptowania i silnik, mimo iż uproszczony, to nad nim też troszkę pracy zejdzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Po ponad roku (kiedy to zleciało?), postanowiłem odkurzyć ćmę, większość elementów, już mam zrobione, teraz trzeba to poskładać w całość i dodać drobnicę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/list]
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Bum tratata i oto galeria końcowa, model już od jakiegoś czasu skończony, ale brakowało czasu na zrobienie galerii :/, w końcu jest. Skopałem podwozie, coś mi się pomieszało i golenie zrobiłem pod złym kątem zaowocowało to niższym podwoziem, ale ujdzie w tłoku, nie rozklejam już bo za dużo byłoby szkód. Ogólnie model składał się jak puzzle, świetne spasowanie, dodałem od siebie bardziej szczegułową kabinę, generalnie 90% wyposażenia którego i tak nie widać :haha: , ponadto prosta makieta silnika, tak żeby można wyciąć otwory w kadłubie i coby coś tam w środku było.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 19 2015, 7:55 przez Camilllo, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Ćma jest piękna
Wietrzny Bosman
ODPOWIEDZ