[zapowiedź] AH Bf 110 G-2

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Roby
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 14 2003, 23:47
Lokalizacja: Żory

[zapowiedź] AH Bf 110 G-2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roby »

Już od wczoraj na Konradusie wisi zapowiedź nowego modelu wyd. Andrzeja Halińskiego, Messerschmita Bf - 110 G-2. Model ten już wyszedł parę lat temu nakładem tego wydawnictwa, jednak to jest zupełnie nowe opracowanie, na poziomie ostatnich modeli AH, czyli bardzo szczegółowym. Cena 40 zł. Mi osobiście się ten model baaardzo podoba, i na pewno go kupię, nawet jeśli jest to n-ty model niemiecki, jaki wyszedł.

Tutajmożna zobaczyć zdjęcia surówki
Pozdrawiam
Robert
---------------------------------
róbmy modele a nie wojny
---------------------------------
Rogal
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 17 2004, 23:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rogal »

Oglądając zdjęcia surówki już widać ze model będzie wypasiony, zreszta jak wszystkie ostatnie propozycje z tej "stajni" ;-). Wiadomym jest ze modele od Hala sa przeznaczone do doświadczonych modelarzy, ale niestety także do zamozniejszej części modelarskiej braci. Takie jest moje osobiste zdanie, moze sie myle, jezeli tak to mnie poprawcie. Za argument niech posłuzą okręty np. Roma z GPM, Bismarck od Hala czy tez Gamber Bay też od Hala. Ceny tych modeli kształtują sie w granicach 55 - 60 zł, a objętośc arkuszy na pewno jest duzo większa od zapowiadanego samolotu, dlatego uważam ze 40 zl za ten samolot to troszke za dużo jak na moją kieszeń. Troszke sie rozpisalem...darujcie mi ;-)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Wygląda fajnie :) czy to prawda że to to samo malowanie jak we FlyModelowskim Me-110?? (tak jak przy I-16 i Valu :) )
Awatar użytkownika
sprinter
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 23:41
Lokalizacja: Świętochłowice Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sprinter »

Ładny samolot model nieźle zaprojektowany z dużą ilościa drobnicy a kwestia ceny nie bronie tu wydawców jeśli mam spędzić kilkadziesiąt godzin swojego życia na klejaniu tego modelu to 40 zł nie jest wygórowaną ceną ale jeśli miałbym go kupić tylko na "stosik" to cena jest znacząca.Poprostu zbieractwo staje sie powoli bardzo kosztowne i modele trzeba kupować tylko te które chce sie skleić.
kubelwagen :)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3207
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Poprostu zbieractwo staje sie powoli bardzo kosztowne i modele trzeba kupować tylko te które chce sie skleić.
To straszne. Będę musiał obciąć tzw pociechom racje żywnościowe.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3207
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Oczywiście żartowałem z tym obcinaniem racji żywnościowych.

Po ostatnim remanencie doliczyłem się 210 modeli zalgających w szafie - plastików nie liczyłem. Powoli dochodzę do wniosku, że zbieractowo modeli tak jak i zbieractwo będące formą zdobywania pożywienia przez ludzi pierwotnych prędzej czy później wyginie. Tylko czy będzie to opłacalne dla wydawców?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Ogladajac zdjecia surowki znalazlem juz dwa bledy projektanta:
tutaj trymery pochodzą od wercji G4, powinny byc mniejsze,
a tutaj chlodnica od dzialek tez w wersji G4
Obawiam sie ze korzystali po czesci ze starego modelu czyli Bf-110G4

Prawidłowy spod w wersji G2
Obrazek
Na tej fotce widac chlodnice tak chcarkterystyczna dla wersji G4
Obrazek
A tutaj prawidłowe trymery na wersji G2
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

na ostatniej fotce wrzuconej przez Lenta widzimy piekny moment kiedy to duzy samolot mama rodzi maly samolocik płci nieznanej ;) i wlasnie stąd sie biorą nowe samoloty a nie jakieś tam fabryki ;P
(sorki....musialem :D )
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Andrzej Haliński
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 10 2004, 21:57
Lokalizacja: Stegna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Haliński »

Lent napisał --->Ogladajac zdjecia surowki znalazlem juz dwa bledy projektanta:
tutaj trymery pochodzą od wercji G4, powinny byc mniejsze,
a tutaj chlodnica od dzialek tez w wersji G4
Obawiam sie ze korzystali po czesci ze starego modelu czyli Bf-110G4


Nasza "110G-2", będąca całkowicie nowym opracowaniem, należała do serii póżniejszej, dlatego posiada statecznik z powiększonym trymerem. Wyposażona była również w zestaw Rustsatz R3 (2 działka MK 108 kal. 30mm) w miejsce standardowych 4 km MG 17 kal. 7,92, stąd osłona przedziału uzbrojenia charakterystyczna dla wersji G-4.
Pozdrawiamy
Redakcja
P.S. W ostatniej chwili do modelu dorobiliśmy wyrzutnik podkadłubowy z bombami oraz podskrzydłowe zbiorniki paliwa (nie ma tego na zdjęciach prototypu zamieszczonych na forum Konradusa).
car
Posty: 57
Rejestracja: wt cze 01 2004, 0:35
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: car »

Drogi panie kolego Lent...troche mi sie wydaje ze to niepotrzebne bicie piany...obecnie rysuje pewien prototyp rozyjskeigo mysliwca i mam 3 rodzaje planów..na kazdym linie blach ida inaczej....

model wyglada ładniei to wystarczy ... mnie nie podoba sie cena:(
ODPOWIEDZ