To mój pierwszy raz - JEEP

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
jarski
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 12 2003, 16:30
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarski »

No tak, sprawa się rypła. Wszystko wynika z tego, że koncepcja tego modelu była nadążna. Na początku model miał po prostu powstać (cokolwiek to znaczy). Potem powstał pomysł na sceneria zimową. Potem dorwałem „Tank supplies set II” z Academy, gdzie są rzeczy niemieckie, amerykańskie i brytyjskie. Amerykańskie to jak widać raczej Wietnam (jest nawet radio tranzystorowe) i były kupowane z myślą o M34 z M101 (haubica 105 mm) na holu. I zrobiłem kilka elementów z tego zestawu, a że jeep był prawie gotowy i trochę łysy, to wrzuciłem mu kilka gratów. Nie chcąc brudzić gratów śniegiem, żeby przenieść je do M34 (bo w Wietnamie chyba nie ma śniegu), to wymyśliłem plandekę. Sprawdza się „stare” powiedzenie, że zanim siądziesz do modelu, to zastanów się co chcesz zrobić. :oops:
A koła były szlifowane, tylko czy wszystkie :roll:
Pozdrowienia
Jarski
http://www.modele-zywiec.org/
GoRo3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GoRo3 »

Aha Jeżeli ktoś by chciał naprawde realistycnzy śnieg to mam super sposób, sam go wypróbowałem i naprawde działa:) i moża go zastosować wszedzie gdzie sie tylo chce:)

Najpier robimy wylewke z gipsu, potem nakładamy dosyć grubą warstwe wikolu, i posypujemy to sodą oczyszczoną(ile chcemy ale im grubsza warstwa tym lepiej wygląda), no i na sam koniec wszystko psikamy lekierem bezbarwnym (może być do włosów) tylko trzeba pamiętać żeby tego lakieru nałożyć ogromną ilość, musi powstać skorupa która ochroni sode przed czynnikami zewnetrznymi. Tak samo można nakładac ją na modele czy drzewa.
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

no to trzeba było wymieszać graty amerykańskie z niemieckimi i miałbyś jeepa od Skorzennego, Ardeny '44, idealny do operacji Greif :wooow:
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

GoRo3 pisze: ......grubą warstwe wikolu, i posypujemy to sodą oczyszczoną
Czyli jak w tym temacie :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

dla mnie rodowitego kartonowca to czysta magia! Oglądam te wątki plastikowych geniuszy i nie mogę sie nadziwić...
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

To pooglądaj Jeepa Wujka Andrzeja !!!

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
jarski
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 12 2003, 16:30
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarski »

Okonek pisze:Jeszcze jedna uwaga z mojej strony :cool: Umieszczony na Jeepie Brodwing caliber .30 1919A4 powinien byc bez oslony :!:
I tak zmusiliście mnie do wysiłku (zwłaszcza finansowego :D ). Brodwing caliber .30 1919A4 jest bez osłony, a przy okazji pojawiła się również Bazooka.
Pozdrowienia
Jarski
http://www.modele-zywiec.org/
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam :) Model jak najbardziej fajny. Ale tak się przyglądam na plandekę. Ja bym ją delikatnie przytarł białym kolorem lub – jeżeli posiadasz – zapuścił na nią farbę oleją – biel tytanowa i dopiero po tym ponownie, ale juz delikatnie, przetarł podstawowym kolorem, lekko rozjaśnionym. Plandeka będzie sprawiała wrażenie zamrożonej.
Jak na pierwszy model to nie ma się czego obawiać :spoko:



Pozdro ;-)
ODPOWIEDZ