[R/G]ORP Piorun MM 2001

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 735

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:spoko:
Jedyne co mi się nie podoba to bulaje. Za bardzo wyraziste (wystają z powierzchni burty).
Niemniej generalnie bardzo spoko model.
wieslaw_ pisze: pn wrz 14 2020, 20:14 Sorki za wielkość zdjęć i że nie ma miniatur
Brak miniatur to akurat zaleta. A duże zdjęcie przy braku zbliżeń też. Sam sobie zoomuje :haha:

Na zaokrągleniach krawędzi dna kilbloki masz ścięte, czy nałożone jakieś kliny? Mógłbyś pokazać zdjęcie "z niższej perspektywy"?
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

gk pisze: wt wrz 15 2020, 20:53 Na zaokrągleniach krawędzi dna kilbloki masz ścięte, czy nałożone jakieś kliny? Mógłbyś pokazać zdjęcie "z niższej perspektywy"?
Wiesz co kilbloki wydrukowałem na drukarce 3D i po prostu dopasowałem w programie 3D do przekrojów kadłuba. To bardziej "impresja na temat" niż dokładny model kilbloków. Na wcześniejszych zdjęciach na poprzedniej stronie trochę to widać.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Przy okazji mam pytanie do znawców tematu. Mam zamiar w następnym etapie zabrać się za pierwszą broń (nie licząc bomb głębinowych) czyli wyrzutnie torped. Interesuje mnie w jakim kolorze podczas wojny były malowane torpedy? Głowice na szaro czy jakiś czerwony? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Cześć. Całe torpedy były w kolorze szarym. Życzę powodzenia z modelem.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

michal84 pisze: czw wrz 17 2020, 16:04 Cześć. Całe torpedy były w kolorze szarym. Życzę powodzenia z modelem.
Dzięki serdeczne.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Hej,

Na początku jestem Wam winien kilka słów wyjaśnienia. Otóż postanowiłem połączyć moje umiejętności nabyte przez lata w modelowaniu 3D, zamiłowanie do modeli okrętów oraz moją najświeższą pasję druku 3D. Jak widzicie wyszło z tego kilka detali na kadłubie oraz największy do tej pory mój projekt w modelarstwie i druku 3D (oprócz moich figurek, których kilka popełniłem), czyli wyrzutnię torped. Sam wszystko modeluję w Modo i drukuję na Sonic Mini 4K. Piszę o tym bo zdaję sobie sprawę, że będąc na forum modeli kartonowych, to co robię nie do końca może być akceptowalne przez innych uczestników Forum czyli Was. Daleko mi do takich wymiataczy forumowych jak QŃ czy Art, którzy wszystko prawie robią w standardzie. Dlatego jeśli stwierdzicie Wy oraz Moderatorzy, że to już poszło za daleko i nijak nie pasuje do Forum modeli kartonowych to oczywiście ograniczę swoją działalność do FB, Modelwork, Kogi i innych. No hard feelings.
Jeśli jednak technologia, której używam kogoś zainteresuje to oczywiście służę pomocą i poradami bo jest to bardzo satysfakcjonująca zabawa.

Co do samego modelu...
Udało mi się "zamknąć" rufę i dziób brakuje już tylko relingu dookoła. Zacząłem walkę z uzbrojeniem, jak widać wyrzutnia torped się pojawiła a obecnie pracuję nad działem przeciwlotniczym 102mm.

Wszystkie modele 3D opracowałem na podstawie świetnych planów modelarskich ORP "Piorun" autorstwa Pana Jana Schmidt'a (nie wiem czy powinienem odmieniać nazwisko, jeśli nie to z góry przepraszam) z Modelarstwa Okrętowego oraz dostępnych zdjęć "Pioruna" z netu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Fotki świetnie pokazują przewagę malowania nad zwykłym drukiem. Super model będzie po zakończeniu budowy.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 735

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Ładnie wygląda. :spoko:
Na dużym zbliżeniu widać, ze to druk 3D.
Ile czasu zajęło wymodelowanie takiej wyrzutni w programie?
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Tomasz D. pisze: wt maja 25 2021, 12:08 Fotki świetnie pokazują przewagę malowania nad zwykłym drukiem. Super model będzie po zakończeniu budowy.
Tomasz usłyszeć to od Ciebie to wyjątkowy honor. Szkoda, że nie robię Pioruna w 1/100 :)
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

gk pisze: wt maja 25 2021, 14:27 Ile czasu zajęło wymodelowanie takiej wyrzutni w programie?
Wiesz co ciężko powiedzieć bo robiłem to po pracy w wolnym czasie ale bawiłem się z tym najmniej dwa tygodnie.
ODPOWIEDZ