[R] Bobcat 331 - Orlik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [R] Bobcat 331 - Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

A jakie znaczenie ma czas budowy modelu? Żadnego.

Wg mnie łyżki nie trzeba malować. Jeśli ma być standard, czyli utarty kanon wykonania, to nie ma sensu malować. Wystarczy widoczne krawędzie tektury okleić czarnym kartonem przy użyciu kleju w płynie, a te cienkie krawędzie pociągnąć "czarną" farbą.

Swoją drogą boczne ścianki łyżki strasznie grube. Tym łatwiej okleić krawędzie :mrgreen:

Sreberko w siłownikach trochę się "pogło". Micro metal foil adhesive - tek klej jest IDEALNY do takich robótek. Nawet przy cienkiej folii alu zawija się bez problemu i gładko.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

Re: [R] Bobcat 331 - Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Witajcie. Tym razem w miarę szybka aktualizacja. Łyżke jednak pomalowałem, tak jak obiecałem, bo niestety nie dało się tego zostawić bez malowania.
Obrazek
Dodatkowo przykleiłem łyżkę do ramienia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze nie wszystko jest skończone z ramieniem, ale już dużo roboty za mną. Niestety kolor biały koparki daje się we znaki, bo widać KAŻDE zabrudzenie :(

A tutaj widać siłownik do podnoszenia ramienia. Jeszcze nie przyklejony, ale już gotowy:
Obrazek

No i dodałem przewody hydrauliczne do opuszczania lemiesza:
Obrazek

Do następnego razu, bo koniec już tuż tuż (ups, nie za dobrze to zabrzmiało w kontekście bieżącej sytuacji)
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

Re: [R] Bobcat 331 - Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Po dość długiej przerwie wracam ponownie. Model już jest skończony, wziąłem się za następny, tylko nie miałem kiedy zaktualizować relacji, co też niniejszym czynię. A zatem po kolei, chronologicznie.

Ramię całe sklejone, z przewodami i siłownikami, gotowe do przyklejenia do ramy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mając już wszystko gotowe, można było się szykować do sklejenia w jedną całość. Tutaj jeszcze w 3 częściach: podwozie, nadwozie i ramię.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie wszystko skleiłem do kupy, jednak galerię umieszczę w nowym poście.
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

Re: [R] Bobcat 331 - Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

I obiecana galeria. Postarałem się ją zrobić na troszkę lepszym tle:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Bobcat 331 - Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Przyznam, że głupio mi tu pisać, bo to jest aż nieprawdopodobne, żeby z takim modelem tak się bawić.... 2 lata ...
No to ja musiałbym chyba już nic nigdy nie pisać bo budowa samolociku wydrukowanego na 2 kartkach papieru zajęła mi kiedyś ponad 6 lat :D

Faktycznie łyżka jakaś dziwna a w szczególności te boczne ścianki zrobione z 2 warstw chyba 1mm tektury. Jak by to pomnożyć przez 25 to wyjdzie tak gruba blacha że niejeden krążownik nie miał takiej stosowanej jako pancerz burtowy.

Errata: 6 lat trwała przerwa w budowie a model rozpoczęty w 2008 został skończony w 2016 :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ