[R]BTR-70 (YG-model nr 53)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 735

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Sklejacz Maciej pisze: ndz lut 13 2022, 17:49 zaczynam wycinanie i klejenie owych 2400 kosteczek.
:mrgreen:

Mamy czas. Mam nadzieję :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
piootrek
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 18 2021, 19:57
x 5

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piootrek »

Sklejacz Maciej pisze: ndz lut 13 2022, 17:49 a podklejam na tekturę wydrukowaną stronę i zaczynam wycinanie i klejenie owych 2400 kosteczek. :zeby:
Do zobaczenia po drugiej stronie. :lol: ;-)
Pozdrawiam i do zobaczenia. :papa:
Damy Ci czas. Efekt będzie tego wart ;)
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

gk pisze: ndz lut 13 2022, 19:34
Mamy czas. Mam nadzieję :haha:
I właśnie z tym czasem to tak bywa różnie. Najczęściej jest go niestety o wiele zbyt mało ;-)
Ale Panowie dzięki bardzo za wsparcie. Teraz ja też zaczynam wierzyć, że to może się udać :lol: :lol:

Pozdrawiam i do zobaczenia. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Hator
Posty: 98
Rejestracja: sob maja 01 2010, 18:36
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hator »

Maćku, a sprawdzałeś bieżnik do BTR-60 od Bumaznoe Modelirowanie? Oponki takie same, więc bieżnik tym bardziej. Powodzenia!
Jak się uprzesz, to skleisz każdy, nawet źle opracowany model :)))
Kartonowy Tur Bielska Majówka Modelarska 2022
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

autor: Hator » pt lut 2022, 17:46
a sprawdzałeś bieżnik do BTR-60 od Bumaznoe Modelirowanie? Oponki takie same, więc bieżnik tym bardziej. Powodzenia!
Kurczę widziałem ten model, a dokładnie tylko jego końcową galerię na czarnym forum, ale na pomysł z bieżnikiem nie wpadłem. Może dlatego, że nigdzie nie trafiłem na stosowne lasery.... :( tym bardziej dzięki za podpowiedź, jednak co więcej głów to nie jedna głowa... :D albo jakoś podobnie ;-)
zacząłem pracę nad bieżnikami. Pochwalę się :oops: gdy będzie co pokazać. :zeby:

Pozdrawiam i do zobaczenia. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

2400 kostek !!! Szacun Panie :-)
Per aspera ad astra
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam ponownie Szanownych Kolegów. :)
Przykre to bardzo, bo od 10 dni oglądamy świat w zupełnie innej i jednak zaskakującej rzeczywistości, z którą bardzo trudno mi ogarnąć. Zapewne nie tylko mi, ale wielu z nas nie może się z tym co się dzieje w Ukrainie pogodzić i tego zaakceptować. Trudno było mi się zdecydować, czy dalej opisywać zmagania z BTR-em i czy kontynuować relację. :-?
W końcu jednak, zdecydowałem się mimo wszystko pokazać co dzieje się z budową. Pomyślałem mimo wszystko, że transportery BTR-70 swoje lata służby mają już za sobą, gdyż czas ich użycia kończył się w czasie sowieckiej interwencji i wojny w Afganistanie. I w takim też malowaniu planowałem swój model wykonać. :(
A wracając do samej budowy pojazdu, cóż, kostki powoli powstają i wolnymi krokami opona po oponie powstają kolejne z opon. Na zdjęciach widać kolejne etapy. Pierwsze zdjęcie to naklejone na oponę kostki kompletnego bieżnika. Już naklejone, z lekka oszlifowane i przygotowane do malowania podkładem. Pierwsza opona już gotowa, a i kolejne 300 kostek trafiło już na następną. ;-)
Obie są już pomalowane podkładem i jako, że efekt tej pracy wydaje mi się być całkiem dla mnie zadowalający prace nad takim wykonaniem opon będą przeze mnie kontynuowane. :oops:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji muszę się pochwalić jaki ze mnie niestety "osioł dardanelski" :oops: . Otóż, aby kostki bieżnika miały odpowiednią grubość i wszystko wyglądało należycie ich wzór zdecydowałem się nakleić na tekturę którą znalazłem w swoich zapasach, a która była tyłem jakiegoś kalendarza ściennego. Tektura wydawała się gruba i solidna. Nakleiłem wydruk w bieżnikiem i wszystko było super, ale gdy zaczynałem wycinać kostki, :cry: szczególnie te drobniejsze okazało się, że mogę bez problemów policzyć z ilu warstw ta tektura się składa. :roll: Kostki solidnie trzymały się tektury, ale sama tektura rozkładała mi się na poszczególne warstwy. :cry: Tak to jest jak używa się materiałów z zapomnianych i nieprofesjonalnych źródeł :lol: W każdym bądź razie teraz każdy pasek kostek najpierw impregnuję po krawędzi przekroju, a dopiero po jego wyschnięciu wycinam kolejne kosteczki bieżnika. Idzie wolniej, ale dla stanu moich nerwów i uszu członków najbliższej rodziny jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. ;-)
Dlatego tak powoli opony posuwają się do przodu i choć droga jeszcze daleka, cel wydaje się jednak być w zasięgu możliwości. Teraz z 2400 kostek, mam do zrobienia o 600 mniej. :lol:

Pozdrawiam i do zobaczenia. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witam ponownie Kolegów. :D
Dziś tym bardziej radośnie, że znalazłem się na drugim brzegu, do którego w końcu udało mi się dotrzeć. :paker: Komplet kół, a właściwie opon do transportera jest gotowy. Wszystkie zaplanowane kostki bieżnika znalazły się na swoich miejscach :) i kostki naklejone na opony cieszą moje jeszcze bardziej. Gotowe opony na zakończenie zostały pomalowane podkładem i jak na ten moment wydaje się, :) może trochę optymistycznie, że prace uda się jednak doprowadzić do szczęśliwego zakończenia i jest szansa na powstanie pojazdu w takim stanie jakim chciałem go widzieć od początku. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Póki co, opon jest osiem, bo tyle przewidywała wycinanka, ale oglądając sporą liczbę zdjęć z wojny w Afganistanie zwróciłem uwagę, że często sowieckie pojazdy miały na pokrywie komory silników dodatkowo zamontowane koło zapasowe, :shock: więc zacząłem się zastanawiać, że skoro udało się z ośmioma, to może należy wykonać jeszcze jedno , aby także je zamontować nad komorą silników. :roll: Ale na razie gotowe jest niezbędne minimum, czyli „Nienawistna Ósemka” ;-) , która już czeka w gotowości.
Do zobaczenia w kolejnym etapie. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 735

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:spoko:

w sumie to łatwiej było zrobić jedną sztukę, a resztę odlać z żywicy :haha:
No ale co kto lubi ;-)
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R]BTR-70 (YG-model nr 53)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dzięki Panowie życzliwe zainteresowanie skromną mą dłubaniną... :oops:
w sumie to łatwiej było zrobić jedną sztukę, a resztę odlać z żywicy
niewątpliwie Grzesiek masz rację, ale nie mam odpowiedniego warsztatu dla żywicy... :( w sensie: ani wiedzy, ani umiejętności, ani doświadczenia, ani też fizycznie miejsca gdzie by to wszystko trzymać... :(
więc póki co dłubię sobie to co tylko możliwe w kartonie... ;-)

Może kiedyś, gdybym np chciał wystartować z "Topolem" Model-Komu, ale do niego są już na rynku oryginalne opony- Karol Ciecielski już o tym pomyślał. I chwała mu za to... :D

Pozdrawiam :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
ODPOWIEDZ