Flakpanzer 38(t) "Gepard" relacja z budowy.......

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Szemhazej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szemhazej »

Narazie to srednio wychodzi... szukam zlotego srodka... ktory pozwoli uzyskac zadawalajacy efekt przy jak najmniejszym nakladzie pracy i srodkow... jak cos mi sie uda dokonac konkretnego nie omieszkam opublikowac tego na forum do oceny :)... narazie to czysty poligon gdzie po jednej stronie ja a po drugiej nieszczesne kola pumy.

Pozdrawiam Szem
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Lubię tu zaglądać!
Pozdrawiam,
Maciej
Radek Kotecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kotecki »

Szemhazej napisał
jak cos mi sie uda dokonac konkretnego nie omieszkam opublikowac tego na forum do oceny ...
Szem trzymam Cię za słowo :)

Maciej napiał
Lubię tu zaglądać!
Pozdrawiam,
Bardzo się z tego powodu cieszę!

Tylna część pojazdu włąściewie jest już zrobiona,ale chyba wydechu nie będę narazie przyklejał na stałe.Tak sobie wymyśliłem,że zrobie to dopiero po pomalowaniu modelu,gdyż tak będzie prościej.
Wczoraj zabrałem se za składanie zaczepów na zapasowe odcinki gąsienic.To dość trudne zadanie.Trzeba ze sobą skleić pod kątem prostym dwie podłużne blaszki.Po kilku próbach wreszcie się udało.Po doklejeniu elementów mocujących i śrubek motylkowych mogłem zaczepy przykleić do modelu.Wrezszcie udało mi się skończyć nitowanie.Nitów brakowało jeszcze ok 30 w przedniej części modelu.
Powoli chyba zabiorę się za Flaka38.Normalnie robiłbym błotniki,ale tych jeszcze nie dostałem,mam nadzieję,że w przyszłym tygodniu w końcu je dostarczą.
Radek Kotecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kotecki »

Drodzy forumowicze
Pozwólcie,że na moment odejdę od tematu.Chciałbym Wam pokazać fotki drugiego modelu,nad którym pracuję.Jest to replika Aufklarungspanzera 38(t) zestaw rosyjskiej firmy Maquette,a mam go zamiar waloryzować blaszkami Abera i Eduarda.Chcę dodać lufę Friula i silnik Cmk.Na dobrę zacznę nad nim pracować po ukończeniu Geparda!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kiedy ja to skleję.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech: ... bardzo dobrze wybrałeś Radku .

Chodzi o ten przedział silnikowy CMK . " Swojego czasu " poznałem osobiście głównego projektanta wyposażeń wnętrz modeli tej firmy dla skali 1:35 Roberta Sarkozi .
Kalecząc języki rozmawialiśmy o tym jak projektuje i wykonuje wzorce-matki przyszłych odlewów żywicznych .
Bardzo się Wujkowi sposoby podejścia do tematu przez tego młodego człowieka spodobały .
Od tego czasu jak jest taka możliwość to porównuję wyroby CMK i Verlindena .
Od tego czasu wciąż jestem o wyższości CMK przekonany .

Świetny zakup uczyniłeś . Polecam CMK . Wujek .
Radek Kotecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kotecki »

Wujek Andrzej pisze::usmiech: ... bardzo dobrze wybrałeś Radku.
Witam.
Ja również mam zaufanie do produktów CMK,z Verlindenem za to bywa różnie.
Ostatnio w wyniku przeziębienia zrobiłem bardzo niewiele.Popracowałem trochę nad elementami działka.
Oto efekt:
Maciek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek »

Krotko: Wypas.
Radek Kotecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kotecki »

Dzięki Maciek !

Witam w kolejnym odcinku.
Przeziębienie minęło w miarę szybko tak więc mogłem przystąpić do pracy nad Flakiem 38.Blaszki Eduarda pozwalają dość dużym stopnu waloryzować działko.Jest sporo elementów poprawiającychpoprawić jego wygląd,ale podstawą w tym przypadku nie są blaszki.Podstawą optymalnego wyglądu działka jest wymiana lufy na toczoną.Z Lufy z zestawu Alana nawet przy dobrych chęciach niewiele można było "wycisnąć",gdyż lufa miała zbyt dużą średnicę i spłaszczony przekrój,a także połówki form są przesuniętę.
Z szerokiej gamy wymiennych luf do Flaka 38 wybrałem najtańszą,ale prezentującą wysoki poziom lufkę Armo.Jednak aby ją zamontować należało wcześniej odciąć starą lufę i nawiercić otworek na głębokość ok 1,5mm.Użyłem wiertełka o średnicy 1mm.Trzeba uważać żeby obroty wiertła nie były zbyt szybkie,gdyż plastyk może zacząć się topić!
Po tym pozostało już tylko wkleić na cyjanoakryl końcówkę toczonej lufy i gotowe !!!
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Jesteś pewien, że ta lufa jest wklejona prosto?
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Taaa... chyba się "gibła"
ODPOWIEDZ