*[Relacja/Okręt] Biała Aurora

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

nie zastanawiałem sie nad korektorami bo są strasznie gęste, a nie wiem czym je rozrzedzać
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
DarekZet
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 09 2004, 10:28
Lokalizacja: Suchy Las k/Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DarekZet »

Cześć!

Z tego co pamiętam z dawnych czasów to tlenek tytanu czyli popularnie biel tytanowa jest najbardziej białym produktem barwiącym. Nie mówię tu o farbie tylko o pigmencie.

DarekZet
DarekZet

doświadczam Mutsuki'ego
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Podejrzewam, że korektor da się rozrzedzić wodą, zresztą można poeksperymentować. Moja farba akrylowa (właśnie biel tytanowa) też nie jest tak biała, jak karton.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Przed ostatecznym wklejeniem burt postanowiłem wykonać działa 75mm, umieszczone w kazamatach burtowych. Obawiałem się, że późniejsze ich wpasowanie będzie kłopotliwe (po wstępnych przymiarkach, działa będę jednak wklejał już na całkowicie oklejonym szkielecie).

Obrazek
Obrazek

Według szablonu, lufa powinna mieć kształt ściętego stożka, jednak nie miałem pomysłu na zdobycie odpowiedniego materiału na jej wykonanie i ostatecznie zrobiłem je z igieł lekarskich 0,6mm z nałożoną koszulką igielitową. Igłę nie obcinałem (jeszcze). Widać, że przebija one 2 ścianki działa. Dzięki temu jej osadzenie jest mocne i sztywne. Jeśli igła będzie zawadzać o wręgi to je dopiero obetnę. Aha, igły nie ciąłem tylko rozgrzałem nad ogniem plastikową końcówkę i ją zsunąłem (uwaga, biały klej przy spalaniu ma dość intensywny i niemiły zapach). Aha, mam wrażenie, że otwory na działa narysowane na kazamatach są zbyt duże.
Ostatnio zmieniony śr mar 30 2005, 10:03 przez Kemot, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Dodatkowo postanowiłem spróbować sił i wstawić miedziane bulaje do burt Aurory. Nie ukrywam, że duży wpływ na moją decyzje były ostatnie zdjęcia na forum konradusa i kartonwork). Sporo kombinacji było z wycięciem bulajów w okolicach stopni klamrowych. Nie dało się ładnie wycentrować wybijaka, ale jakoś poszło. Trochę kłopotu sprawiło mi dopasowanie dobranie średnicy pręta na który nawijałem miedziany drut 0,2mm do otworów po wycinaku szewskim - 2mm. Ostatecznie okazało się, że najlepsze jest wiertło 1,5mm (choć ciut lepsze byłoby 1,6, ale takowego nie mam). Cały proces produkcji okuć jest wszystkim znany, podpowiem tylko, że rozcięte okręgi prostuję zwykłym szkłem powiększającym, wgniatając okrągłymi ruchami okucie w kartę plastikową (ta widoczna na zdjęciu to bilet miesięczny) - ewentualnie może być jakaś tektura, ale w miarę twarda. Metodę tą stosuję od dawna i jestem z niej bardzo zadowolony.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 30 2005, 10:04 przez Kemot, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Produkcja okuć w fotografii. Na 2 fotografii widać obręcze zaraz po rozcięciu i już wałkowane soczewką. Ostatnie zdjęcie to gotowa burta. Okucia wklejane są na superglue od strony wewnętrznej. Zastanawiam się teraz nad kolorem do podklejenia bulajów (Bundy by napisał... skąd ja to znam :-).

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 30 2005, 10:10 przez Kemot, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Na koniec pomalowane stopnie klamrowe. Jak widać nie jest aż tak źle jak wyglądało to na początku.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 30 2005, 10:11 przez Kemot, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Ciechan
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 05 2004, 13:44
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ciechan »

Bardzo ładnie! A te działa będą się obracały?
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Ciechan, działa wklejone będą na stałe. Ich automatyzacja sprawiłaby sporo kłopotu i przeróbek, na które nie mam ochoty
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Kemot, a okapniki nad bulajami tez bedziesz robil ?
ODPOWIEDZ