Blaszki niefototrawione vol #3

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Chciałbym zaproponować osobom zainteresowanym śledzenie mojego nowego projektu modelarskiego. Zapewne dla niektórych z Was temat będzie zaskakujący, ale mam nadzieję, że wzbudzi zainteresowanie. Relacja będzie w kontynuowana formie video, a tu proponuję dyskusję i pytania, na które postaram się odpowiedzieć. Mile widziane także będą Wasze sugestie. W miarę możliwości będę starał się je realizować w kolejnych odsłonach relacji video. Pierwszy odcinek można zobaczyć na kanale Altair TV tutaj
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Strasznie długo czekałem na tę formę przekazywania twojej wiedzy. :pice:
Bardzo się cieszę że wreszcie można zobaczyć relację filmową z budowy modelu.
Jeśli można poproszę więcej zdjęć/ ujęć video.
Kibicuję gorąco. :papa:
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Jacek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 25 2015, 18:01
x 1

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

Cześć, ta relacja jest fantastyczna, klasa sama w sobie. Pozdrawiam serdecznie i oglądam z ciekawością.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Z tą relacją filmową to nie jest taka prosta sprawa, przynajmniej dla mnie. Ale zbieram doświadczenie :) Mam nadzieję, że następne relacje będą ciekawsze i że uda mi się także pokazać różne ciekawe rozwiązania technologiczne - nie tylko jako zdjęcia ze słownym komentarzem, ale także jako przekaz video.
Na obecnym etapie prac nad Łosiem mogę powiedzieć, że stał się dla mnie sporym wyzwaniem technologicznym. Okazało się, że wbrew pozorom, ten poziom miniaturyzacji wcale nie jest ułatwieniem. Ale skoro mistrzowie modeli okrętowych w C4 NAVIGA potrafią poskładać pokłady okrętów w 1/1000 z pojedynczych klepek, to może i ja dam radę zrobić w tym Łosiu też coś ambitnego. Na razie, jako zachęta do śledzenia przyszłych relacji video, fotka:

Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Jacek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 25 2015, 18:01
x 1

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

Rewelacja, piękny model się szykuje.Podziwiam wkład własny w wykonanie tak ogromnej i dokładnej pracy. Przypuszczam, że dla mnie będzie to wyzwaniem w skali 1/33 a tu mamy 1/144 wielki szacunek dla Ciebie Andrzeju.Pozdrawiam i bacznie obserwuję.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Chylę czoła przed mistrzem!
Relacja video niezwykle ciekawa. Słucha się przyjemnie, nic się nie dłuży.
Ogromne podziękowania, że chce się Pan dzielić z innymi swoją wiedzą w taki właśnie sposób. Zwłaszcza, że na przygotowanie filmu potrzeba jednak trochę czasu!

Łoś, jak zwykle zapowiada się na perełkę. Mimo, że dobrze pamiętam czasy świetności tych modeli, nigdy nie trafiłem na skalę 1:144. Jednie dwukrotnie większy.
pzdr
Kemot
MateuszK.
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 16 2017, 14:24
x 1

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszK. »

Andrzeju trzymam kciuki za powodzenie nowych projektów - Łosia i relacji video! :) Zdjęcie z pudełkiem zapałek dopiero mi uświadomiło jaki to jest mikrus :D Cudo!

P.S. Może na koniec zamiast do tradycyjnej gabloty, zabezpieczysz go w jakiś niestandardowy sposób? :) Coś jak Mikołajowa piramidka dla Jaka. Przy tych rozmiarach modelu jest spore pole do popisu :)
Awatar użytkownika
970
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 3

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

heh ktoś kiedyś powiedział, że "king size", to fikcja, mylił się i to bardzo :D
P.Boczarski
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 06 2007, 19:13
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: P.Boczarski »

Andrzeju, oglądając przez lata Twoje modele, ich budowę, nigdy nie wyszedłem z podziwu dla Twoich rezultatów.
Każda nowa wzmianka, opis, zdjęcie było i jest inspiracją. Pokazuje, że w modelarstwie jest jeszcze wiele zakamarków do odkrycia.
Jednak nie sądziłem, że dam się jeszcze aż tak bardzo zaskoczyć efektami Twoich prac - budowa "Łosia" powoduje u mnie szybszy puls:)
Chapeau bas w Twoją stronę!
Szok...
"Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację." - Henry Ford
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Re: Blaszki niefototrawione vol #3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie budową tego miniaturowego Łosia. Drugi odcinek relacji dziś pojawił się na kanale Altair TV
tutaj
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
ODPOWIEDZ