[Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Model fajny. Jednak mam wątpliwości do klap . To znaczy do ich mocowania. Jesteś pewny że tak to ma wygląd? Wydaje mi się że te srebrne popychacze przy tym systemie otwierania, nie powinny być prostopadłe do osi obrotu klapy. (Patrząc od tyłu powinny być pochylone pod kątem)
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Pięknie sklejony, wręcz idealnie.
Trochę jednak brakuje choćby minimalnych śladów eksploatacji jak jakieś okopcenia i przykurzenia, chociażby za wydechami i na kołach. Taki jest teraz idealny czyścioszek - funkiel nówka z hali fabrycznej.
Ale robi wrażenie. Świetna robota. Gratulacje. :spoko:
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 182
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 75

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Dzięki za opinie :)

jacob - zgadzam się - zwłaszcza, że więcej czasu poświeciłem na wymodelowanie płata i goleni, tak żeby się zgadzały z tym co miałem sklejone, niż na zaprojektowanie szablonu.

Tempest - następny w kolejce jest Mustang GT4, jeśli zaś chodzi o kartonowy, to będzie to Hellcat z GPM'u - ale jest spora szansa, że te dwa modele będę kleił równolegle
Obrazek

gk, laszlik - weathering kolektorów czy okopcenia nie wychodzą mi na zadowalającym poziomie, więc nie chciałem ryzykować na dość udanym modelu. Tomahawk wyląduje na podstawce, nad która aktualnie pracuję, wiec trochę pustynnego kurzu się na kołach pojawi :)

Mateusz Skałecki - na podstawie zdjęć które przeglądałem odniosłem wrażenie że właśnie są prostopadłe, a podczas chowania klap pochylają się pod kątem
Obrazek
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Właściwie nie mam nic do dodania, poza tym, co napisał Laszlo.
Świetnie sklejony, te kilka dodatków zawsze poprawi efekt końcowy.
Brakuje mi tylko jakiegoś brudzenia, takiej kropki nad i, czegoś jak własny podpis.

Powiedz mi, na ile kolorystyka kamo na zdjęciach, pokrywa się z rzeczywistymi kolorami modelu?
Jakoś zapamiętałem tą wycinankę, jako zbyt jaskrawą, co ją u mnie skreśliło.
Na Twoich zdjęciach góra wygląda akceptowalnie, tylko spód zbyt żarówiasty.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 182
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 75

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Sicore - niestety nie jestem w stanie powiedzieć Ci, jak kolorystyka modelu ma się do prawdziwego samolotu, a moje porównanie modelu ze zdjęciami też niewiele wniesie - o ile na ekranie komputera wyglądają one całkiem OK, to na telefonie są już wg mnie trochę prześwietlone.

No ale jeśli chodzi o zdjęcia, to wykonuje je z żarówkami o barwie 6500K i dla takiej temperatury mam ustawiony balans bieli w aparacie, więc kolory są wg mnie dość dobrze oddane. Poniższe zdjęcie, na którym jest zarys wspomnianej podstawki, dodatkowo obrobiłem, tak aby jak najwierniej oddawało kolory, które widzę na modelu - więc w porównaniu do reszty zdjęć w tym wątku jest odrobine ciemniejsze i mniej nasycone. Niżej wstawiłem zdjęcie bez obróbki, żebyś miał jakiś punkt odniesienia.

Obrazek

Obrazek

Podsumowując :D dół jest żywy, natomiast góry nie nazwałbym jaskrawą, jest dość stonowana.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

kedzier pisze:Poniższe zdjęcie, na którym jest zarys wspomnianej podstawki, dodatkowo obrobiłem, tak aby jak najwierniej oddawało kolory, które widzę na modelu - więc w porównaniu do reszty zdjęć w tym wątku jest odrobine ciemniejsze i mniej nasycone. Niżej wstawiłem zdjęcie bez obróbki, żebyś miał jakiś punkt odniesienia.
Ten model trzeba oglądnąć 'na żywo' aby cokolwiek o kolorach podyskutować. Każde ludzkie oko jest na pewno inne i nie ma dwóch identycznych, a pewnie jeszcze ma znaczenie to, jak mózg to co z oka jest wysyłane do niego interpretuje.

I to samo można powiedzieć o monitorach, każdy jest inny chyba że to ten sam model choć jeśli jest z innej partii produkcyjnej to może trochę inaczej kolory pewnie prezentować. Ostatnio mój monitor zaczął mi czarny ekran co jakiś czas wyświetlać i jest to chyba spowodowane problemem z kablem albo złączem więc zamiast naprawić owo złącze tudzież kabel zacząłem szukać monitorów dla grafików. Mają te monitory jakąś kalibrację sprzętową kolorów i ponoć dwa monitory (tego samego producenta/modelu oczywiście) odwzorowują barwy identycznie. Na ale trzeba z pięć czy sześć tysięcy peelenów a może i więcej na taki monitor wydać choć za dwa tysiące z groszami też monitor tak opisany (że niby dla grafików) znalazłem. No ale to było jakieś 5 miesięcy temu więc nie wiem jakie ceny są obecnie modne. Chęć zakupu mi ostatnio przeszła bo kabelek/złącze się chyba trochę naprawił(o) i szwankuje rzadziej niż jakiś czas temu.

A jeśli chodzi o podstawkę to dlaczego z prawej strony jest tyle niezagospodarowanej pustyni ? Jakaś za duża mi się ta podstawka wydaje no chyba, że to będzie diorama i coś tam się jeszcze z prawej strony samolotu pojawi.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 182
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 75

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Odświeżę temat, bo w końcu się zebrałem i porobiłem zdjęcia z gotową podstawką
Kedzier pisze: wt cze 21 2022, 21:15 następny w kolejce jest Mustang GT4, jeśli zaś chodzi o kartonowy, to będzie to Hellcat z GPM'u - ale jest spora szansa, że te dwa modele będę kleił równolegle
Niestety Hellcat trafił na razie do pudła- ze względu na różnice w kolorach pomiędzy elementami poszycia. Wg. informacji jakie dostałem od GPM'u ma to zostać naprawione. Więc w oczekiwaniu na erratę powoli dłubię przy kolejnym modelu z AH :D

Aby jakoś zagospodarować tą pustynie wykonałem 3 figurki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach powyżej nie wyglądają one jakoś porywająco, ale nie byłem w stanie zrobić dobrych zdjęć i wszystkie wyszły takie zmiękczone i z niskim kontrastem. Poniżej jest zdjęcie z aparatu, oraz z telefonu, na którym z kolei kontrast jest za duży - w rzeczywistości efekt jest gdzieś pośrodku pomiędzy nimi.
Obrazek

Dla urozmaicenia dodałem kilka głazów i kępek trawy:
Obrazek

Parę zbliżeń:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Bardzo fajne, podoba mi się. Tylko te oczy, takie duuuże, przestraszone... :?: :?: :?:
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

O modelu już pisałem, więc dalej to podtrzymuję, natomiast figurkom przydał by się wash, albo cieniowanie farbami olejnymi. Przydał by się, tak samo jak modelowi, ślady eksploatacji.
Rozjaśniłeś wystające fałdy mundurów, ale brakuje cieni. Na twarzach też by się przydały, żeby nie wyglądali jak "manekinowie". Trzeba by ich trochę ożywić..
No ale nie mniej jednak gratulacje. Ja się jakoś nie umiem zmobilizować (ostatnio popularne słowo u kacapów🤣) żeby zrobić jakąś podstawkę, scenkę do modelu... Ty przynajmniej zrobiłeś.
:spoko: :spoko: :spoko:
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Re: [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Powiem Ci Laszlo, że oni też nie umieją :haha:

Dużo do dodania nie mam, jak pisał Laszlo, brakuje jakiegoś cieniowania i brudzenia. Takiej kropki nad i, ale przy samym modelu to chyba już mówiliśmy.
Generalnie to gratki za podstawkę, nie jest zła, a na pewno dużo lepsza niż moje czy Laszla, bo przynajmniej jest.
Co bym w niej zmienił, ale to trudne, ta trawa jakaś za mała. Kempy można powiększyć, ale już niestety nie wydłużyć.
Natomiast łatwo powinno być zintegrować z nią samolot, jak i figurki. Buty minimalnie zapadnięte w piachu, opony tak samo, po uprzednim zeszlifowaniu od spodu.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ODPOWIEDZ