[R/G] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Laszlik ma dość kartonu, prawa fizyki przestają działać, nic już nie będzie jak dawniej...

Obrazek

Tak już poważniej, jak mogę Ci się dziwić skoro sam maluje swoje wypociny, z pobudek podobnych do Twoich. Mogę jedyne liczyć, że kiedyś Ci się jeszcze zechce coś wydziergać z makulatury. A sto dziewiątka G-6, świetny wybór. Coś o docelowym malowaniu napiszesz? Np. węgierskie są fajne i nie tak oklepane jak naziolowe.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1075
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Szyderczy, nie wyższość ino trudność. Paradoksem jest, że trudniejszy w obróbce i kształtowaniu karton z reguły jest gorszy/niższy wyglądem od plastika. Co z resztą pobrzmiało w wypowiedzi Laszlika a potwierdza się w często w pochwałach kartonu : " wygląda jak plastikowy!" Przepraszam Laszlik za wtręt ale szczerze pisząc jestem skonsternowany, że co tu ukrywać, kartonowi idole zrywają z kartonem.
Sztuk 4

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Ja mogę wszystko zrozumieć, ale tłumaczyć swoją decyzję odejścia od modelarstwa kartonowego, tym, że to hobby osiągnęło sufit, że złota era to już była, a tak w ogóle było bieda modelarstwo dla bloku wschodniego to jest kompletnie z czapy usprawiedliwianie się.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No nie mogę, sorry Laszlo za wtręt, najwyżej wykasujesz. Ale wychodzi na to, że zostałeś Naszym Dobrem Narodowym, jesteś Dziedzictwem... Niedługo wpadnie do Ciebie komisja i przybije Ci stosowną tabliczkę na czole.
Tu przecież nie chodzi o to co lepsze/gorsze/plastik/karton, tylko o to:
Obrazek
Trudno się dziwić komuś, kto doszedł do "sufitu" i czuje wszystkie jego ograniczenia. Krytykującym, komentującym zalecam najpierw dojście do poziomu Maćka. Nie można już szukać innych form wyrazu? Wyluzujcie i róbcie swoje. Wywal post jak uznasz za stosowne.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2831
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 788

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

jacob,
ale te wszystkie rozpacze to przecież z sympatii i podziwu. I nieutulonego żalu, że to już tyle? Nie będzie więcej papierków na najwyższym poziomie?
Przecież to jasne, że jak komuś przestaje pasować kartonowa konwencja to sięga po inne środki. Bo to przeca oczywista oczywistość, że karton ma nie tyle swoje granice, bo te można przesuwać, ile ograniczenia są nałożone nieco odgórnie. Kartonówka, niezależnie od "wkładu własnego", ma swoje narzucone limity.
Jak ktoś chce poza nie wyjść to działa tak jak Ty, albo sięga po "plastik", lub skracz.
I super.
Nowe otwarcie.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Obrazek
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
bestialsko
Posty: 262
Rejestracja: sob lut 20 2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków
x 106

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bestialsko »

A ja chciałem być tylko troszeczkę dowcipny :placz: A wyszło jak zwykle.
A podobają mi się Wasze plastiki. I plastiki w ogóle też mi się podobają.

Przepraszam, jeśli ktoś uważa, że ja zacząłem awanturę.
Pzdr.
BES.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Ale Laszlik będzie miał sprzątania. Nie zacząłeś Bes żadnej awantury, w każdym razie nikt się jej nie spodziewał :lol: Tak, szkoda papierków.
Sztuk 4

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Najgorzej to jest jak ludzi nie bardzo rozumieją co ktoś inny ma do przekazania.
Ja nie krytykuję decyzji - chcą sklejać plastiki - niech sklejają co mi do tego - wolna droga, "przeca demokracja pełnom gembom".
Przecież to jest całkowicie zrozumiałe, że przychodzi moment, że już się czegoś nie chce i szuka się realizacji innej formy hobby.

Ja po prostu nie kupuję tekstu jaki jako uzasadnienie podał Sicore, bo uważam, że złota era dopiero się szykuje przed modelarstwem kartonowym o czym może świadczyć rozwój oferty akcesoriów do tego hobby, pojawienie się na rynku nowych projektantów i wydawców i świetnej oferty już istniejących i aby nie być gołosłownym : wyd.FantomModel i jego profesjonalne podejście do projektowania modeli, Card Army, modele z wyd. Seahourse, nowe szaty graficzne modeli koncernowych , modele wyd. Neptunia, początek projektowania świetnego modelarza, który właśnie tnie "włoszczyznę na rosół", zapowiedź wydawania nowych modeli d. KW-CM, nowe ciekawe modele zza wschodniej i południowej granicy np. wyd.Avangard.
No dobrze prawdopodobnie już nowych modeli z wyd.AH nie będzie, ale jak widać będzie nowa oferta.

I jeszcze jedna uwaga - proponuję nie szastać takimi określeniami jak "awantura", bo to jest tylko imaginacja tak twierdzącego - nikt tu żadnej awantury nie robi - wydaje mi się, że jest to wymiana poglądów miedzy dorosłymi jednak ludźmi.
marek d
Posty: 389
Rejestracja: pn lip 02 2007, 17:55
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
x 22

Re: [R] Bf-109G-6 Hasegawa 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek d »

Nie rozumiem tego rabanu
Ja nie krytykuję decyzji - chcą sklejać plastiki - niech sklejają co mi do tego - wolna droga, "przeca demokracja pełnom gembom".
Przecież to jest całkowicie zrozumiałe, że przychodzi moment, że już się czegoś nie chce i szuka się realizacji innej formy hobby.
No i lepiej zaśmiecić dwie strony tematu, niż popisać sobie w innym miejscu:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewforum.php?f=11

Do tej pory uważałem że na tym forum w tematach pisze się w miarę merytorycznie.
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części,przeznaczonych do samodzielnego montażu.
ODPOWIEDZ