Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

MMC1964 pisze:Zawsze bawili mnie teoretycy rzeczywistości ze swoimi wielce wymownymi konkluzjami, obstawiający się naukowymi tezami, strojący się w kwiatki super naukowych sformułowań, wykazujący respondentom nielogiczności, szermujący hasłami niezrozumienia zagadnienia.
Ale ja jestem prosty człowiek obserwujący a nie zaklinający rzeczywistość.
Jest ona dla mnie następująca:

W traktacie akcesyjnym wiele rzeczy ordynarnie przemilczano no bo przecież nie udałoby się przekonać do tego eurokołchozu wystarczającej ilości zwolenników

Gdy już udało się zmanipulować wystarczającą ilość i doszło do pozytywnego rozstrzygnięcia rozpoczął się proces przemycania różnych treści, które wcześniej ujawnione skutecznie zablokowałyby akcesję.

W tej wielce demokratycznej strukturze całkowicie niedemokratycznie wybrani "królowie" (peany dla tego kto wskaże procedurę wyłaniania) zachowują się jak dyktatorzy.

Urzędasy co prawda nie udowadniają swojej niezbędności i prawa do pobierania absurdalnie wysokich uposażeń (kraj taki jak Stany Zjednoczone o wiele mocniejszy gospodarczo od tego eurokołchozu zdecydowanie niżej wycenia kompetencje swoich urzędników) ale ordynarnie kombinują jak przemycić pod z pozoru absurdalnymi przepisami regulacje forujące własne interesy.

Kierownictwo bardzo mocno dba aby lobby bankowe jak najbardziej wydoiło podwładnych a najlepiej nowych członków tej organizacji.

Interesy bynajmniej nie całego eurokołchozu ale kilku członków czerpiących największe korzyści mają dominującą rolę i siłę.

Zabawne jest jak kilku z tych dawno już oderwanych od społeczeństwa ludzików próbuje narzucić swoje chore pomysły (i tu znowu przypomnę czy to nie jest przypadkiem maska) gardłując, że tak chce większość. Pytanie jaka większość?

Nieomylność tych panów najlepiej weryfikuje obecna sytuacja z uchodźcami, wspaniale ubogacają oni na razie kulturę Niemiec, Szwecji, Holandii, Belgii, Francji. Dlaczego te tak WYEDUKOWANE społeczeństwa stawiają obecnie taki sprzeciw?

I na koniec, zabawna dla mnie jest ta poza wyższości prezentowana przez niektórych panów, którzy zdaje się dotarli do tego wymarzonego edenu. Próbują grać na naszym kompleksie ale ta gra ujawnia, że to nie my a oni mają jakiś kompleks. Ale jest tylko groteskowo zabawna poza. Nic ponadto.
Utyskiwania "pokrzywdzonego i oszukanego" Polaka. Podejscie naiwne i prostackie.
Czlowieku, a gdzie byles, kiedy trzeba bylo sie opowiedziec przeciwko wstapieniu Polski do Unii? A jesli nawet to robiles, natomiast wiekszosc obywateli zadecydowala inaczej, wykaz przynajmniej wystarczajaca porcje zrozumienia i respektuj ten fakt.

Zamiast podnosic wielki lament, trzeba bylo samemu zostac politykiem i blysnac dobrym przykladem.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Sprowadzacie spór do posiadać czy nie posiadać ( jakąś broń oczywiście. Ale w gruncie rzeczy to nie chodzi o to tylko o wydumaństwa pań i panów z Brukseli, które mają regulować MOJE życie, wedle ich standardów, albo jakichś tam. Każde państwo w Unii ma swoją odrębność ekonomiczną, narodowościową i kulturową co za tym idzie. Niech więc uszanują fakt, że w pierwszej kolejności byłem i jestem Polakiem, a europejczykiem przy okazji. tak jk szanują fakt odrębności Anglików, Francuzów , Niemców czy Hiszpanów i innych. My jesteś jakby inną kategorią. I to my mamy słuchać. Już to przerabialiśmy i kiepsko się skończyło. Amen
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

mr.jaro pisze:
strk pisze:I tutaj kolega się myli. Popytaj kolegów z Niemiec (to właśnie Niemcy wzięli główny ciężar walki z poprawką), jak obecnie wygląda sytuacja.
Bajeczek sie od kogos nasluchales i powtarzasz je z dziecinna naiwnoscia, tworzac mity. Moze nie greckie, moze nie sowieckie, ale niemieckie. Temat posiadania broni palnej w domu jest w Niemczech scisle uregulowany surowym prawem, a pokrzykiwania skrzywdzonych kolekcjonerow z Polski nikogo tutaj nie interesuja i interesowac nie beda.
W Polsce temat posiadania broni palnej w domu jest również ściśle uregulowany jeszcze bardziej surowym prawem.
Zadzwoń do Deutscher Schützenbund, który prowadzi sprawę, może zechcą podzielić się wiedzą co w tym kierunku zrobili. I jak układa się współpraca z Polakami.

Na prawdę, masz zerowe pojęcie o sprawie. Nie tylko o obecnej sytuacji, pracach legislacyjnych i zaangażowanych organizacjach, ale również o porządku prawnym w Polsce (to akurat mnie nie dziwi, z daleka nie wiele widać).

P.s. gdzie te źródła informacji o które prosiłem?.
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,
strk, sugeruję ci dać sobie spokój z tym jaro. ja go olałem bo pisanie z nim to jak rzucanie piłką o ścianę, wiadomo, że się odbije.
Głową muru nie przebijesz... :sciana:

pozdrawiam
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Dziękuję Kolego Mirosławie, ale nie skorzystam ;-)
Do oporu będę pytał o źródła jego (nie)wiedzy, do oporu będę udowadniał, że nie ma pojęcia o sprawie, do oporu będę wyjaśniał, że legalna broń to nie jego chore wizje o strzelaniu do sąsiadów, ale pasja, hobby i sport zwykłego obywatela.

Natomiast - w ramach off topic - chciałbym aby kol. Diogenes wyjaśnił, dokładniej zależność(lub jej brak) między prawem własności (prawem do posiadania), a wolnością. Podtrzymuję swoje zdanie, że prawo to jest elementem wolności i naruszenie jego - jest odebraniem części wolności.
Postępującego odbierania wolności.
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

strk - postaram się sprostać Twoim oczekiwaniom.

Mój stosunek do broni jest ambiwalentny, natomiast stosunek do sposobu używania języka języka już nie.
Jak najprościej potrafię - Gdybyś strk inaczej sformułował tytuł wątku kto wie czy bym nie stanął po przeciwnej stronie. "Obywatelu. Podpisz petycję przeciw ograniczaniu prawa do dostępu do broni." Z wyjaśnieniem - "zaostrzenie prawa godzi w interesy hobbystów, kolekcjonerów, osób inwestujących w broń".

Ogólnie uważam, że rzeczywistość jest skomplikowana, a jej upraszczanie może i jest atrakcyjne, ale ją zniekształca i fałszuje, tak jak teorie spiskowe. Rzeczywistość to nieskończoność odcieni szarości, a uproszczenia są dobre do telewizji lub gazety.

Własność i wolność w dzisiejszym rozumieniu to wynalazek kapitalizmu, albo wynalazek umożliwiający zaistnienie kapitalizmu. Czyli nowożytność. I taki układ pasuje do USA - oni to w ogóle dziwny kraj - można powiedzieć, że to jedyna utopia, która się udaje od ponad 200 lat (dla wiadomości kolegi Mirosława - USA wymyślili teoretycy, naukowcy, uczenie i filozofowie - to stricte teoretyczny koncept, który udał się w praktyce). Z Europą jest inaczej. U nas czy chcemy czy nie jesteśmy obarczenie wiekami tradycji. Swobodnego poszerzania swobód obywatelskich, a współcześnie przepychanki miedzy wolnością jednostki, a wszechmocą państwa. Wybacz strk, że tak meandruję. Odpowiedź nie jest prosta i zależy od punktu, z którego się wyjdzie. Jeśli przyjmiesz retorykę konserwatywno-liberalną (u nas skrajnym przykładem są korwiniści) to owszem - wolność=własność=praworządność. Z tym, że prawa to tylko narzędzie zachowania wolności. Oni nawet uważają, że własnośc to wolność, że bez własności nie ma nowości. Ale są inne punkty wyjścia w dyskusjach o wolności. Tu masz inną narrację https://www.youtube.com/watch?v=wsJ9EtmOsu4 wbrew pozorom to mało religijne. Przepraszam za błędy i literówki - pisałem z głowy myśląc szybko.

Czy chcecie mnie sprowokować abym odkurzył książki?
pozdrawiam
luk

ps. Byli sobie platon i demokryt, żyli mniej więcej równocześnie, na wzajem znali swój dorobek. Pech chciał, że twórczość jednego zaginęła, a drugiego dotrwała do dziś. Jeden z nich tak nisko cenił drugiego, że w całej swojej twórczości ni razu o konkurencie nie wspomniał, jakby ten nie istniał.
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Odkurzaj książki, będzie z pożytkiem zwłaszcza i również dla nas.
"Obywatelu. Podpisz petycję przeciw ograniczaniu prawa do dostępu do broni." Z wyjaśnieniem - "zaostrzenie prawa godzi w interesy hobbystów, kolekcjonerów, osób inwestujących w broń".
Teoretycznie tak, masz rację - te konkretne przepisy prawa godzą w zalewdwie wymienione grupy. Ale praktycznie sytuacja jest trochę szersza i głębiej sięgająca. Poprawka do dyrektywy, w części "koszty społeczne" wymienia 0 (słownie: zero). A więc mówimy tu o konfiskacie mienia. Zacytuję wiki:
Konfiskata (z łac. confiscatio 'umieszczenie w skarbie' od confiscare 'składać w koszu a. worku na pieniądze' od kom- 'współ-' i fiscus 'kosz lub worek na pieniądze; skarb')[1] – przymusowe wywłaszczenie na rzecz państwa całości lub części majątku osoby fizycznej, bez prawa do odszkodowania. Konfiskatę należy odróżnić od rekwizycji (wywłaszczenia z prawem do odszkodowania) i sekwestru (przymusowego zajęcia bez rozstrzygnięcia o prawie własności).
W polskim systemie prawa do roku 1990 konfiskata mienia należała do katalogu tzw. kar dodatkowych. orzekanych w przypadku skazania za zbrodnie przeciwko podstawowym interesom politycznym lub gospodarczym państwa, zagarnięcie mienia społecznego znacznej wartości lub inną zbrodnię dokonaną z chęci zysku.
Konfiskata mienia została zniesiona nowelizacją Kodeksu karnego z dnia 23 lutego 1990 roku (Dz. U. z 1990 r. Nr 14, poz. 84).
Jak więc ma się to obowiązującego prawa i praw obywatelskich? Ta poprawka to albo skończony gniot prawny (oby!), albo element tej właśnie dyktatury o której pisałem. Znowu zacytuję wiki*:
Dyktatorzy nie wyłaniają przedstawicieli społeczeństwa w wolnych wyborach i pozostają poza faktyczną kontrolą społeczeństwa. Cechami charakterystycznymi dla dyktatury są: używanie siły wobec przeciwników politycznych, brak szacunku wobec praw obywatelskich, czy dowolność stanowienia systemu prawnego.
Idziemy dalej. Piszesz o hobbystach, kolekcjonerach, inwestujących w broń - ja dodaję jeszcze sportowców. Tutaj wyjaśniam, że sport strzelecki to nie tylko Renata Mauer (karabin pneumatyczny oraz bocznego zapłonu) i biathlon - bo akurat w świadomości społecznej tylko tyle istnieje. W Europie i w Polsce, dyscypliny sportu strzeleckiego to także IPSC, IDPA (pol. PiRO), 3Gun, 2Gun. Zakładam, Diogenesie, że skoro znasz Iraqiveterana to i te terminy nie są Ci obce - pozostałym proponuję google i YT aby zobaczyć jak wygląda takie współzawodnictwo.
Poprawka do dyrektywy de-facto likwiduje powyższe dyscypliny, w których wykorzystywana jest wyłącznie broń samopowtarzalna, która ma zostać zdelegalizowana, skonfiskowana i zniszczona.
Pytanie jest następujące: jak daleko można ograniczać obszary samorealizacji się człowieka? Czego można jeszcze zabronić? Samochodów nie spełniających norm Euro6, samochodów powyżej 80kW - przecież liczba ofiar wypadków setki procent przewyższa liczbę ofiar broni palnej, że o emisji nie wspomnę, a sam sposób nabywania pozwolenia na prowadzenie pojazdu jest niezwykle podobny? A może kolekcjonowania noży i bagnetów?
Kiedy jest ta granica, kiedy prawomyślny obywatel stanie się niewolnikiem?


























*wiem, że to niezbyt profesjonalne źródło, ale dla tak oczywistych definicji - wystarczające.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Wrzucam linki do oficjalnych statystyk UE dot. stosunku odpytanych podmiotów do broni palnej (2013):
http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/wh ... nex_en.pdf

a tutaj przedstawienie graficzne tabel z ww. dokumentu, w celu łatwiejszego zobrazowania:
https://legalwaffenbesitzer.files.wordp ... bnisse.pdf

To są te dane, których nie potrafi zaprezentować kolega Jaro. Wyręczam więc niniejszym.
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

strk pisze:...legalna broń to nie jego chore wizje o strzelaniu do sąsiadów, ale pasja, hobby i sport zwykłego obywatela.
Ach tak? Pozwole wiec sobie zacytowac:
strk pisze:Ten bezczelny zamiar godzący w nasze prawa, zwłaszcza w prawo do bezpieczeństwa i obrony...
MMC1964 pisze:Podobnie jest z bronią palną, pozbawienie prawa do obrony przez obywateli wcale nie zmniejszy dostępności tej broni dla terrorystów.
Gdy patrzyłem na obrazki w Paryżu jak kilku szaleńców z kałachami dokonuje rzezi na bezbronnych to pierwszym skojarzeniem było, że gdyby choć jeden z nich miał choćby jakąś pikawkę to zawsze można próbować się obronić.
Akurat tak sie sklada, ze w moje prawa "ten bezczelny zamiar" nie godzi. W prawa moich bliskich, moich licznych przyjaciol i znajomych tez nie.



strk pisze:To są te dane, których nie potrafi zaprezentować kolega Jaro. Wyręczam więc niniejszym.
Blad! Mianowicie "kolega Jaro" nie czuje sie w obowiazku do prezentowania tutaj jakichkolwiek danych. A to dlatego, ze nie uwaza pokrzykiwan kilku kolekcjonerow broni za reprezentatywny wykladnik opinii wiekszosci obywateli Unii. Proste? Proste!

Jakbys osobistych interesow kolekcjonera nie zaslanial zapozyczona najwyrazniej z westernow i nie dajaca sie w cywilizowanym spoleczenstwie zaakceptowac wizja wyimaginowanego "prawa do obrony" (caly czas zastanawia mnie, przed kim Wy sie tak uparcie chcecie bronic), moze bylbym w stanie Twoje stanowisko zrozumiec. Ale nawet wowczas moje zdanie na ten temat pozostaloby niezmienne: problemiki kilku kolekcjonerow broni palnej interesuja przecietnego obywatela Unii najwyzej tyle, co zeszloroczny snieg. Ot, trzeba bylo znaczki kolekcjonowac.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
TikTak
Posty: 101
Rejestracja: pn maja 14 2012, 11:41
Lokalizacja: Łańcut
x 2

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TikTak »

Ale ciekawa dyskusja:)

Mam pytanie do kolegów, którzy są przeciwnikami biurokratycznych ograniczeń:
To każdą broń mielibyśmy prawo sobie trzymać w domu?
I będziemy przy tym czuli się bezpieczniej?

Może to i racja.

Ale gdy sobie pomyślę, że mój sąsiad z bloku (przepraszam drogiego sąsiada)
w gablotkach umieścił kolekcjonerskie bardzo ciekawe okazy min przeciwpiechotnych i granatów obronnych,
trochę skóra mi cierpnie.

Inna rzecz, że pan Józek z bramy naprzeciwko, to bardzo porządny i uczynny człowiek, ale nerwowy czasem jednak.
Gdy te nerwy jakoś ukoić musi (rzadko się to zdarza ale zdarza) pod ręką ma nogę od krzesła.
Gdyby ją wymienił na choćby tylko KBKS, to ja się wyprowadzam.
:)
Wcale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi.
ODPOWIEDZ