[R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Szerszeń, wykonanie petarda!
Mam natomiast pytanko, czym utrwalasz te pastele? Ja obecnie też walczę z czarną ostoją i w momencie, gdy rozpylę nawet niewielką ilość syntetycznego matu, to 3/4 efektu gubi się z czernią.
A drugie zapytanie, czym malujesz powierzchnie toczne kół? To jakiś konkretny metalizer, czy mieszasz? Bo efekt jest świetny. Ja testuje już trzeci i nadal taki szaro biały efekt mam, nijak to się ma do odcienia takiej porządnie ścieranej stali.

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 61
Rejestracja: ndz gru 06 2015, 16:01
x 20

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szerszeń »

witaj, fajnie że się podoba ale czy to aż taka petarda...tak czy owak motywuje. Co do pasteli to nie utrwalam ich niczym. Starte na proszek nanoszę pędzlami i ścieram nadmiar dużym pędzlem i tak to zostawiam. Z czasem się wycierają przy doklejaniu kolejnych elementów, więc jeśli jest potrzeba ponownie nanoszę i tak to wychodzi. Metalizer to Humbrol 27003, najpierw staram się uzyskać gładką powierzchnie,maluje podkładem, później maluje metalizerem i po wyschnięciu lekko przecieram drobnym papierem ściernym (1500, lub 2000) i poleruje szmatką. Zazwyczaj teki zabieg wykonuje 2 razy.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

2 razy? Rozumiem, że chodzi o szlifowane i polerowane dwukrotnie? Podkład też w jakimś konkretnym odcieniu?
Ciekawe, że niczym nie utrwalasz. Nie brudzi to pozostałych elementów, choćby palcami?
A co w momencie, gdy będziesz planował końcowe lakierowanie? No chyba, że nie planujesz :-D

Ja jeszcze popróbuje z zabezpieczeniem pasteli lakierem do włosów, ewentualnie bardzo mocno rozcięczona farba i kilka warstw w różnych odcieniach.

A model wykonujesz na prawdę wysokim poziomie, będę kukał i podpytywał w razie potrzeby :-P

Powodzonka!
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 61
Rejestracja: ndz gru 06 2015, 16:01
x 20

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szerszeń »

Podkład samochodowy w spray-u kolor szary, 2 razy w takim sensie że pierwsze maluje podkład i go wygładzam potem metalizer też wygładzam i poleruje szmatką i jeżeli pojawiają się przetarcia do podkładu( mi przeważnie zawsze się tak dzieje) to ponownie maluje metalizerem i znowu poleruje. A co do pasteli to trzeba uważać bo zawsze przy chwytaniu modelu można zostawić ślady paluchami.
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 61
Rejestracja: ndz gru 06 2015, 16:01
x 20

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szerszeń »

Witajcie,
ponownie nie wiele się udało zrobić ale zawsze coś...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

do następnego, mam nadzieje że szybciej i więcej będzie zrobione
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

A ja mam pytanie ... z czego jest zrobiony gwint...bo patrząc na niego wygląda idealnie.. coś jak wydruk 3d metodą SLA
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 61
Rejestracja: ndz gru 06 2015, 16:01
x 20

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szerszeń »

witaj, gwint wykonałem w ten sposób że na odpowiedniej średnicy pręt nawinąłem 2 druciki jednocześnie a następnie jeden z nich odwinąłem i tak uzyskałem w miarę równy odstęp między "uzwojeniem"
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 61
Rejestracja: ndz gru 06 2015, 16:01
x 20

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szerszeń »

Po baaardzo długiej przerwie udało się coś zdziałać, powoli przymierzam się do osprzętu w budce maszynisty, dzisiaj na "surowo" inżektor, głowica osprzętu, zawór przestawny ogrzewania parowego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a także pojawił się zarys podłogi wraz ze wstępnym brudzeniem
Obrazek
Obrazek

mam nadzieje że kolejne aktualizacje pojawią się szybciej:)
klint
Posty: 543
Rejestracja: ndz lut 07 2010, 13:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 158

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klint »

Bardzo mi się podoba ten model bo też mam go w planie, ale to u mnie by nie przeszło.
Obrazek

Według mnie diabeł tkwi wew szczegółach :) może się czepiam a może nie bo brudzenie podłogi w budzie jest super.

Pozdrawiam Piotr.
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 61
Rejestracja: ndz gru 06 2015, 16:01
x 20

Re: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szerszeń »

Klint, bardzo dobrze że się "czepiasz" to takie pozytywne czepianie, fakt babol to okropny powstał podczas złego dopasowanie elementów ale przed pomalowaniem było nie widoczne a po malowaniu wyszło, miałem to poprawić ale jakoś o tym zapomniałem lub brakło pomysłu i tak było do dej pory aż mnie zmotywowałeś żeby to poprawić. Postaram się to wyrównać szpachlą.

To realizuj ten plan budowy tego parowozu, chętnie bym zobaczył Twoje dzieło bo na pewno będzie robiło wrażenie
ODPOWIEDZ