*[Relacja/Okręt] Biała Aurora

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Godło na dziobie i rufie wydrukowałem sam na plujce (dzięki MacGregor za pliki) i z lupką zegarmistrzowską na oku wydziobałem jako tako ich kształt. Oryginały były nadrukowane na błyszczącym papierze i nie podobały mi się.

Obrazek

Wrzuciłem też fotografię ogólną stanu Aurory. Tyle ze na takich fotkach (a raczej robionych przeze mnie) to g... widać.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 30 2005, 10:25 przez Kemot, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Fotografia z kartą do SimPlusa to przygotowane do wycięcia drabinki na burty. Ponieważ częsci były malutkie po prostu przykleiłem je do karty a potem dokleiłem na środek poprzeczkę. Wszystko będzie zamocowane na nadburciach wystających ponad pokład, stąd też nie da się (a raczej ja nie umiem) wykonać je bezpośrednio na burcie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 30 2005, 10:24 przez Kemot, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Roinok
Posty: 221
Rejestracja: pn gru 08 2003, 18:27
Lokalizacja: Nowogard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roinok »

Widzę że niezłą jazdę miałeś z burtami, ale ręka mistrz z wszystkim się upora. Duże brawa.
Zainteresował mnie ten przyrząd z karty SimPlus, będę musiał sie w niego zaopatrzyć bo i przy mojej budowie będzie mi bardzo przydatny.

Pozdrawiam Roinok
www.roinok.vip.interia.pl
powrót do żagli
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Modelik co raz bardziej mi się popdoba brawo Kemot dobra robota.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
smykup
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 22 2004, 15:30
Lokalizacja: Śląsk/Chorzów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: smykup »

nie znam modelu ani wielkości tej drabinko-klamr ale sobie myśle gdyby zamiast drutu miedzianego zastosować zszywacze biurowe lub tapicerskie są w róznych wielkościach dostępne w Castoramie. Proszę o dalsze fotki
pomocy proszę o ??? dotyczące "Daru Pomorza"
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

smykup - nie znasz modelu ??? Nadrób , proszę , zaległości ;)
Kemot - model coraz ładniejszy. Podzielam zdanie Vivita - mnie też coraz bardziej ten model nęci...
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

smykup - skala oczywiscie 1/200

na 99% zszywacze beda zbyt grube (moje uchwyty to drut okolo 0,25mm). Poza tym nie uda sie prezyzyjnie dobrac rozstawu nóżek.
A poza tym zrobione samemu dają większa frajde :-)
pzdr
Kemot
TomBazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomBazz »

Pięknie ci to wychodzi i z niecierpliwością czekam, co dalej. Jeśli chodzi o drabinki to zgadzam się z tobą coś takiego wykonane własnoręcznie zadowala najbardziej i jest, co wspominać :D . Pozdrawiam i kibicuje dalej!
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Po sporej przerwie wracam do budowy krążownika. Mam przy okazji pytanie. Na fotkach widać poręcze zrobione z drutu (fi 0,3mm). Przymierzałem 0,25 na sucho i wydawaly sie za cienkie (tzn za bardzo bylo widac namalowany druk pod spodem). Wrzucilem wiec nieco grubszy drucik ale szczerze mowiac mam mieszane uczucia. Wygladaja troche grubo.

Obrazek
Obrazek

-- ---------------------------
UWAGA! fotografie pochodzą z późniejszego etapu budowy, przy zmianie zdjęć postanowiłem że wstawię własnie te - niezgodne z chronologią budowy, ale lepsze jakościowo.
-----------------------------


I co zrobic z kolorem tych poreczy... malowac je jakos czy zostawic kolor oryginalny?
Ostatnio zmieniony śr mar 30 2005, 10:26 przez Kemot, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Witaj Kemot....

No i tu jest pies pogrzebany....musisz wziąć pod uwagę, że jak pomalujesz to zwiększy ich grubość. Zatem 0,25+farba dało by w efekcie optyczny wygląd 0,3, a ty już posiadasz 0,3. Hmmm A tak na marginesie patrze i patrze......i powiem, że zrobione mistrzowsko. Nie ma co......
Jak nie wiadomo czego się czepić to najlepiej swoich wątpliwości. :zeby:
Nie wiem jakim kolorem będziesz chciał malować. Skoro jest to biały okręt to i poręcze pewno też były białe. Jeżeli tak samo rozumujesz to biały kolor powinien optycznie zmniejszyć rozmiar poręczy. Tylko czy aby nie lepiej było pomalować przed montażem. :?: Hmmmm No ale z przyjemnością popatrzę na twoje zmagania.
Bardzo mi się podoba Twoja robota. :spoko:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ