[R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
modelarsko.pl
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 24 2021, 17:07
Lokalizacja: Swarzędz k/Poznania
x 2
Kontakt:

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarsko.pl »

gk pisze:Witaj.
I to się nazywa wejście z przytupem :D
Mogłeś wrzucać kolejnego posta co drugi dzień, bo ciężko na raz przyswoić i przetrawić tyle danych :haha:

Fajny.
Byłem ciekaw tego dzbanka z Modelika, jak toto wygląda. I już wiem.
:spoko:
DziękiObrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Witamy. Fajnie te koła i ten laser. Ja obecnie jestem na etapie przerabiania mojej frezarki Proxxon MF 70 na CNC więc może jak będę miał problemy to coś podpowiesz.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
modelarsko.pl
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 24 2021, 17:07
Lokalizacja: Swarzędz k/Poznania
x 2
Kontakt:

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarsko.pl »

Mateusz Skałecki pisze: czw mar 16 2023, 23:28 Witamy. Fajnie te koła i ten laser. Ja obecnie jestem na etapie przerabiania mojej frezarki Proxxon MF 70 na CNC więc może jak będę miał problemy to coś podpowiesz.
Dzięki,
w sprawie cnc śmiało pisz, jeśli będę umiał to pomogę...
Awatar użytkownika
modelarsko.pl
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 24 2021, 17:07
Lokalizacja: Swarzędz k/Poznania
x 2
Kontakt:

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarsko.pl »

ETAP - 8 (Skrzydła z wyposażeniem)

Zabrałem się za skrzydła - na pierwszy ogień lewe ? Przy okazji bawię/uczę się:
- nitowania i trasowania,
- wypełnień styrodurem,
- klejenia polimerowym i BCG,
- otwierania komór (laserowe pasy amunicyjne),
- retuszu (tu ciągle dużo do nauki).

/ Niektóre wstawki wycinam sobie sam na laserze, np. sufit komory podwozia, czy podłogę komory amunicyjnej imitującą jednocześnie wyrzutniki łusek.
/ Szkielet jakby za mały na poszycie. Natarcie wymaga większego wypełnienia niż wynika z linii wręg. Dokleiłem sztukowany pasek styro.
/ Reflektor wziąłem z jakiejś zabawki chyba, ale otwór od wew. strony zalałem niepotrzebnie CA. Jest przebitka, Postaram się to ukryć/zamaskować na koniec jakimś małym washem.
/ Zacząłem nitowanie od lotek i zrobiłem z zadowoleniem nity wypukłe - ale trzeba było poprawić na wklęsłe, bo ten jegomość takie miał.
/ Przed złożeniem płata zostają jeszcze kaemy, komora amunicyjna z taśmami i kasetami, okablowanie, światła=obrysówki.
/ Dodatkowo wyciąłem żeberka w komorze podwozia - zaczerpnąłem z rozwiązań w modelu P47 Kartonowego Arsenału - i wyciąłem na laserze w tekturce piwnej.

W tym tempie może go skończę do wakacji ?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Dwie rzeczy:

1. O pierwszej pisałem już na "mało interaktywnej" grupie na FB ;-) : z jednej strony fajna waloryzacja śmigła, silnika, etc, z drugiej niefajne przesunięcia w kamuflarzu, oznaczeniach, wklęśnięcia na oklejkach kadłuba. Duża część pracy włożona w walorkę zostanie zasłonięta przez problemy widoczne na kadłubie.

2. Wgniatanie nitów nie jest najszczęśliwszą rzeczą w kartonach, imho. O ile w plastikach ma to sens (gdyż potem zalewa się to washem / panel linerem, by były one widoczne później), to w kartonach już nie bardzo (bo są już od razu widoczne).
Dwa, większość samolotów nie miała tak wpuszczonych nitów. Przy prędkościach osiąganych na tym etapie wojny powodowały by one znaczny opór.
Były wpuszczane na płasko. No i wydaje mi się że nie były tak "ogromniaste" :lol: .

Zdjęcie poglądowe niżej ;-) :

Obrazek
Awatar użytkownika
modelarsko.pl
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 24 2021, 17:07
Lokalizacja: Swarzędz k/Poznania
x 2
Kontakt:

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarsko.pl »

.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 02 2023, 14:39 przez modelarsko.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
modelarsko.pl
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 24 2021, 17:07
Lokalizacja: Swarzędz k/Poznania
x 2
Kontakt:

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarsko.pl »

skarczew pisze:Dwie rzeczy:

1. O pierwszej pisałem już na "mało interaktywnej" grupie na FB ;-) : z jednej strony fajna waloryzacja śmigła, silnika, etc, z drugiej niefajne przesunięcia w kamuflarzu, oznaczeniach, wklęśnięcia na oklejkach kadłuba. Duża część pracy włożona w walorkę zostanie zasłonięta przez problemy widoczne na kadłubie.

2. Wgniatanie nitów nie jest najszczęśliwszą rzeczą w kartonach, imho. O ile w plastikach ma to sens (gdyż potem zalewa się to washem / panel linerem, by były one widoczne później), to w kartonach już nie bardzo (bo są już od razu widoczne).
Dwa, większość samolotów nie miała tak wpuszczonych nitów. Przy prędkościach osiąganych na tym etapie wojny powodowały by one znaczny opór.
Były wpuszczane na płasko. No i wydaje mi się że nie były tak "ogromniaste" Obrazek .

Zdjęcie poglądowe niżej ;-) :

Obrazek
1. Zgoda i 2. Zgoda
Przyjmuje wszystkie uwagi

Co do interaktywności to precyzyjnie chodziło mi o:
http://kartonowki.pl/publikacje/temat/5 ... ik-nr-2110

Dzięki za poświęcony czas na uwagi i konstruktywną ocenę.
Niedoskonałości spróbuję zamaskować jeszcze na sam koniec. Ideałem może nie będzie ale fajnie sie go robi
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

To jednak myliłem się z tą "interaktywnością", bo myślałem że miałeś na myśli grupę na FB (tam widziałem tą budowę po raz pierwszy, i tam też się odzywałem :) ).
Wygląda na to że po prostu zamieszczasz zbyt dużo, w zbyt krótkich odstępach czasu.

Dobrze ujął to gk:
Mogłeś wrzucać kolejnego posta co drugi dzień, bo ciężko na raz przyswoić i przetrawić tyle danych :haha:
Zaś co do:
Ideałem może nie będzie ale fajnie sie go robi
Masz zdrowe podejście :) .
Awatar użytkownika
Lukson 1982
Posty: 57
Rejestracja: śr sty 04 2023, 17:38
Lokalizacja: Szamotuły
x 8

Re: [R] P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukson 1982 »

Piękna robota :)
ODPOWIEDZ