[Relacja/Galeria] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [Relacja/Galeria] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Ja także gratuluję. Jak na Małego Modrownika (Modelarza) całkiem fajnie wyszedł.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
970
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 3

Re: [Relacja/Galeria] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

piękna robota, można wypływać :D
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [Relacja/Galeria] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Grom wyszedł zawodowo gratki. Co do szkieletu, prosta stewa dziobowa mówi mi, że to będzie Garland.
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [Relacja] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Ładnie wyszło, cieszy oko :) .
michal84 pisze: pt gru 23 2022, 20:51
jhradca pisze: wt gru 20 2022, 11:01 Piękny standard. Ten szkieletor to Kujawiak/Krakowiak czy Garland ?
Dziękuję za miłe słowa. Szkieletor to Garland z WAKu. Chciałem dokończyć rozpoczętego niegdyś Ślązaka, ale ten zapach świeżego druku... no sami rozumiecie :lol:
To jak rozumiem bierzesz się teraz za Burzę z MM? ;-) :D
Właśnie dziś wpadła do Ępików... :shock: :lol:
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: [Relacja] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

skarczew pisze: wt gru 27 2022, 13:00 Ładnie wyszło, cieszy oko :) .
michal84 pisze: pt gru 23 2022, 20:51
jhradca pisze: wt gru 20 2022, 11:01 Piękny standard. Ten szkieletor to Kujawiak/Krakowiak czy Garland ?
Dziękuję za miłe słowa. Szkieletor to Garland z WAKu. Chciałem dokończyć rozpoczętego niegdyś Ślązaka, ale ten zapach świeżego druku... no sami rozumiecie :lol:
To jak rozumiem bierzesz się teraz za Burzę z MM? ;-) :D
Właśnie dziś wpadła do Ępików... :shock: :lol:
Zrobiłem już poranny update na moim blogu w związku z MM i Burzą, ale WAK-owksi zeszyt z Garlandem pachnie co nieco jeszcze drukiem haha.
Gdyby nie Garland to pewnie dokończyłbym mojego Hunta, bo jest praktycznie oklejony poszyciem, a to oszczędza sporo czasu przy budowie modelu, zwłaszcza, że początek jest kluczowy - no akurat ja tak mam, że jak dobrze "obszyty" kadłub, to raczej stresik opada i wyposażenie pokładu to czysta przyjemność.

Będę wrzucał sylwestrowy artykuł na moim blogu z podsumowaniem modelarskiego roku w kwestii PMW, bo sporo się zadziało (aż 5 kartonówek w 2022r.!) i jest co sklejać. Ale wiadomo, że na wszystko trzeba mieć czas. Także, jakby komuś chciało się czytać takie podsumowanie modeli, które wyszły to zapraszam na moje kartonowe-hobby.pl (wersja brudnopisowa już jest, tylko muszę dopisać szczegóły na temat Burzy z MM).

Obrazek

Jeśli chodzi o Burzę... mhmm. Jest spora konkurencja, bo mam zeszyt Wichra z wydawnictwa Model Hobby (który też "obszyłem", ale niestety chemia zeżarła mi cześć podwodną**) i muszę stwierdzić, że nigdy nie kleiłem tak dopracowanego poszycia, jakim właśnie jest Wicher z Model Hobby. Sklejki poszycia same otulają kadłub, zgadzają się niemal każde zarysy linii teoretycznych, więc naprawdę ukłon dla projektanta, dlatego....

... Burza z MM ma sporą konkurencję, bo ta z Model Hobby jest porównywalna do jakości AH i dlatego wolę jeszcze nabrać nieco wprawy, przed pocięciem projektu z MH.

Dziękuję wszystkim za pozytywny odbiór Groma!! I za komentarze, bo dają kopa do kolejnego modelu.

** - właściwie teraz patrzam na tego Wichra z MH i dla zwolenników malowanych okrętów można by było coś z tego wyrzeźbić, może wrzucę kiedyś w dział giełda, bo szkoda obszytego kadłuba z pokładem, który wystarczy przeszlifować i przemalować w części podwodnej (co raczej wyklucza mój udział w budowie, bo to już nie będzie standard).

Pozdrawiam, Michał.
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [Relacja] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

michal84 pisze: wt gru 27 2022, 15:46 Jeśli chodzi o Burzę... mhmm. Jest spora konkurencja, bo mam zeszyt Wichra z wydawnictwa Model Hobby (który też "obszyłem", ale niestety chemia zeżarła mi cześć podwodną**)
(...)
** - właściwie teraz patrzam na tego Wichra z MH i dla zwolenników malowanych okrętów można by było coś z tego wyrzeźbić, może wrzucę kiedyś w dział giełda, bo szkoda obszytego kadłuba z pokładem, który wystarczy przeszlifować i przemalować w części podwodnej (co raczej wyklucza mój udział w budowie, bo to już nie będzie standard).

Pozdrawiam, Michał.
Czy możesz powiedzieć coś o tych problemach z chemią? Zaglądałem kiedyś na Twoją stronę i zastanawiałem się co dzieje się z tą relacją.
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: [Relacja/Galeria] ORP Grom Mały Modelarz nr 10-11-12/2016 by michal84

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Problemy w budowie Wichra z MH pojawiły się przez nieumiejętne lakierowanie - kolejność, ilość warstw. Kompletna amatorka - zrobiły się jakieś parchle, potem próby ratowania powodowały, że lakier zaczał się marszczyć - nieumiejętne łączenie i kolejność lakieru matowego i połyskowego - później doczytałem, że wytrącił się talk. Ostatecznie nie było już szansy, żeby wyciągnać kartonowość z poszycia dna i całość został zeszlifowana do kartonu, więc być może jest opcja żeby to poszycie zostało na szkielecie jako podposzycie do nowego poszycia. Żeby nie odbiegać od tematu tej relacji i galerii Groma, to po nowych roku wrzucę na moją stronkę zdjęcia, które robiłem na poszczególnych etapach. trochę rozrywki z mojej amatorki się przyda po nowym roku :D
ODPOWIEDZ