[G] Messerschmitt Bf-109 K-4 wyd. Model-Hobby

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [G] Messerschmitt Bf-109 K-4 wyd. Model-Hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A na fejsbuku i owszem - jestem obecny :jezyk2: Ale nie przeniosłem się tam z modelami. KW pozostaje najważniejszym miejscem, gdzie pokazuję swoją modelarską pracę (o ile tylko jest co pokazać). Na FB wrzucam tylko kilka zdjęć gotowego modelu - dla znajomych, ale to dodatkowo, nie zamiast KW. A zatem, jak mnie przez dłuższy czas tutaj nie ma, to znaczy, że nie ma mnie z modelami nigdzie. Bo Kartonwork jest nie do zastąpienia :usmiech:
;-) *

*trza se chyba kliknąć na ikonie z głośniczkiem ... aby usłyszeć
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

Re: [G] Messerschmitt Bf-109 K-4 wyd. Model-Hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Fajnie wyszedł. Byłem ciekawy, jak toto wygląda po sklejeniu i się doczekałem.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [G] Messerschmitt Bf-109 K-4 wyd. Model-Hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć Zbyszku,
ZbyszekS pisze: ndz maja 07 2023, 23:03 Wracam z zaświatów ;-)
Witaj w takim razie wśród żywych/praktykujących :) Bardzo starannie skleiłeś tą 109'kę. Sam się do jakiejś od dawna przymierzam - a jest do wyboru kilka wersji. Ale jeszcze nie wiem jak ten temat ugryźć, zatem jeszcze chwilkę poczeka.
Ta samo jak QN byłem ciekaw jak model wychodzi w praktyce i dzięki Twojej pracy już wiadomo - zatem wielkie dzięki za przetestowanie projektu.

A co do kwestii:
ZbyszekS pisze: ndz maja 07 2023, 23:03 a jakoś nie wiedzieć czemu nie cieszy się popularnością
temat dość szczegółowo był opisany u sąsiadów w tym wątku przez Rowina i Laszlika. Nie chcę przez to dawać do zrozumienia, że to główny powód braku popularności tego modelu. Ale zgadzam się po części z argumentami bardziej doświadczonych Kolegów. Ja od siebie muszę zwrócić uwagę dodatkowo na być może zbyt długi kołpak śmigła w projekcie - oczywiście nie muszę mieć racji w tym względzie - oceniam tak jedynie po zdjęciach.
W każdym razie problem tkwi w samym projekcie, nie w Twoim bardzo dobrym wykonaniu tego modelu.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

Re: [G] Messerschmitt Bf-109 K-4 wyd. Model-Hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

jacob pisze: pt maja 12 2023, 16:55 temat dość szczegółowo był opisany u sąsiadów w tym wątku przez Rowina i Laszlika.
Faktycznie - coś w tym może być. Dla mnie akurat kwestia poprawności merytorycznej projektu nie jest jakoś specjalnie znacząca, bo - po pierwsze - nie znam się na tym, więc z reguły nawet nie jestem świadom istnienia takich rozbieżności, a po drugie - mam na tyle istotne braki warsztatowe, że wciąż kluczowe dla mnie pozostaje uzyskanie możliwie wysokiej jakości wykonania modelu i jego ogólny, efektowny wygląd. Ale, obiektywnie rzecz biorąc, argumenty Rowina i Laszlika brzmią przekonująco i jak ktoś buduje modele na takim poziomie, jak oni, to te wyższe oczekiwania są zrozumiałe. W każdym razie przynajmniej tyle wniosłem do kartonowego światka, że już wiadomo, jak ten model wygląda po sklejeniu :D
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

Re: [G] Messerschmitt Bf-109 K-4 wyd. Model-Hobby

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Bardzo ładny, czysto sklejony.
Seweryn Obrazek
ODPOWIEDZ