[R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2805
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 766

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Hastur pisze: wt sty 07 2020, 23:24 To co teraz? Okręt/statek, czy dalej bujasz w obłokach :)
Nigdy nie ma tak, że nic nie jest rozpoczęte :mrgreen: . Ruch w interesie musi być. A w obłokach to chyba cały czas bujam :haha:

Teraz jednak forumowo to statek, ale jeszcze przez pewien czas nie będzie co pokazać. Prace są na bardzo wstępnym etapie, w tym "koncepcyjnym" i gromadzenia surowców (choć przesyłki kurierskie docierają w dzisiejszych czasach coraz szybciej :D )
Tempest pisze: wt sty 07 2020, 20:54 --------||--------
:haha:
patent z ditto jest genialny. Dzięki :faja:

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

Rewelacyjny model, gratuluję, naprawdę mistrzostwo świata w sklejaniu papieru !
Per aspera ad astra
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 183
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 75

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Dołączam się do gratulacji - zarówno wykonanie modelu jak i prowadzenie relacji na niesamowicie wysokim poziomie :) Czekam na budowę kolejnego samolotu, choć na statek też chętnie popatrzę.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2805
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 766

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Suplement pierwszy ;-)

Taka proszę ja was koncepcja - w libijski grunt (pasta vallejo) wetknięte mosiężne kołki, które wchodzą w otwory wywiercone w kołach. Model nie lata po podstawce. Stabilnie sobie stoi. Trzy kołki są pod leciutkim kątem więc się "klinują" w kołach i można sobie przechylać podstawę z modelem bez ryzyka do 90 stopni. Można i więcej ale wolę nie ryzykować :haha:.
I można model swobodnie ściągać i oglądać od spodu :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Tera czas na zamówienie formatek pleksi.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3205
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A dlaczego ten grunt jest taki mały w stosunku do płatowca. Miejsca jest jeszcze sporo na desce. Wiem że o gustach bla-bla-bla ale nic mnie bardziej nie razi niż wychodzące poza obrys podstawki skrzydła czy kadłub samolotu że o kadłubie pływadła nie wspomnę .Tu niby w granicach podstawki samolot się mieści ale ten libijski grunt jakoś za szybko się kończy.

EDIT: Wygląda jakby samolot stał na dywanie :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2805
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 766

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest pisze: ndz sty 12 2020, 19:25 ...Wygląda jakby samolot stał na dywanie :D
:lol: ale za to na libijskim dywanie. Jakby stał na tureckim, to by były gromy, że tło pstrokate i modelu nie widać :haha:

Jak wspomniałem, taka koncepcja. Sam miałem wątpliwości i spodziewałem się, że może nie być dobrze przyjęta. Zmieniać nie będę, mi się podoba. Doszła tabliczka z nazwą, dojdzie pleksi i będzie git. Na żywca jest spoko.
Choć opinia zanotowana w kajecie ;-)

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
KryH
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 08 2019, 13:40

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KryH »

Z powodu tej relacji (chylę czoła) wzięłam w trasę Tomahawka z numeru MM z roku 77 który swego czasu zabrałam bratu gdy przyniósł go z kiosku jako nowość. Był to mój pierwszy model kartonowy. Teraz z nostalgią kończę go budować siedząc w samochodzie (taka praca) a do domu przyszedł prezentowany przez Ciebie Grzesiu (jeśli tak mogę się zwracać) od Halińskiego. Dzięki Ci za miłe wspomnienia 😊
---> Nie przenoście nam stolicy do Krakowa <---
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R/G] Curtiss Tomahawk IIB (1/33 AH)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

gk pisze: pn sty 13 2020, 18:07 Jak wspomniałem, taka koncepcja. Sam miałem wątpliwości i spodziewałem się, że może nie być dobrze przyjęta. Zmieniać nie będę, mi się podoba. Doszła tabliczka z nazwą, dojdzie pleksi i będzie git. Na żywca jest spoko.
Choć opinia zanotowana w kajecie ;-)
Możesz jeszcze niewielkim nakładem pracy zasłonić sklejkę na obwodzie ramką z np. szarego, albo czarnego kartonu.

Libijski grunt wygląda zupełnie jak arkusz żółtego kartonu ściernego do szlifowania karton-gipsu! Akurat dzisiaj używałem.

Tomahawk wygląda świetnie.
ODPOWIEDZ