[R] Nakajima B5N Kate - Mały Modelarz 3/2002

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Jacek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 25 2015, 18:01
x 1

Re: [R] Nakajima B5N Kate - Mały Modelarz 3/2002

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

Cześć, tak jak napisał kolega laszlik można użyć nitro lub acetonu albo rozpuszczalnika ksylenowego.Wszystko jest do kupienia w markecie budowlanym lub sklepach z farbami i chemią.Jeżeli kupisz świeży butapren (nowy)przykładowo Pattex , to jest on odpowiednio rzadki i niema potrzeby rozcieńczania. Pozdrawiam Jacek ☺.
Awatar użytkownika
AZBEST
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 05 2016, 20:17
Lokalizacja: Freren / Niemcy
x 1

Re: [R] Nakajima B5N Kate - Mały Modelarz 3/2002

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AZBEST »

Słyszałem że rozcienczajac butapren pozbywamy się efektu nitek. Posiadam obecnie butapren od dragona ale nie używam go ponieważ nie mam wprawy wklejeniu nim. Zapytałem z czystej ciekawości czy to prawda z tymi niteczkami wszechobecnymi. Poza tym Wyczytałem gdzieś że nie traci on swoich właściwości po rozcieńczeniu.
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: [R] Nakajima B5N Kate - Mały Modelarz 3/2002

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Z czystym sumieniem do łączenia szybek mogę polecić klej wspomniany tutaj viewtopic.php?f=1&t=18642&p=244393&hilit=foil#p244393. Dużą zaletą jest konsystencja, lepkość i brak "nitek". Do minusów należy cena, bo jest kilkakrotnie droższy niż butapren, ale wystarcza na bardzo długo.
Awatar użytkownika
KryH
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 08 2019, 13:40

Re: [R] Nakajima B5N Kate - Mały Modelarz 3/2002

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KryH »

Dario I czy tak długi czas milczenia w sprawie budowy Kate oznacza, że ją :placz: porzuciłeś? Czy nie mamy szansy na oglądnięcie jej w całości? :( Chętnie bym ją zobaczyła.
---> Nie przenoście nam stolicy do Krakowa <---
ODPOWIEDZ