1 Projekt Rwd-25 By vanter

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

vanter
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 14 2015, 21:25

1 Projekt Rwd-25 By vanter

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vanter »

Witam wszystkich niedawno zacząłem praktykować modelarstwo kartonowe (żeby zabic nudę po pracy :D) i nawet mi się spodobało jako swój pierwszy projekt wybrałem RWD-25 a oto moje pierwsze zdjęcia z pracy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prosze o wszelkie opinie i uwagi co zmienić co warto wykorzystać.
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Wytłumacz mi dlaczego te zdjęcia są w formie zrzutów ekranu?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Grifon
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 25 2011, 14:20
Lokalizacja: Zezulin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grifon »

No to teraz się zacznie
:x
Kiedys się uda.
vanter
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vanter »

screenshu bardzo dlugo trzyma zdjecia ale moge nastepne wrzucic na jakis hosting jak polecacie jakis do pisac bo imageshack platne teraz
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

jak to mówią nie na raz,
na dobry początek rób chociaż zdjęcia na jednolitym tle, mapa polityczna świata i flagi to fajne rzeczy, ale jako tło beznadziejne.
pozdr.
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
vanter
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vanter »

Ok będę robić zdjęcia na jakimś normalnym tle po tych 2 fotach niżej (ta mapa i flagi to moja "deska" na której pracuje jak tnę nożykiem to żeby nie pociąć stołu

Zamieszczam moje dalsze efekty pracy :
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj vanter,
zarejestruj się n.p. na Photobucket (bezpłatny). Zdjęcia które pokazałeś są (moim zdaniem) źle „naświetlone“ i za duże – pokazują „wszystko“ - poza modelem, czyli nie są optymalnie wykadrowane.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
vanter
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vanter »

Zmieniłem tło jeśli chodzi o jakość zdjęć to nie umiem bawić się w obróbkę zdjęć, następne zdjęcia postaram się zrobić jak najlepiej z lepszym naswietleniem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pamiętajcie że to mój pierwszy model więc głównie skupiam się na tym jak zachowuje się kartka itp w następnym moim wybranym modelu bede już dodawał szczegóły.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Miałem wcześniej coś tutaj napisać, ale zastanawiałem się i w sumie nadal się zastanawiam czy to tak na serio czy prowokacja? Tło do zdjęć bardzo ładne, ale nie widać na nim modelu, którego zresztą jest nie wiele, screeny zamiast normalnych zdjęć. Najprostsze narzędzie do wykadrowania, to wycinanie z Windowsa, więc nie potrzeba tu jakichś szczególnych umiejętności. Mam natomiast pytania, czemu ten model jest na plujce wydrukowany? Czyżby pirat? Pomijając już legalność jeśli tak, to jakość druku i papieru też raczej nie będzie taka jak kupnej wycinanki, która notabene kosztuje może 15zł w wypadku tego modelu. I co to za krzywulec wystaje z kadłuba? Drut jakiś który będzie dźwigarem skrzydeł? Jeśli tak to popraw go żeby był prosty.
Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,

Camilllo - model zapewne wydrukowany stąd: http://www.modele-kartonowe.com/rwd-25/index.html Jakość druku niestety leży i kwiczy...

Lepiej by to wyglądało gdybyś vanter znalazł jakiś "niemalowany" model, bo na takie ćwiczenia w sklejaniu, przynajmniej lepiej by się to wszystko prezentowało.

Rozumiem, że chcesz vanter pochwalić się tym co sklejasz i ewentualnie poradzić się Innych w trudniejszych sprawach - zacznij więc od lepszych zdjęć bo te są baaardzo kiepskie - 1. dobre oświetlenie elementu, 2. wyłączona lampa w aparacie, 3. ...i przede wszystkim ostrość!!!

Pozdrawiam i powodzenia w modelarstwie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ