[N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Sztuk 4

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Jak już pewnie wiadomo w wydawnictwie można... jeżeli oczywiście ktoś ma wolne zasoby gotówki i nie przepada za podklejaniem, wycinaniem wręg, wiadomo, że można to też lubić, ale wiadomo jak wpływa zapach butaprenu o poranku na innych domowników, BHP itepe... zakupić komplet wręg do tego modelu w cenie 60 zł :cisza: :faja:
Sztuk 4

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Fuuuuu, fuuuuuuu trzeba strzepnąć kurz z tego tematu.
Na niemieckim forum jest prowadzona relacja ze sklejania tego modelu, na polskich słabo, bo akurat przerabianie tego modelu na wersję włoską mnie nie interesuje... oczywiście do momentu jak nie zostanie wydane opracowanie wiadomego pochodzenia, ale to chyba w tym przypadku to raczej będzie łabędzi śpiew. ;-)
Pewnie w innych rejonach internetu również ktoś skleja, ale tam nie bywam. Oczywiście zaglądam systematycznie do różnych relacji na niemieckie forum, ale zdecydowanie wspomniana relacja jest wyłączona z odwiedzin, bo nie chcę widzieć jak ten model wygląda.
Mam w związku z tym 2 pytania - są tam wyszczególnione jakieś błędy, szczególnie części zewnętrznych srebrnych, które bez drugiego egzemplarza są nie do poprawienia, czy wszystko jest oki ?
I drugie, czy ktoś caponował arkusze tego modelu i może coś napisać o tym, czy ta czynność mocno wpłynęła na srebrzystość farby ?
Sztuk 4

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Chwila jak znalazł, aby coś napisać o tym jak idzie sklejanie :lol:
Po pierwsze lecę ze sprostowaniem tekstu, że karton jest wysokiej jakości... niestety nie jest, znaczy jest biały, ale jest jakiś mało zwarty, a i nie odważyłem się go pocaponować co też na jego zachowanie ma duży wpływ. Jak na razie nie zauważyłem, aby sreberko się ścierało, ale niestety trzeba uważać na zbrudzenia klejem jakimkolwiek. Skleiłem "mnóstwo" części, bo aż do... numeru 4 :lol: i jakoś tak wyszło mi, że W2 trzeba wkleić kolorem na zewnątrz, bo wycięcie pod kolektor powinno być po lewej stronie.
Na cz.3 dorobię 10 przetłoczeń w wersji 3D i na pozostałych 2 silnikach również, ale akurat tak się dziwnie składa, że tam autor na odpowiednich częściach ich nie narysował :lol:
Będę sklejał wersję na 2 wręgi - co wyjdzie to będzie- ostatni raz tak sklejałem samolot w latach 70-tych ubiegłego wieku, trzeba poczuć tamten klimat. ;-)
Bardzo się obawiam jakości butaprenu jaki używam, mam dwie wersje kupione w Gdyni, tak dla porządku informuję, gdzie kupiłem i na co zwalę odpowiedzialność jak wyjdą jakieś plamy - rzadki jak woda, śmierdzi jakąś totalną chemią - muszę poczekać na lepszą pogodę i naklejać wszystko na powietrzu. Stary poczciwy, prawdziwy butapren Pronikol OBT III miał oczywiście swój specyficzny zapach, ale był on ładny :D , a to dziadostwo to jakiś śmierdzący przypał. :twisted:
To na razie tyle prozy.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 04 2021, 21:31 przez Sztuk 4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 736

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Sztuk 4 pisze: ndz kwie 04 2021, 21:01 To na razie tyle prozy.
No to dawaj zdjęcia.
Kleisz Kanta i NIE MA ZDJĘĆ ???
Na dwie wręgi? Poważnie?

Oczekuję zdjęć, żeby poddać je zasłużonej krytyce :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Sztuk 4

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Wiesz przecież, że jestem oszczędny w przekazie medialnym... a co na dwie wręgi to nie można zepsuć sklejania :faja: :boje:

Ooooo jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - z mojego punktu sprzedaży detalicznej, gdzie zakupiłem ten model został on już wycofany z półek, więc można się spodziewać w niedalekiej lub dalekiej przyszłości (niepotrzebne skreślić - wiadomo z jakim wydawnictwem mamy doczynienia ;-) ) nowego modelu, bo rocznica przecież tuż, tuż.
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Sztuk 4 pisze: ndz kwie 04 2021, 21:01 [...] Stary poczciwy, prawdziwy butapren Pronikol OBT III miał oczywiście swój specyficzny zapach, ale był on ładny :D , a to dziadostwo to jakiś śmierdzący przypał. :twisted:
Stary, poczciwy, ładnie pachnący :lol: butapren Pronikol OBT III można kupić tutaj: https://wa.com.pl/pl/p/Klej-BUTAPREN-OB ... 0-ml/74308 - jakby się kto pytał :roll:
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Sztuk 4

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Ja ostatnio używałem tego butaprenu, ale już go nigdzie nie spotykam :
https://www.ceneo.pl/26038615
Również tego co podlinkowałeś nie spotkałem, ale dziękuję trzeba będzie zamówić.

Czy tym klejem ktoś próbował sklejać kartonówki ?
https://centrobud.pl/kleje-i-uszczelnia ... 02017.html
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 736

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

I to Zbyszku jest Alleluja.

Biere 3 tubki. :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Sztuk 4

Re: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 "Airone" 10-11-12 / 2015 Mały Modelarz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Bierz, bierz nawet cały kontener, ale musisz wiedzieć, że oryginalny, prawdziwy butapren Pronikol OBT III był produkowany w Zakładach Produkcji Specjalnej "Pronit" w Pionkach i już od dawna nie jest produkowany.
ODPOWIEDZ