Ciągnik C7P

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: Ciągnik C7P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Cześć.

Kibicuję budowie. Ładne karabiny!
Camilllo pisze: pn wrz 24 2018, 8:20 Mam, nadzieję, że kiedyś GPM wypuści nowsze wydanie z poprawkami numeracji.
Na razie GPM wypuścił przyczepę do tego ciągnika, wyciętą laserem
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Ciągnik C7P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Cześć i czołem! Przyczepkę w wersji 2D miałem okazję obejrzeć na żywo na festiwalu we Włocławku, na stoisku GPM-u. Wygląda fajnie, ale ja na razie kończę z tematem tego ciągnika Smile. Generalnie mój plan zakładal skończenie go na festiwal we Włocławku, praca szła galopem i ostatecznie... nie zdążyłem :haha: .No był prawie, prawie skończony, do pełni szczęścia brakło jednego może dwóch dni. Zabrałem jednak tego pokraka ze sobą, żeby chociaż w takim stanie sobie postał wśród gąsienicowych krewnych. Na nagrody nie liczyłem ale jednak dostałem od wydawcy nagrodę specjalną, także miło. Potem na spokojnie dokończyłem całość i zrobiłem podstawkę. Model jest malowany, koniec końców na jednolity kolor, z względnie umiarkowanym weatheringiem, gąski to lasery. Myślę, że da się go skleić w standardzie (o ile komuś odpowiada zieleń wycinanki) ale tak jak wspominałem w relacji, trzeba kombinować i uważać, bo model jest zaprojektowany nieźle ale chaotycznie. Niektóre części wyrzuciłem, nie pasowały nigdzie, inne dorobiłem, no i zapewne skończyłbym go z dwa miesiące prędzej gdybym nie musiał się ciągle zastanawiać nad numeracją. Model wyszedł jak dla mnie lepiej niż zakładałem, duża w tym zasługa dobrze widocznego wnętrza, to jeden z powodów dla których chciałem ten ciągnik skleić. Chociaż raz widać to co jest w środku, nie idealnie ale jest ok, widać jakieś 30% :haha:. Nie przynudzam więcej, zapraszam do oglądania zdjęć, oraz pisania uwag, bluzg, porad itd.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: Ciągnik C7P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Rzucają się w oczy krawędzie okien - jakieś farfocelki i jakby niedomalowania. A szkoda, bo ogólnie widać że się napracowałeś, i dołożyłeś starań, żeby upodobnić mechanizmy do prawdziwych. Niestety na łączeniu elementów w różnych kolorach wychodzi wszystko.

Ogólnie mnie się podoba, gratuluję ukończenia i nagrody - po zamarciu relacji myślałem, że i prace zamarły.

No i te "samolociki". Obsiadły go normalnie jak Luftwaffe!
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Ciągnik C7P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Cześć, żadnych niezamierzonych farfocli na krawędziach okien nie ma, model jest brudzony i jest to zamierzone. To samo tyczy się malowania krawędzi okien, włazów itp. Celowo nie są wymuskane choć z łatwością mogły by być, bo zewnętrzna i wewnętrzna strona kabiny była malowana osobno. Potem malowałem powierzchnie przy krawędziach miękkim pędzlem tak aby khaki wjeżdżał na szary. Takie jest moje założenie malowania wojskowego sprzętu, zwłaszcza w miejscach, które trzeba podmalować częściej ze względu na uszkodzenia farby w wyniku eksploatacji. Samolociki to jesienne liście, wilgotne więc przykleiły się do traktóra ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: Ciągnik C7P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Camilllo pisze: sob paź 27 2018, 21:14Potem malowałem powierzchnie przy krawędziach miękkim pędzlem tak aby khaki wjeżdżał na szary. Takie jest moje założenie malowania wojskowego sprzętu, zwłaszcza w miejscach, które trzeba podmalować częściej ze względu na uszkodzenia farby w wyniku eksploatacji.
Jak tak, to spoko. Dopiero teraz zauważyłem, że do środka trzeba było wchodzić przez jedno z bocznych okien.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Re: Ciągnik C7P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Gratulacje.
Model piękny, ale muszę Cię zganić za tło do zdjęcia z tą trawą, nie masz w pobliżu piasku czy piaskownicy?
Absolutnie nie pasuje do tej trawy, piszesz że brudzony, czyli pracuje, to daj go na piasek beton itp, marudzę? no jestem tylko oglądaczem więc to moje prawo :)
Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu tak pięknych modeli
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: Ciągnik C7P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dzięki za drugie zdjęcie tygodnia! Był piasek ale jakoś tak mi ta trawa podpasowała :haha:
Obrazek
ODPOWIEDZ