Jaka drukarka atramentowa kupić??

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

dedman
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 13 2005, 20:05

Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dedman »

Witam
Mój narybek złapał bakcyla złapał bakcyla do lepianek jako że trwa to już drugi miesiąc to pora na zmiany

Mam stara Hp 840c oczywiście tusze zaschniętę na amen z 10 lat stała?
reanimować / mam laser monochromatyczny ale Cz B raczej się szybko znudzą dziecku/

ew co kupić w miarę rozsądnej cenie

W okolicy mam tylko druk cyfrowy czytaj wszystko na laserach i trochę kręcą nosem :((
dzięki z góry za info
nie kradnij!-WŁADZA nie lubi konkurencji
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Z mojego doświadczenia życiowego (modelarskiego); kupić jak najdroższą – z reguły jest to też najlepsza. Epson (może inne firmy też?) drukuje tuszem niewrażliwym na wpływ wody (wilgotne palce, malowanie akrylem za pomocą pędzelka) – to też ważny argument.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Ja używam od bardzo długiego czasu HP DJ 2545
Co jest ważne to to, że papier podaje górą a wychodzi dołem. Można spokojnie drukować na grubszym papierze.
Co do tuszy to są dostępne na rynku oryginały jak i zamienniki. Drukarka ma wifi więc nie musi stać zaraz obok komputera.
Do takich wydruków w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Wg mnie tylko i wyłącznie drukarkę z systemem stałego zasilania tuszem (CISS) - Epson, Brother, Canon. Drukarki z tuszem z wymiennego kartridża omijałbym szerokim łukiem mimo pozornie atrakcyjnej ceny.
Drukarki CISS są nieco droższe w zakupie, ale eksploatacja jest niesamowicie tania. Atrament dolewasz z butelek do zewnętrznego zasobnika. Żadnej wymiany kartridży, żadnego zasychania dysz.Po pół roku bezczynności drukarki odpalasz druk bez problemów z wrażliwym kartridżem. Koszt kolorowych wydruków to dosłownie jakieś kopiejki.
Coś za coś - CISS są droższe niż drukarki z kartridżami, ale wygoda, bezawaryjność podawania tuszu i jego koszt oraz koszt wydrukowania strony bije kartridżowe na głowę.

Miałem 2 różne HP-ki, a 2 lata temu zmieniłem na Epsona z CISS. W życiu bym nie wrócił do kartridża.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A czy ktoś z forumowiczów ma może jakąś drukarkę drukująca tuszem białym ?
Po pół roku bezczynności drukarki odpalasz druk bez problemów z wrażliwym kartridżem.
No to jestem ciekaw jak zachowa się moja drukarka A3 - chyba brother'a - którą kupiłem jakieś 7 czy 9 lat temu i użyłem 3 razy bo papier się za każdym razem blokował z powodu czego już po 3 latach od zakupu, na tydzień przed zakończeniem się gwarancji zawiozłem ją do serwisu gdzie podobno ją naprawili ale po odbiorze ufny że działa wpakowałem pudło na strych gdzie do dzisiaj leżakuje :?:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Jeśli Twój Brother ma pojemniki z tuszem ze zintegrowanymi głowicami dysz to wymieniasz komplet i wszystko powinno działać. Ale jeśli tusz z pojemnika leje się do zamontowanej w drukarce głowicy to raczej po tylu latach kaplica... Ja dwa lata nie używałem wysokiego modelu Epsona i po tym czasie nie szło porządnie wyczyścić głowicy... Mimo, że wydałem na to sporo kasy to drukarka poszła w niebyt a ja kupiłem nową - też Epsona :)
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Od kilku lat używam Epsonów i też zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Jeszcze jedna uwaga: jeżeli to tylko dla syna „małolata“ (nie wiadomo, czy pozostanie przy modelarstwie) to rewiduję swoje zdanie – kupić jednak jak najtańszą!
A w ogóle to po co iść na ryzyko i kupowć drukarkę? Jest bardzo dużo gotowych opracowań dla początkujących (także dzieci) – jeżeli go to „wyraźnie wciągnie“, to dopiero wtedy pomyśleć o drukarce. No chyba, że to też inwestycja dla Ciebie.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Miałem wcześniej napisać to samo co Henryk ale "mi się zapomniało" :) Na rynku jest mnóstwo gotowych, tanich i prostych wycinanek. Są porządnie wydrukowane, nie ma problemu z drukiem, rozmywaniem się go czy pękaniem. Można kupić je w internetowych sklepach bez problemu. Odpada koszt zakupu drukarki i wydruków, które wcale nie są niskie.
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: Jaka drukarka atramentowa kupić??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć Koledzy.
Chciałbym się Was zapytać, czy może ktoś z Was korzysta lub korzystał z drukarki np. Epson EcoTank M1140 - lub podobnego systemu. To monochromatyczna drukarka z wewnętrznym zbiornikiem na tusz (bezkartridżowa). Zastanawiam się nad nią, bo można przez nią zgodnie ze specyfikacją przepuścić papier o gramaturze do 256 g/m², co mnie bardzo urządza. Moje wątpliwości dotyczą tego, że będzie drukować bardzo sporadycznie - czy to nie spowoduje problemów z zasychaniem tuszu jak bywało onegdaj w starych plujkach? Alterantywa - w "tańszych" laserówkach np. Brother HL-L2352DW maksymalna gramatura to 230 g/m², ma podajnik na poziomy przebieg papieru i może połknie lekko grubszy papier, czego jednak nie wiem na pewno. Jednak to laser, a on bywa uciążliwy przy lakierowaniu. Zaznaczam, że zależy mi na drukowaniu monochromatycznym, najlepiej na arkuszach bloku technicznego, bo maluję swoje modele.
Jeśli macie jakieś doświadczenia, inne pomysły - dajcie znać.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ