Jaki model na pierwszy raz ??????

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAH
Posty: 216
Rejestracja: pn mar 10 2003, 10:01
Lokalizacja: Lubliniec

Jaki model na pierwszy raz ??????

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAH »

Jaki model polecacie komuś kto chce zacząć swoją przygodę z modelarstwem, nie znamy wieku tej osoby ani tego jakie lubi modele. Model, wydawnictwo, cena, dostępność.
"Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości"
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Wujek Andrzej poleca : przeglądanie stron internetowych Wydawnictw Kartonowych i wybór tych które tematyką , stopniem skomplikowania i zasobnością kieszeni odpowiadają . :)
Awatar użytkownika
JAH
Posty: 216
Rejestracja: pn mar 10 2003, 10:01
Lokalizacja: Lubliniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAH »

Też prawda ale chodzi mi o to co polecis komuś kto chce zacząć, i czy wogóle są takie modele na rynku, a jeśli tak to jakie to są .
"Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości"
Awatar użytkownika
Kinio
Posty: 123
Rejestracja: śr mar 26 2003, 0:31
Lokalizacja: Szczecinek/Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kinio »

Jak nie znam wieku to nie jestem w stanie niczego polecić. Co dla młodego trudne, dla starszego będzie banalne, mimo iż obaj będą początkujący.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Moim zdaniem nie ma obecnie wydawanych modeli, dobrych dla początkujących. Taki model musi bowiem być dosyć prosty, dobrze zaprojektowany (bez baboli), mieć dużo rysunków montażowych, obszerny opis (i to nie tylko, jak zbudować konkretny model, ale też opis podstawowych narzędzi i technik koniecznych do budowy modeli z kartonu).

Pozostają MMy (nie wszystkie oczywiście), chyba że znacie jeszcze jakieś modele odpowiadające w/w cechom.
Awatar użytkownika
JAH
Posty: 216
Rejestracja: pn mar 10 2003, 10:01
Lokalizacja: Lubliniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAH »

Swinger pisze:Moim zdaniem nie ma obecnie wydawanych modeli, dobrych dla początkujących. Taki model musi bowiem być dosyć prosty, dobrze zaprojektowany (bez baboli), mieć dużo rysunków montażowych, obszerny opis (i to nie tylko, jak zbudować konkretny model, ale też opis podstawowych narzędzi i technik koniecznych do budowy modeli z kartonu).

Pozostają MMy (nie wszystkie oczywiście), chyba że znacie jeszcze jakieś modele odpowiadające w/w cechom.
I o to mi chodzi, trudno jest teraz taki model zdobyć, a nie można ciągle polegać na starych MM bo czsy się zmieniają.
"Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości"
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

hmm
Moje pytanie jest takie: to ma być model dla kogoś kto "pierwszy raz trzyma nożyczki i klej w ręce" (w sęsie modelu oczywiście) ?
Bo jeśli tak to polecał bym nie kupowanie modelu w sklepie lecz ściągnięcie takiego z netu i wydrukowanie.
np z tąd : http://www.linkclub.or.jp/~shun-pop/
modeliki jak to ktoś kiedyś powiedział: "sklejają sie same" i nic nie kosztują (poza atramentem w drukarni)
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Ernbar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ernbar »

Prosty jest też helcat od halinskiego beż błędów jedynie przesunięcie spalin od dołu
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Taki znowu prosty to on nie jest, chociaż, jak na model od Hala, to ma nawet sporą instrukcję. :) Ale na taki zupełnie pierwszy model to bym nie polecił - moim zdaniem ma on za dużo drobnych elementów. W przypadku pierwszego modelu ważne jest, by w miarę szybko było widać efekty, a takie doklejanie drobniutkich elemencików w kabinie no to, hehehe... Khm. ;-)
Qujon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Qujon »

Ja sam od niedawna zajmuje sie modelarstwem i uważam że najlepsze na początek są proste modele budowli. Są one stosunkowo niedrogie , proste , błędów raczej nie ma (przynajmniej ja nie trafiłem na nie :lol: ) a efekty szybko widać . Poza tym warto na początku czytać to forum bo to istna kopalnia wiedzy o technikach, narzędziach ,a jak na trafi się na problem można zapytać bardziej doświadczonych modelarzy.
ODPOWIEDZ