[R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Wszystko ładnie ,kawał modelu będzie, czekam na ciąg dalszy...


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki koledzy.
Akcja z przedziałem uzbrojenia już się zaczęła :niepowiem: ale więcej o tym w następnym wejściu. ;-)
Póki co nie odpuszczam.... jeszcze... ;-)
Do zobaczenia wkrótce. Pozdrawiam :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam kolegów.
Czasu trochę było więc i w pojeździe udało mi się co nieco podgonić. :) Jak już wcześniej zapowiadałem następnym etapem jest budowa pierwszego modułu przedziału bojowego. Tak też wymyślił to autor opracowania, a jako, że dotąd posuwając się według jego sugestii wszystko przebiegało w miarę sprawnie niema specjalnego powodu aby to zmieniać. Tak więc poniżej zdjęcia pierwszego fragmentu przedziału. Jako, że jak widać wykonuję model, który maluję więc muszę pokolei wykonać i nakleić wszystkie te detale, które w oryginalnej wycinance są tylko nadrukowane. Tak więc prócz różnego rodzaju klap, zawiasów, drzwi, zamków i nnych takich drobiazgów których wykonanie jest stosunkowo proste :) to dodatkowo trzeba też było wyciąc i wykonać żaluzje które także się w tym przedziale znajdują. :) Na zdjęciach jest jedyny element który jest pomalowany na właściwy kolor. Cała reszta na razie jest tylko malowane podkładem, a sama żaluzja jest w tej chwili tylko włożona, a nie przyklejona na gotowo. Czarny element w jednej za ścian bocznych to kolejny otwór na detal, który też wklejony będzie później. Będzie to, jakiś kwadratowy otwór rewizyjny lub klapa umożliwiająca podłączenie czegoś z zewnątrz. Na zdjęciach nigdzie nie widziałem do czego ma służyć, więc może to jakaś ściśle strzeżona tajemnica :cool: .
Czyli do zdjęć " :lol: chatki na kurzej stopce":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na zdjeciach miałem niestety sporo problemów z ustaleniem parametrów naświetlania ze wzgledu na duże kontrasty. Wynik jest jakimś kompromisem, który pozwala zorientować się w tym jak ten element wygląda. Na zielono pomaluję całość, gdy będzie gotowy przedział bojowy. Ja póki co zabieram się za następną grupę detali, czyli ...uzbrojenie główne... :) (zabrzmiało jak przy budowie pacernika jakiegoś :lol: :lol: )

Do zobaczenia wkrótce. Pozdrawiam :papa:
Ostatnio zmieniony sob gru 01 2018, 23:05 przez Sklejacz Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Fajne pudła a detale naklejane dodadzą realizmu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam w kolejnym odcinku. Nadszedł czas aktualizacji. Rozdział kolejny - czyli uzbrojenie główne. :D
Kaliber - ok 0,92 m (czyli 920mm w nomenklaturze standardowej), długość - 7,3 m, a zasięg całkiem przyzwoity bo do 500 km na jednym tankowaniu :D - czyli taktyczny pocisk rakietowy 9K720 "Iskander M". Do wykonania są dwie sztuki i jak obrazki poniżej pokazują dwie sztuki zostały wykonane. Na pierwszym ze zdjęć pocisk Iskander wraz z moim poprzednim modelem, czyli ciężarówką Opel "Blitz" z 1942 roku. Pokazuje to wyraźnie jak zmieniły się w ostatnich 60 latach gabaryty sprzętu i uzbrojenia wojak lądowych, bo oba modele są oczywiście w skali 1:25. Porównanie proporcji widać czego można się spodziewać po modelu Astrologa. Dalej pociski najpierw pomalowane podkładem, a następnie zasadniczym zielonym jak cała reszta pojazdu. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i dalej w połączeniu z wykonanymi wcześniej elementami podwozia. Pociski oczywiście leżą tylko luźno położone dla potrzeb zdjęć, aby uzmysłowić lepiej wielkość pojazdu.

Obrazek

Obrazek

W sumie nadszedł chyba czas na choćby niewielkie podsumowanie. Relację z budowy tego pojazdu rozpocząłem niemalże dokładnie rok temu. Trochę ze wstydem :oops: muszę przyznać, że model jeszcze nie jest ukończony, choć w tym samym czasie wielu kolegów rozpoczęło i doprowadziło do końca ze znaminitymi skutkami wiele innych projektów. Mi niestety się to nie udało, ale nadal kontynuję i mam zamiar dokończyć i zamknąć tę budowę. :roll: Jeśli mi się powiedzie oczywiście. I choć nie narzucam sobie na razie określonych ram czasowych, to przyznaję, że bedzie chyba coraz łatwiej (mam nadzieję), bo pomimo upływu czasu model mi się nadal nie znudził, a budowa nadal przynosi mi po prostu wiele zwyklej radochy. :lol: I to by było na razie na tyle.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zobaczenia wkrótce. Pozdrawiam :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Rok czy dwa -nie ważne :D Cygara wieją grozą :boje: . Ogólnie podoba się :zeby:
Endrju
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 20 2016, 14:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Endrju »

Będzie pięknie. To już widać. Jak na taki model to czas masz bardzo dobry.
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70, BRDM-2
Jacek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 25 2015, 18:01
x 1

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

Jest dobrze, działaj dalej powodzenia w dalszej budowie. Pozdrawiam Jacek ☺
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Iskander M - Russkije Inżyniery1/2014

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki bardzo koledzy. No i dziękuję także za fotę na stronie portalu. :D To dopinguje do działań.
Do zobaczenia wkrótce. Pozdrawiam :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ