Zamek Czocha, GPM, 1:250

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
superhikk
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 12 2014, 23:14

Zamek Czocha, GPM, 1:250

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: superhikk »

Wytam,
O historii zamku można przeczytać na wikipedii. Sam autor wyprzedał jej stamtąd.
Sama broszura ma bardzo wyraźny i ostry druk, nie pojawiają się ślizgy kolorów lub podobne błędy. Nie liczyłem części, ale jest ich wystarczająco dużo. :) Jakość pracy jest również wspaniała. W porównaniu do rzeczywistych obrazów, kolory są nieco bardziej żółty niż jest to konieczne, niektóre (brązowe) elementy drewniane są niejasne ale ... nie broszura jest doskonała.
Proces budowy jest łatwy, części pasują dokładnie, ale niektóre z nich nieco mniej niż pożądane. Tu i tam pojawiają się problemy z długością, ale nic poważnego.
Ten zamek jest polecany nie dla samych początkujących, ale nie wymagaje bardzo wysoki poziom umiejętności.
Technika stosowana projektanta graficznego są prawdziwe zdjęcia dopasowane do dannych dymenzji kadru.
Mam wrażenie, jakby niewiele okien nie byly sfotografowany od pozycji horyzontalnej, ale nieco niższe, z perspektywe żaby ale to jest widoczne patrząc na niego przez dłuższy czas.
Wymiary ‘naszego’ zamka są cca. 38cm x 20 cm, bez płyty. Wysokość nie jest jeszcze znana, bo brakują wieża i dachy.
Niemal wszystkie części wzmocniąłem poduplowaną warstwą tektury 0.4-0.5mm-ej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie ważne jak dobry druk jest, takie wyostrzająca okna nie rosną ogólną jakość:
Obrazek

Starałem się być precyzyjny jak najbardziej mogę, ale takie sloty pozostały. Na szczęście mamy kawałek papieru zapasowego:
Obrazek
Obrazek

Tylko teraz. Zapraszam do oglodania oraz konstruktywne krytiky.
Pozdrowienia superhikkowskie !
superhikk
Przepraszam, ale nie jestem Polakiem. Nadzieje sie, ze jestem zrozumialym. :-)
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Re: Zamek Czocha, GPM, 1:250

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witaj
Jako że temat budowli jest mi bliski, zabiorę głos w sprawie tej budowli.
Jakiś czas temu zbudowałem ten model ale w wersji pomniejszonej o połowę, po zeskanowaniu oryginału.
Zrobiłem tak dlatego że kolory wycinanki są beznadziejnie brzydkie, a tak mogłem to poprawić w foto-szopie.
Na końcu zaskoczą Cię mosty, w każdym brakuje jednego przęsła, chociaż na rysunkach montażowych są wszystkie.
Nie robiłem relacji z tej budowy, bo nie ma się czym chwalić. Generalnie model jest brzydki i opracowany niechlujnie.
Osobiście nie lubię budowli z oknami namalowanymi, wolę robić przestrzenne, czyli wycinane, ale rzecz gustu.
Skoro już wdepnąłeś w ten temat to życzę Ci wytrwałości, bo jestem ciekaw efektu końcowego :)

Jesteś zrozumiały, o to się nie martw :)
Pozdrawiam kartoniarzy.
superhikk
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 12 2014, 23:14

Re: Zamek Czocha, GPM, 1:250

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: superhikk »

Wytam,
Nie wiem, dlaczego tak wiele osiągnętych "widok", który bardzo inspirują mnie i jestem takze bardzo wdzięczny wszystkim "klikówcam". Blisko tysiąc klików.... A to jest tylko zwykłya i wolna relacja z powodu braka czasu. :razz:
superhikk
Przepraszam, ale nie jestem Polakiem. Nadzieje sie, ze jestem zrozumialym. :-)
ODPOWIEDZ