Uzalezniony :(

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

barman44 pisze:ja mam troche lepiej bo od czasu do czasu mi się komp resetuje bez powodu
miałem podobnie...trzeba było coś pozmieniac w usługach...z urchomienia systemu na uruchomienie usługi, tyle ze nie pamietam juzgdzie to zmieniałem
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

hm... jak qmplowi sie komp sam z siebie resetowal to sie okazalo ze chlodzenie mu siada i procek sie przegrzewa... aby nie wydawac na bezdurno (bo to nie musi byc to) kasy na wiatraczek po prostu zdejmij obudowe i ustaw zwykly wiatrak pokojowy obok kompa.... jak nie pomoze to znaczy ze to nie to :) koledze pomoglo :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
waskier
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 2:54
Lokalizacja: szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waskier »

zazwyczaj przy przegrzewaniu procka zabezpieczenia na płycie głównej wyłączają komputer [a nie restartują], choć są różne płyty...

problem z restartowanie systemu pojawiał się po instalacji [reinstalacji] windowsa XP gdzie żeby ten problem usunąć trzeba było odpowiednią łatkę zainstalować

trzeba też sprawdzić czy dobrze są podłączone urządzenia [mi kiedyś właśnie takie cyrki wyprawiał skaner, bo się poluzowała wtyczka zasilająca]
doswiadczony bez doswiadczenia

waskier18@wp.pl
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

powiem krotko tak:
jak sie znasz na kompach to kombinuj po kolei... zacznij od sprawdzenia urzadzen wewnatrz kompa... moze cos nie styka wlasnie :) potem sprawdz soft.... jak to nic nie pomoze to ja bym rozkrecil kompa i skrecil ponownie... czasem takie cus pomaga (ozcywiscie wszystkei styki nalezaloby wyczyscic...sa odpowiednie preparaty do tego)...
jak sie nie znasz to poszukaj kolegi ktory sie zna ;) (bo placic jakiemsu domoroslemu informatykowi za to po prostu sie nie godzi ;>)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
barman44
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 19:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barman44 »

jakiś czas temu oddałem komp do serwisu i wymienili mi zasilacz bo człenio stwierdził że potopione wszystko w środku jest i parę dni miałem spokoju ale później choroba znowu wróciła. i czasem jest to częste czasem raz na dzień. czasem po włączeniu filmu co 5 minut potrafi sie restartować. i do tego jakieś bluescreeny i takie tam ekrany błędu STOP. już się w sumie przyzwyczaiłem do tej ułomności mojego kompa. dzięki za rady chłopaki jeszcze odezwe sie na priv i sorka za wcine w temat z mojego powodu Fiban. elo :)
Fiban

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

Spoko :)
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

w serwisie zawsze wymieniaja zasialcz :jezyk2:

;>
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
SEBA1100101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SEBA1100101 »

NIe lepiej kompa po prostu wsadzić do lodówki :cool:
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Kiedy instalowałeś system?

gulus
Obrazek
barman44
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 19:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barman44 »

instalke na nowo zrobiłem w czwartek (dwa dni temu). format dysku c: a pozostałe partycje zostawiłem bez zmian. zarówno przed jak i po były problemy. oczywiście do wina zainstalowałem servce packa 2, włączyłem zaporę sieciową (mam internet przez kablówkę), zainstalowałem i właczyłem automatyczną ochronę w Pandzie Antivirus Titanium 2004. hmmm ... chyba tyle :/
ODPOWIEDZ