[Z] FM-2 Wildcat Wyd. "Card Army"

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Sztuk 4

[Z] FM-2 Wildcat Wyd. "Card Army"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Jak już powszechnie wiadomo trwają prace nad kolejnym modelem autorstwa Marcina Dworzeckiego, którym jak w tytule tematu jest amerykański samolot pokładowy FM-2 Wildcat i w związku z powyższym warto zobaczyć ten fragment modelu który wymaga pewnego pochylenia się nad nim - wiadomo co mam na myśli - oczywiście "kopciuchy".
Wiadomo, że zawsze można podać w instrukcji, że model przedstawia egzemplarz 5 minut po zejściu z linii produkcyjnej, ale wtedy nie wiem, czy taki samolot ma oznaczenia własne - chyba nie.
Wiadomo, że można pokazać zdjęcie dokładnie tego samolotu, w takich oznaczeniach jakie posiadał w czasie II wojny światowej, ale akurat zrobione bez "kopciuchów" - w sumie chyba jeszcze nie wiadomo w jakim docelowym kamuflażu model zostanie wydany ?
Ten samolot akurat chyba wyjątkowo "kopcił" - nie wiem, czy to od paliwa, czy od klimatu, ale dawał czadu, że hej :
http://warbirdinformationexchange.org/p ... =3&t=51080
Ostatnio zmieniony pn gru 14 2020, 21:45 przez Sztuk 4, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [Z] FM-2 Wildcat wyd. być może "CardARMY"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Link (u mnie) nie otwiera się;
Ta strona nie jest osiągalna.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [Z] FM-2 Wildcat wyd. być może "CardARMY"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Oj, coś chyba nie tak z ustawieniami mojego komputera; teraz (po kilku minutach) otwiera się (WARBID INFORMATIONEXCHANGE), ale bez zdjęć. Jestem dość pewien, że za pewien czas pojawią się też zdjęcia…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [Z] FM-2 Wildcat wyd. być może "CardARMY"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

No i wykrakałem – teraz są i zdjęcia…
Ktoś (komputerowo) mądry, żeby to wytłumaczyć? Komputer jest „szybki“, tak samo łącze (100 Mbit/sek).
Jednocześnie przepraszam za „nie na temat“.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Marcin Dworzecki
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 01 2020, 20:46
x 1

Re: [Z] FM-2 Wildcat wyd. być może "CardARMY"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin Dworzecki »

FM-2 na pewno ukaże się w serii Card Army wydawanej przez Answer.
Sztuk 4

Re: [Z] FM-2 Wildcat Wyd. "Card Army"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

OK tytuł zmieniłem, czy taka forma nazwy jaką napisałeś jest prawidłowa "Card Army", czy taka jak jest w moim tytule ?
Sprawa "kopciuchów" jest jeszcze w fazie decyzyjnej, czy już zdecydowałeś, że będą konkretne na tym modelu ?
Ostatnio zmieniony pn gru 14 2020, 21:45 przez Sztuk 4, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin Dworzecki
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 01 2020, 20:46
x 1

Re: [Z] FM-2 Wildcat Wyd. "CardARMY"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin Dworzecki »

Jeszcze nie wiem jakie będzie malowanie, ale okopcenia zrobię na 100%. Prawidłowa nazwa serii to Card Army.
Sztuk 4

Re: [Z] FM-2 Wildcat Wyd. "Card Army"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Dziękuję już zmieniam tytuły. Dziękuję za "okopcenia"- super !
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [Z] FM-2 Wildcat Wyd. "Card Army"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Ja akurat jestem przeciwnikiem okopceń drukowanych. Jest to na tyle widoczny element na kadłubie, że może powodować zasłanianie malowania. Kolor okopceń jest zazwyczaj czarny, więc w przypadku kiedy komuś nie będą się podobać to jest on niemożliwy do usunięcia. A wiadomo, że eksponowanie modelu z okopceniami lub bez to rzecz subiektywna i zależna od modelarza. W dodatku kupując model jestem skazany na Twoją interpretację, z którą niekoniecznie muszę się zgadzać. Niestety jest wiele Twoich modeli, gdzie ślady eksploatacji są niespójne lub błędne, na szczęście giną w całości modelu lub da się je zamalować. Natomiast okopcenia będą na pierwszym planie i w przypadku złej interpretacji zdjęć przez Ciebie (a temat intensywności okopceń jest bardzo dyskusyjny) model będzie zwyczajnie zepsuty. Ale decyzja należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Re: [Z] FM-2 Wildcat Wyd. "Card Army"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Eh Rowin, żeby te okopcenia były głównie czarne, życie byłoby prostsze.
I zgadzam się z Twoją opinią. Brud tak, by model był ciekawszy, ale okopcenia to już za dużo.
Z resztą mam wrażenie, że one były niemal w systemie zero-jedynkowym. Albo uwalone po ogon, albo zmyte.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ODPOWIEDZ