[R/G] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

[R/G] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Kolejny maluch z Modelika.

Okładka zeszytu:

Obrazek

Planuję rozległą dwuwpisową relację :haha:

Po 7 wieczorach pracy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 02 2022, 19:42 przez gk, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Czyli ciąg dalszy tak zwanych relacji relaksujących albo może feriowych w przerwie przed kolejnym wielkim projektem? 😂 Planujesz nadać kolor nadburciom od wewnętrznej strony ewentualnie czymś je wykleić?
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Piotr80 pisze: czw sty 20 2022, 16:12 Czyli ciąg dalszy tak zwanych relacji relaksujących albo może feriowych ...
:mrgreen: Podobają mi się te małe łódeczki. Tak, są uproszczone. Blokowe wręcz. Ale sOM FAJNE. I dopiero w kupie siła, jak mówią. Więc trzeba zrobić kilka/wszystkie :chytry:
Piotr80 pisze: czw sty 20 2022, 16:12 Planujesz nadać kolor nadburciom od wewnętrznej strony ewentualnie czymś je wykleić?
Tylko coś Wam pokazać, to zaraz hejt :haha: :haha: :haha:

Założyłem, że były malowane na biało ;-)

Teraz malowanie wykluczone bo nie dojdę już z pędzlem pod pokładówkę.
Można nakleić kolor. I tu są dwie opcje. Albo kupić drugą wycinankę, żeby mieć burty (bo jak zawsze z lenistwa nie zrobiłem sobie skanu), albo dopasować z kolorowego papieru. Nie jest to lot w kosmos.

Tak by to wyglądało z czarnym nadburciem:

Obrazek

W sumie sam nie wiem. Kleić kolor, nie kleić?

No i plan wziął w łeb. Miały być dwa wejścia ze zdjęciami. A będą co najmniej trzy :lol:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Ja bym nic nie zmieniał…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Jeż
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 02 2018, 11:17
x 1

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeż »

Zgadzam się z Henrykiem- Zostaw białe burty.
Super wykonany model. Czasami taki by się wydawało prosty model robi się trudniej niż jakiś z mega szczegółami. Na zdjęciach wtedy wszystko wychodzi. Szczególnie przy takiej skali i takim małym okręcie. Tu niedociągnięte, tu niedoretuszowane, tu brudne od kleju itd..
U Ciebie nie ma się do czego doczepić, także wielki szacunek.
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Mam do ciebie pytania typu, reling to? trap to? i łańcuch kotwiczny to? Jak ja chciał bym mieć połowę twojego daru do sklejania.
Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jeż pisze:U Ciebie nie ma się do czego doczepić,
No gdyby tak popatrzeć na nadburcia dziobowe to czarny retusz trochę upaćkał ten biały kolor wewnętrzny. I wydaje mi się, że nadburcia białe są mniej smutne od czarnych i tak pewnie je malowano aby marynarzy nie dołować.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Dziękuję za udzielenie alibi. Nie wyklejam. Zostanie białe. Szczęśliwie nie trafiłem na zdjęcie Rusi pokazujące wewnętrzną stronę nadburcia :haha:
I niech tak zostanie :haha:
Tempest pisze: czw sty 20 2022, 22:12 No gdyby tak popatrzeć na nadburcia dziobowe
:zeby:

To fakt. Ale to chyba nie od pędzla. Próbowałem wygładzić krawędź igłą (już po retuszu krawędzi), dałem troszkę bcg żeby zmiękczyć krawędź a ten rozpuścił akwarelę i tak leTko się rozmazało. Wnioski wyciągnięte.

Bo...
zablo1978 pisze: czw sty 20 2022, 21:27 chciał bym mieć połowę twojego daru do sklejania
Nie ma czegoś takiego jak dar. To tylko praktyka i wyciąganie wniosków. Chodzi bowiem o to, żeby każdy model robić lepiej od poprzedniego ;-) Obserwować zachowanie materiału, chemii, wnioskować, stosować odpowiednie rozwiązania i kolejność. Dar, czy tzw. talent to mit. Fakt -trzeba mieć wyobraźnię przestrzenną.

Michał, trapy i relingi są fototrawione z zestawów uniwersalnych Parta i Abera. Docinane tak aby słupek wypadał na rogu. Gdy to niemożliwe rozmiarowo, to na rogu wklejam odcięty sam słupek itd. Klejone CA. Wbrew pozorom to banalnie proste. Trzeba tylko uwierzyć, że wystarczy minimalna ilość kleju, żeby się trzymało ;-) Klej musi być nakładany drucikiem przynajmniej połowę cieńszym niż detal. I to działa.
To nie ma mieć wytrzymałości. To tylko ma się trzymać razem. Sz. Gała na ten przykład podaje, że klei okapniki do plastiku na bcg. I to działa.

Łańcuch zaś to małe oszustFo w postaci dwóch skręconych cieniutkich miedzianych drucików w czarnej emalii. Dostępne w sklepach wędkarskich w dziale wędkarstwo muchowe :lol:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
zablo1978
Posty: 229
Rejestracja: sob paź 16 2010, 16:22
Lokalizacja: Piła/Gdańsk
x 42

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Dzięki za odpowiedź, reling podejrzewałem że fototrawiony ale teraz mam pewność też go mam a trapy to robię jeszcze z laserów i skośny reling. Dzisiaj doszła do mnie flota z Modelika w 1:400, te niszczyciele to faktycznie mikrusy, fajnie by było jak by wydawnictwo kontynuowało wydawanie tej skali.
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

Re: [R] Holownik Ruś (Modelik 1:400)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Nie ma czegoś takiego jak dar. To tylko praktyka i wyciąganie wniosków. Chodzi bowiem o to, żeby każdy model robić lepiej od poprzedniego ;-) Obserwować zachowanie materiału, chemii, wnioskować, stosować odpowiednie rozwiązania i kolejność. Dar, czy tzw. talent to mit. Fakt -trzeba mieć wyobraźnię przestrzenną.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią Szanownego Kolegi :)
Gdyby wszystko zależało tylko od ciężkiej pracy to świat byłby usiany mistrzami w każdej dziedzinie. A nie jest. Większość to dobrzy, solidni fachowcy ale nie geniusze. Do bycia ponad przeciętnym potrzebna jest szczypta tego czegoś czego istnienie negujesz ;-)
Każdy ma swoje ograniczenia a wybrańcy właśnie dzięki talentowi do robienia czegoś zaczynają tam gdzie inni kończą.
Pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da.
Jak to mówią z tym trzeba się urodzić :)
ODPOWIEDZ