[R/G]ORP Piorun MM 2001

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

[R/G]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Cześć wszystkim.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, posiadam tylko komórkę i obiecuję, że jeśli dobrnę do galerii to bardziej się postaram. Teraz wracając do samego modelu. Postanowiłem odpocząć nieco od mojego Fuso, muszę po prostu coś szybko skleić od początku do końca aby mieć motywację do dalszej pracy. Przy okazji poćwiczę techniki, które chcę zastosować przy Fuso. Już wiele problemów udało mi się rozwiązać a inne muszę dopracować, tak więc same plusy. Na warsztat wziąłem ORP Pioruna z MM 2001. Kleiłem kiedyś model z 1988 i muszę stwierdzić, że ten starszy paradoksalnie jest wykonany dokładniej niż ten późniejszy (pomijam dorysowane linie podziału kadłuba, chodzi o bryłę samą w sobie). Niestety oba opracowania powielają błędy z Planów Modelarskich, chodzi głównie o linie teoretyczne kadłuba. Dlatego postanowiłem nieco zmienić kadłub i przy tej okazji serdecznie dziękuję Panu Adrianowi Kacz za zezwolenie na wykorzystanie szkieletu z HMS Lance (po niewielkich modyfikacjach). Skoro maluję i tak model postanowiłem także zrobić go w malowaniu z 1943 r. Tutaj mam pierwsze pytanie do modelarzy bardziej zaawansowanych. Mianowicie numer taktyczny zrobię sam za pomocą szablonów, to nie problem natomiast zastanawiam się jak zrobić oznaczenia na kadłubie pokazujące jak bardzo okręt jest zanurzony (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Myślałem o jakichś naklejkach ale nie za bardzo mogę znaleźć coś na sieci. Tu przydała by się pomoc od forumowiczów. Także wiecie teraz co u mnie się dzieje i dlaczego Fuso nadal jest bez update'u.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 23 2022, 23:21 przez wieslaw_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Zapomniałem dopisać, na kilku zdjęciach macie porównanie kadłuba z MM z tym od HMS Lance.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Skoro model malowany to chy6ba najlepszych wyjściem na wszelkie oznaczenia na kadłubie kalkomania. Wpisz w google kalkomanie na zamówienie i powinieneś coś znaleźć.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Model obiecujący, fajnie wygląda ale skoro już pomalowałeś i powiedziałeś A, testujesz czyli B to teraz czas na C, czyli wash'a! :zeby: :zeby: :zeby:
Jest na tym okręcie sporo zakamarków, zwłaszcza na dziobie, wlany ciemny olej pięknie je uwypukli!
Co do numerów to tak jak pisze Tomek, bron Boże nie rób żadnych szablonów, rozrysuj co potrzeba w corelu i wyślij do Pana Bartka Bujonka:
http://www.mf-zone.pl/
Sprawdzona marka, dobra jakość.
Zapłacisz kilkadziesiąt zeta ale będziesz miał jak z techmodu.
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Dzięki serdeczne Panowie. Co do Washa oczywiście jest w scenariuszu :) Co z niego wyjdzie to zobaczymy.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

:spoko:
Będzie znakomicie!
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Cześć.

Mały update po dwóch latach :( Za każdym razem jak wrzucę coś na forum to mam rewolucję w życiu. Aż się boję, że i tym razem coś mi "wybuchnie" w życiu osobistym. Z góry przepraszam za zdjęcia, nadal nie dorobiłem się jakiegos znośnego aparatu. Jak widać przymusowa kwarantanna przynosi rezultaty, nieduże ale jednak do przodu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj jeszcze gablota. Jeśli ktoś będzie chciał namiary to z czystym sumieniem mogę polecić. Właściciel jest bardzo miłym człowiekiem a gabloty dla modelarzy wykonywał już nieraz.

Obrazek
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Maszt się zrobił i kilka detali. Sorki za wielkość zdjęć i że nie ma miniatur ale google znowu coś pochrzaniło z usługą Google Drive i właśnie zauważyłem, że poznikały wszystkie miniaturki. Szczerze to już jestem zmęczony zmienianiem non stop hostingu zdjęć. Zdjęcia wstawione dzięki forum Modelwork, gdzie jak przystało na XXI wiek działa metoda drag & drop.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Świetnie to wychodzi i bardzo dobry pomysł z kilblokami.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Tomasz D. pisze: wt wrz 15 2020, 14:50 Świetnie to wychodzi i bardzo dobry pomysł z kilblokami.
Dzięki serdeczne, kilbloki drukowane na drukarce 3D. Mam w planach polakierować je na czarno albo jakoś wycieniować, jeszcze zobaczę.
ODPOWIEDZ