ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Świetne te drobiazgi, moje gały i łapy wysiadają przy takich maleństwach.
jhradca pisze: czw lut 23 2023, 20:43 Byłbym dał jednocześnie ale tutaj co chwilę mam problem z ładowaniem się forum i żadne czyszczenie przegladarki i pamięci nie pomaga
Coś jest nie halo z Forum. Ja mam podobnie - ładowanie strony, odświeżanie wątków, idzie jak po kablu i brzęczącym modemie TP S.A. z lat 90'tch. Kilka dni temu Forum całkowicie zniknęło. Jakieś przejściowe problemy czy stan przed zawałowy? Sorry za OT, ale widzę, że masz podobne objawy.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

jacob pisze: pt lut 24 2023, 1:34 Coś jest nie halo z Forum. Ja mam podobnie - ładowanie strony, odświeżanie wątków, idzie jak po kablu i brzęczącym modemie TP S.A. z lat 90'tch. Kilka dni temu Forum całkowicie zniknęło. Jakieś przejściowe problemy czy stan przed zawałowy? Sorry za OT, ale widzę, że masz podobne objawy.
Pozdrawiam!
Problem z providerem. Jakiś czas temu forum faktycznie zniknęło a informacja od dostawcy brzmiała że generuje za duży ruch. Okazało się że jakieś boty wyszukujące to powodowały. Po interwencji kolejnej niby wszystko miało być ok ale jeszcze przez kilka dni strasznie zamulało. U mnie osobiście od dwóch dni jest spokój i chodzi już jak powinno; zobaczymy jak długo.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

jhradca pisze: śr lut 22 2023, 22:45 A tak co do tej windy kotwicznej to nie wygląda jakoś szczególnie bo i nie pomalowane i kółecka jakby krzywo w różne strony ale to dlatego, że ...
:mrgreen:

A tak co do powyższego, to po co wyjaśniasz oczywiste. ;-)
Clara non sunt interpretanda.
Przecież każdy widzi, że to in progress

Dobrze, że ci Ci się chce robić detalicznie każdy element. To dla niektórych (np. dla mnie :haha:) pewna pułapka, bo mimo, że w sumie umiem to i owo, to po pewnym czasie zaczyna mnie "nudzić" takie dokładne odzwierciedlanie oryginalnej oryginalności. Dlatego nie jestem PRAWDZIWYM MODELARZEM. :haha:

Na powiększeniach widać jakieś zadziory na tych kołach między które włazi łańcuch. Nie wiem czy używasz, ale jest taka magiczna włóknina ścierna 3M. Czyni cuda. Wygładza. Dobra rzecz.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

W odróżnieniu od Grzegorza, niechlujnie, nieprecyzyjnie i niewyraźne zdjęcia. Ale w jednym jestem podobny : lubię pokazywać małe postępy.
Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Jarek, ale co chcesz od tego zdjęcia. Lekko za jasne na moim monitorze.
Pokazujesz obdrapany, niepomalowany detal. To jak ma wyglądać :haha:
I dobrze. Bo na gotowo to będzie mało co widać, jak wszystko będzie czarne.
jhradca pisze: ndz mar 26 2023, 18:18 lubię pokazywać małe postępy
:zeby:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Żeby było widać co tam gmyram w natłoku czerni, usunąłem koła zębate, hamulce i orzechy (chwytaki łańcucha). To co widać, to silniki ( chyba parowe) z korbowodami a nad nimi rozdzielacz z zaworami na końcach ale bez orzewodów, które będą półkolami trafiać w pokład i bez pokręteł. Jeszcze trochę detali zostało do końca odcinka serialu pt. winda kotwiczna przednia. A potem winda holownicza tylna jak by się komuś nie nudziło :haha: . Żarcik odpowiadający jakości mojej roboty, ale co tam ta relacja to po prostu chęć dotrzymania słowa samemu sobie no i pokazania młodym, że nie tylko super jakość, czystość i precyzja króluje :lol:
Obrazek
Obrazek
tyczeck
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 29 2023, 14:21

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tyczeck »

Witam, czy mogę prosić o informację jaka będzie wysokość modelu bez podstawki? Zamierzam zakupić ten model, ale nie wiem czy zmieści mi się na regale na wysokość :)
Swoją drogą szukałem w necie wymiarów przeróżnych okrętów, ale wszędzie podawane jest tylko zanurzenie. Nie znalazłem nigdzie informacji o wysokościach okrętów.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

tyczeck pisze: ndz kwie 30 2023, 12:13 jaka będzie wysokość modelu bez podstawki?
30 cm
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Tomek mnie uprzedził 😉. Przy czym nie bardzo widzę model bez jakiejkolwiek podstawki. Wywrotka murowana. Musisz przyjąć pewien margines, moim zdaniem co najmniej 1 cm.
tyczeck
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 29 2023, 14:21

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tyczeck »

Podstawka będzie. Ale każdy może zrobić inną więc żeby wiedzieć czy model mi się zmieści muszę znać wysokość samego modelu, żeby wiedzieć ile mi zostanie zapasu na podstawkę :)
Ale jeśli sam model ma 30 cm wysokości to już mi brakuje 2 cm, a gdzie jeszcze podstawka :) także albo muszę pomyśleć nad inną miejscówka, albo nad innym modelem :)

Swoją drogą możecie polecić jakiś model okrętu w skali 1:100 lub 1:200, który miałby do 25 cm wysokości (bez podstawki) i długość minimum 90 cm?
ODPOWIEDZ