[R/G]ORP Piorun MM 2001

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Też mi się bardzo podoba! :spoko:
Znakomity warsztat i wspaniała robota!
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Super to wszystko wygląda. Także pomysł „suchy dok“ zamiast (mniej czy bardziej) wymyślnej podstawki to jest coś. Wiadomo, kto to wymyślił/ wprowadził w modelarskie życie?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Tempest pisze: sob gru 18 2021, 0:04 Świetnie ten model wygląda ale ja bym ten beton suchego doku trochę bardziej jednak upaskudził
Wiesz co zdjęcie podstawki jest jeszcze bez brudzenia, natomiast z modelem już jest przybrudzone. Nie chciałem tego za mocno "paskudzić" bo widziałem już modele w których ten etap prac był przesadzony. "Brudzing" robiłem po raz pierwszy więc robiłem to dość ostrożnie. Same kilbloki jeszcze nieco przybrązowię.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Heinrich Kosmala pisze: sob gru 18 2021, 10:30 Super to wszystko wygląda. Także pomysł „suchy dok“ zamiast (mniej czy bardziej) wymyślnej podstawki to jest coś. Wiadomo, kto to wymyślił/ wprowadził w modelarskie życie?
Dzięki serdeczne, niestety nie mam pojęcia kto powinien zbierać "tantiemy" za sam pomysł :)
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 03 2013, 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 10

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rumcajs »

Aż mi się na wspomnienia zebrało... i zdjąłem z szafy zakurzonego Pioruna MM1988.
Piękny okręt, piękny model. Podziwiam Twój kunszt i dopinguję dalej.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Jeszcze kilka poprawek i otwieram Whisky podczas wodowania, ogarnę też porządną galerię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

i otwieram Whisky podczas wodowania
za Whisky nie przepadam mówiąc oględnie, ale za to zdjęcia Twojego Pioruna obłędne. :shock: Będzie na co popatrzyć w galerii końcowej.
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [R/G]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Słowo się rzekło. Model po dwóch latach skończony (brak jeszcze tylko tabliczki z nazwą). Założenia na samym początku budowy były inne ale w jej trakcie moje plany zaczęły mocno ewoluować. Z racji tego iż w tak zwanym międzyczasie wyszły bardzo dobre plany w Modelarstwie Okrętowym autorstwa Pana Jana Schmidta, postanowiłem zaszaleć. W tym samym czasie udało mi się uwolnić od grania w World of Warships i kupić swoją pierwszą drukarkę 3D. W związku z tym model stał się jednym wielkim eksperymentem. Postanowiłem przypomnieć sobie jak się lakieruje aerografem a także po raz pierwszy w życiu zrobiłem na modelu lekkie ślady użytkowania oraz wpływu warunków atmosferycznych na okręt. Natomiast druk 3D to był totalny żywioł, szczerze i bez bicia na "Piorunie" uczyłem się wszystkiego. Model ma ogromnie wiele błędów, merytorycznych i technicznych. Natomiast nie chciałem poprawiać go w nieskończoność i postanowiłem zamknąć etap budowy a doświadczenie na nim zdobyte wykorzystać w następnych modelach. Swoją drogą jest to mój powrót do modelarstwa po jakichś 20 latach, więc chyba nie jest aż tak źle.
Jeszcze raz proszę wybaczcie, że pozwalam sobie wrzucać na forum modeli kartonowych taką hybrydę. Jak pisałem wcześniej, gdy zaczynałem model plany były takie aby zrobić go klasycznie całego w kartonie, plus niewielkie dodatki jak toczone lufy i fototrawione blaszki. Natomiast po tym jak się rozwinąłem w 3D, nie chciałem aby to była kolejna nieskończona relacja dlatego postanowiłem ją ciągnąć do końca.

Miałem ambicję aby zrobić zdjęcia jakimś porządnym aparatem, niestety nie dorobiłem się takowego. Tak więc zdjęcia są z komórki, natomiast starałem się z nich wyciągnąć ile się da. Pozostaje mi tylko zaprosić do oglądania zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R/G]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wspaniale zdetalizowany model.

Pęknięcia betonu w suchym doku niestety są mocno przeskalowane, przynajmniej ja to tak odbieram.
wieslaw_ pisze:Miałem ambicję aby zrobić zdjęcia jakimś porządnym aparatem, niestety nie dorobiłem się takowego. Tak więc zdjęcia są z komórki,
Współczesne "komórki" całkiem niezłe zdjęcia robią, w szczególności przy słabym oświetleniu. Takie są przynajmniej moje doświadczenia z focenia w rzymskich kościołach, które kilka lat temu zwiedzałem. Zdjęcia z "klasycznego" aparatu - którym focę w makro moje wypociny i wychodzi to znośnie - zupełnie w tych przyciemnionych wnętrzach nie wyszły a na tych robionych z "komórki" całkiem dobrze wszystko było widać.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Re: [R/G]ORP Piorun MM 2001

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Całkiem przyzwoicie, jak na Małego Modelarza...
Szczerze, brak słów, niesamowity. Dawno nie widziałem, tak dobrego modelu.
Podoba mi się brudzenie, niemal niewidoczne, ale jednak jest i dużo zmienia.
Gratuluję.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ODPOWIEDZ