REGULAMIN FORUM - DYSKUSJA

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Czyli co ? zostawić to wszystko tak jak jest teraz ? i pozwolić by nasze forum stało się bagnem ? bo nim niewątpliwie się stanie jeśli pozwolimy na samowole i zrezygnujemy ze stosowania podstawowych zasad. W każdej dziedzinie życia obowiązują jakieś reguły i naszym obowiązkiem jest je stosować i ich przestrzegać - gdy komuś się to nie podoba i te zasady łamie to jako osoba społecznie niedostosowana powinien być izolowany od całej reszty ludzi by nie stać się punktem zapalnym i nie ciągnał w tworzone przez siebie bagno innych - tak właśnie teraz jest na forum. Stworzenie takiego dekalogu o jakim pisze Szelmek jest sposobem prostym i skutecznym zarazem. Każdy użytkownik forum zostanie jakoby zobowiązany do przestrzegania jego zasad i gdy te zasady złamie to tym samym świadomie podpisuje na siebie wyrok.
Poza tym jeśli komuś takie sztywne zasady sie nie podobają to w sieci istnieje coś takiego jak NETYKIETA, która też zobowiązuje użytkowników forów, grup dyskusyjnych, czatów i innych do stosowania podstawowych zasad, zasad które dla niektórcyh użytkowników naszego forum są tylko po to by je łamać - a nie o to przecież chodzi.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Hm. Nie wiem, czy to dobre dla naszego forum, ale... Może jako przykład. Na forum strony www.gitara.pl, na którym dużo trudniej zapanować nad emocjami ludu, obowiązuje regulamin. Niestosowanie się do przepisów skutkuje najpierw ostrzeżeniem, a następnie banem czasowym (kilka dni). W razie recydywy - ban permanentny. Niektóre (cięższe) wykroczenia karane są od razu banem. Oprócz tego osoba upomniana przez jakiś czas jest resocjalizowana poprzez ciągłe wyświetlanie się jakiegoś tam specjalnego ekranu (nie wiem dokładnie, jak to wygląda, bo jestem grzeczny :) ), w którym jest pajacyk (no wiecie, ta akcja Pajacyk, dla dzieci), na którego z kolei trzeba klikać ileś tam razy - chyba przed każdym wejściem na forum, czy nawet do tematu (nie wiem dokładnie)... :)

Zasady są więc jasno określone i egzekwowane. Jest to, oczywiście, pewnego rodzaju terror, ale cóż, coś za coś... Mi się ten system podoba, aczkolwiek tu by raczej nie pasował w tak drastycznej formie (typu upomnienie za temat w złym dziale), bo i tutejsi forumowicze są o wiele bardziej praworządni.

I jeszcze jedna rzecz - trzeba by poprzenosić trochę tematy... Ehem... Jest sporo tematów w nieodpowiednich działach. No wiecie, moderatorzy, tak w miarę możliwości i wolnego czasu. Przy okazji.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Dokładnie Swinger, ja nie obstaje twardo przy tym że zasady mająbyć takie czy inne - ale jeśli tak jak podajesz można stworzyć system który działa to dlaczego by go nie wprowadzić u nas ? Pogorszyć już chyba nie mamy czego, a polepszyć możemy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Bundy pisze:Dokładnie Swinger, ja nie obstaje twardo przy tym że zasady mają być takie czy inne - ale jeśli tak jak podajesz można stworzyć system który działa to dlaczego by go nie wprowadzić u nas ? Pogorszyć już chyba nie mamy czego, a polepszyć możemy.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Ja proponuje zrobić tablicę i wieszać na niej zakazane osoby tak jak to było w "misiu" :zeby: Panie Stasiu zdjecie proszę.....i lu na gablote....
I u góry napis "Tych osób nie słuchamy i nie wpuszczamy" :haha:

To taki przerywnik w dyskusji.....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Nadal uważam, że nie tędy droga.
I co, staniemy się w końcu "zamkniętym" klubem, z pięknym regulaminem? Zastanówmy, czy tego chcemy.
Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Panowie,
Może tak - w końcu reguły nie dają żadnej gwarancji!
Czy nie ma piratów drogowych, przestępców, przyjaciół klubu Samoobrony itp.?
Maciej
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Maciej pisze:Nadal uważam, że nie tędy droga.
I co, staniemy się w końcu "zamkniętym" klubem, z pięknym regulaminem? Zastanówmy, czy tego chcemy.
Pozdrawiam,
Maciej
Nie, lepiej zostańmy takim forum, na którym rzuca się mięsem, niektórzy nie potrafią pisać po polsku, urządzają pyskówki i piszą takie pierdoły, które nie mają nic wspólnego z naszym hobby - jasne - super wyjście.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Wiesz co Bundy... ehhh
Nie twierdzę, że jest świetnie!
Ale zastanów się co w ten sposób można osiągnąć!
Życzę "super wyjścia"
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Słuchajcie, uważam że podejmowanie przedsięwzięć regulaminowych nie jest do końca skuteczne. Moim zdaniem nie znajdziemy lepszej metody na tego typu naganne zachowania, jak ignorowanie tego typu postów. Są ludzie i tacy zdarzają się na każdym forum, którym niespecjalnie zależy na merytorycznej dyskusji na jakikolwiek temat, ale muszą po prostu zaistnieć głośno wykrzykując swoje JA. Ich radość i zadowolenie rośnie wprostproporcjonalnie do oburzenia jakie są w stanie spowodować. Nie jestem na tym forum zbyt długo, ale panuje tutaj chyba największa kultura wypowiedzi ze wszystkich mi znanych a i zakres tematyczny prowadzonych wątków jest na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że jest to spowodowane w dużej mierze stosunkowo wysoką średnią wiekową jego uczestników. Młode głowy bywają często zapalczywe, a te na forum kartonowym mimo, że niektóre również młode są jakieś chłodniejsze. Może przyczyną jest również w przeważającej ilości uprawiane wśród nas hobby. Kartonowcy do najcierpliwszych należeć przecież muszą. Reasumując ten wywód, uważam że musimy ignorować zapalczywe wypowiedzi sami, a Moderatorów zmuszać do interwencji w ostateczności
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
ODPOWIEDZ