Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,
popieram kolegę strk, nie może być tak, że ciągle jakieś tabuny urzędników (jak słusznie zauważono - niewybieralnych w sposób demokratyczny) próbują narzucić nam jak mamy żyć.
Nie wiem czy towarzystwo zauważyło, że nawet porządnego butaprenu nie można kupić bo jakiemuś urzędasowi umyśliło się ratować kosztem nas narkomanów i ćparzy.
Jedno jest pewne ( tu przykład głupoty urzędniczego myślenia) wycofanie butaprenów na bazie toluenu wcale nie zmniejszyło dostępu do środków odurzających (patrz dopalacze) a choćby nam utrudniło życie.
Podobnie jest z bronią palną, pozbawienie prawa do obrony przez obywateli wcale nie zmniejszy dostępności tej broni dla terrorystów.
Gdy patrzyłem na obrazki w Paryżu jak kilku szaleńców z kałachami dokonuje rzezi na bezbronnych to pierwszym skojarzeniem było, że gdyby choć jeden z nich miał choćby jakąś pikawkę to zawsze można próbować się obronić.

Absolutnie nie zgadzam się aby ktoś traktował mnie jak barana, który nie ma własnego zdania. Ja petycje podpisałem i zachęcam do tego innych bo za chwilę każą nam kleić jakieś "jedynie słuszne modele" aby nie wywoływać agresywnych skojarzeń wśród np. młodych.

pozdrawia niepokorny
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

A o "jedynie słusznych" modelach nie pomyślałem. Może się okazać, że te wszystkie 'pancerki", "liniowce", "latadła" propagują chory militaryzm, kult i pochwałę zabijania...
Jobox
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 20 2007, 8:18
Lokalizacja: Garwolin

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jobox »

strk pisze:Może się okazać, że te wszystkie 'pancerki", "liniowce", "latadła" propagują chory militaryzm, kult i pochwałę zabijania...
Zwłaszcza jeżeli są to modele sprzętu niemieckiego z II wśw. lub, co gorsza, współczesnego rosyjskiego :zeby:
Awatar użytkownika
tigeriii
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 16 2004, 13:37

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tigeriii »

Warto zaznaczyć, że w Rosji od roku każdy obywatel może posiadać broń. Nie spowodowało to jakiegoś uszczuplenia populacji tego kraju... W USA, z tego co pamiętam, ponad 90% przestępstw popełnianych jest z użyciem broni zdobytej nielegalnie.
Cejrowski o dostępie do broni-jako ciekawostka:
"– Kto mi nie wierzy, niech poszuka doniesień z początku tego roku, gdy na uniwersytet w Texasie, gdzie odbywała się konferencja w sprawie islamu połączona z wystawą rysunków satyrycznych przyjechało kilku islamskich terrorystów. Zostali zastrzeleni na parkingu przez uzbrojonego obywatela "
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Jaki jest cel tej poprawki dyrektywy, o zakazie posiadania broni palnej skoro:
22. Due to the lack of comprehensive data, it has been difficult for the evaluator to assess the effectiveness of the Directive in connection to the security objectives. In particular, the analysis was hampered by the lack of an information base including specific and detailed data
on criminal offences committed with legally owned firearms, converted alarm weapons and reactivated firearms in EU MS. (str.8)
Ze względu na brak wyczerpujących danych, trudno jest ocenić skuteczność dyrektywy wobec założonych celów bezpieczeństwa. W szczególności, analiza była utrudniona ze względu na brak bazy informacyjnej, zawierającej szczegółowe, właściwe dane o przestępstwach popełnionych z legalnie posiadanej broni palnej, przerobionej broni alarmowej (tzn. hukowej) i ponownie aktywowanej broni (tzn. broni PCU z przywróconymi cechami użytkownymi.)
https://ec.europa.eu/transparency/regdo ... N-F1-1.PDF
staszek-h
Posty: 28
Rejestracja: ndz lis 08 2009, 23:04

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszek-h »

Ludzie skoro jest to forum Modelarskie, to ja wnioskuję żeby politykę, której jest już tak wiele w mediach wywalić poza forum myślę że admin usunie ten temat.
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Co sie pieklisz, nie interesuje Cię, nie czytaj. Proste.
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
zbin
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 24 2011, 19:55
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbin »

Forum jest po to, aby uczestniczyć w wydarzeniach i dyskutować o nich. My akurat mamy takie hobby, sklejamy i niby nie uczestniczymy w życiu innych ludzi, ale niestety to są naczynia powiązane. Ktoś kto sądzi że tutaj odpocznie od świata powiązanego z polityką i życiem które Go nie dotyczy to niestety się myli. Wszyscy dobrze wiemy że świat w którym przyszło nam egzystować zmierza do, jakby to nazwać - ....do oświecenia... do ostateczności? Próbujemy się bronić przed agresją, złym traktowaniem przez innych, a nie mamy możliwości. Ta petycja w jakiś tam sposób może być wyrazem naszego sprzeciwu wobec tego systemu, ale nie ma takiej możliwości aby zło wygrało z prawdą. Jestem za posiadaniem broni i wolnym do niej dostępem, a kto jej użyje i w jakim celu jest jego wyborem. Pozdrawiam. :kiler:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ktoś kto sądzi że tutaj odpocznie od świata powiązanego z polityką i życiem które Go nie dotyczy to niestety się myli.
Nie bardzo rozumiem dlaczego się myli, no chyba że to "tutaj" oznacza HP.

Ja zaglądając do wątku o budowie jakiegoś modelu - powiedzmy traktora Ursus lub samolotu An-28 - niekoniecznie spodziewam się tam znaleźć wpisy dotyczące tego czy gimnazjum jest be czy nie albo dlaczego coś tam sejm uchwalił. Jeśli takie wpisy się pojawią to powinny być oczywiście usuwane. W HP można sobie pisać na dowolne tematy ale nie mam jakoś ciągot aby do tego działu zaglądać. Wystarczy mi że rano w pracy poczytam przez kwadrans łoneta :D Stary silnik forum postów z HP chyba nie wyświetlał na stronie głównej portalu, teraz tak czyni i czasami mi się kliknie przypadkiem a tu panie polityka i sprawy społeczne :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Ja od polityki trzymam się z daleka. Ale że w HP nie można poruszać spraw społecznych? Pierwsze słyszę.
Tumczasem, ze względu na szeroki odzew społeczny, również dzięki Wam, KE uruchomiła konslutacje społeczne w sprawie poprawki do dyrektywy:
Komisja Europejska - konsultacje
Można pisać po polsku, jako jednym z języków urzędowych UE. Formularz na stronie przyjmie każdy, nawet skrajnie eurosceptyczny komentarz :cool: . Plotka z kręgów zbliżonych do, głosi że po 100 000 negatywnych komentarzy, zostały one skasowane, bo wg. KE były tworzone na jednym szablonie (że niby spamboty?)!

Kłamstwa i manipulacje KE w sprawie broni palnej:
Report:Firearms in Europe History of EC's Action Plan on Firearms
ODPOWIEDZ