[R] Rudoropowęglowiec Marszał Budionny, Mały Modelarz 8/1974

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Rudoropowęglowiec Marszał Budionny, Mały Modelarz 8/1974

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Szupryt pisze:Nie wiem jeszcze, co jest w środku i na ile będę mógł wykorzystać je w budowie modelu. Ale ogólnie jestem dobrej myśli.
Miałem a może nawet gdzieś w jakimś pudle na strychu mam jeszcze tę książeczkę zakupioną w zamierzchłych czasach ale z tego co pamiętam to były to bardzo uproszczone plany, raczej na model "blokowy" się nadające niż "redukcyjny". Chociaż model "blokowy" to też przecież model "redukcyjny" tylko stopień redukcji czyli uproszczenia i pominięcia detali jest duży a może nawet bardzo duży. Obawiam się że te plany niewiele pomogą i szczegółów w "wycinance" być może będzie więcej. No ale moja pamięć mogła ulec demagnetyzacji bo ostatnio miałem tę książeczkę w rękach pewnie około 1993 roku gdy się przeprowadzałem i wszelkie graty na nowe miejsce zamieszkania zabierałem.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Szupryt
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 22 2017, 12:51
Lokalizacja: Keflavik
x 2

Re: [R] Rudoropowęglowiec Marszał Budionny, Mały Modelarz 8/1974

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szupryt »

Dziękuję za informację. Mój następny post będzie już z warsztatu. Oczywiście, o ile wznowią loty do Polski.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Rudoropowęglowiec Marszał Budionny, Mały Modelarz 8/1974

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

szupryt pisze:Oczywiście, o ile wznowią loty do Polski
A w tej Islandii oprócz dziury prowadzącej do wnętrza Ziemii to nie mają jakichś modeli w sklepach modelarskich albo papierniczych że do kraju rodzinnego, kolebki modelarstwa kartonowego, lidera produkcji modeli kartonowych, imperium modelarzy z papieru modelująch równych sobie nie mających trzeba wracać aby coś papierowego pokleić :?: ;-)

Tak po cichu podpowiem że niektórzy modelarze to nawet więcej niż jeden model mają rozgrzebany. Nie będę wskazywał palcem bo mógłbym nieuważnie trafić sobie w oko i musiałbym potem modelować już tylko w 2D :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Szupryt
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 22 2017, 12:51
Lokalizacja: Keflavik
x 2

Re: [R] Rudoropowęglowiec Marszał Budionny, Mały Modelarz 8/1974

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szupryt »

nie mają jakichś modeli w sklepach modelarskich albo papierniczych
Na całą Islandię przypada jeden (!) sklep hobbystyczny, w którym mają kilkanaście modeli plastikowych i jakieś popłuczyny farb Humbrola. Modelarstwo zdecydowanie nie jest tu popularne. Ja ze sobą wziąłem mały zapas modeli na długie, skandynawskie wieczory, ale z kartonowych udało mi się skończyć jeno Reichenberga z MM i rakietę Meteor 2K z Orlika, więc szału nie ma. Tym niemniej - czas wracać do swoich.
ODPOWIEDZ