Czy wypożyczyłbyś swój model?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

Czy wypożyczyłbyś swój model?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Część modeli budowanych przez Forumowiczów można zapewne oglądać na konkursach albo w modelarniach. Sporo ich jednak znajduje się w domach wykonawców i podziwiać je mogą tylko oni, bądź ich znajomi. Model oglądany na zdjęciach z Forum, to zapewne jednak inne doznanie niż model "na żywo". Ciekaw jestem, czy bylibyście zainteresowani wypożyczeniem modelu. Załóżmy, że posiadam sklep z zabawkami albo sklep modelarski (nie posiadam, ale załóżmy). Gdybym mógł ustawić na wystawie kilka "dorodnych", wypasionych modeli, to:
- zrobiłbym interesującą wystawę dla przechodniów, szczególnie dla modelarzy obecnych i przyszłych (złapaliby bakcyla?)
- zwiększyłbym zainteresowanie swoim sklepem (ekspozycja byłaby np raz w miesiącu wymieniana) - wzrost obrotów
- wykonawca miałby satysfakcję, że może szerszemu gremium zaprezentować swoją pracę (mógłby się podpisać pod modelem albo i nie)

Jak wspomniałem jednym z elementów takiej ekspozycji byłaby potencjalna korzyść finansowa uzyskana przez właściciela sklepu. Można więc sobie wyobrazić, że zaoferowałby on za wypożyczednie modelu jakieś pieniądze. Za jaką kwotę (np. na miesiąc) użyczyłbyś swój model?
Jeszcze raz podkreślam, że pytanie ma charakter ogólny. Nie jest konkretną propozycją skierowaną do kogokolwiek. Może jakieś sklepy modelarskie już tak robią? Nigdy nie byłem w żadnym, więc nie wiem.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

hmm, w sumie, czemu nie, pod warunkiem zagwarantowania bezpieczenstwa moich modeli , ktorym badz co badz poswiecilem duzo mojego czasu i nie chcialbym zeby sie w jakikolwiek sposob zniszczyly

widzialem taka wystawke w jednym z lubelskich sklepow, fajnie to wyglada

ogolnie jestem na TAK, pomijam sprawe poziomu wykonania moich modeli :razz:
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Tak jak poprzednik, jestem ZA ale pod kilkoma warunkami, z których ten najważniejszy - BEZPIECZEŃSTWO MODELU! Jeśli bym wiedział, że model będzie: np. stał pod szybą, na wystawie, nikt go nie będzie dotykał, byłbym pewien osoby która by mnie o to poprosiła - nie ma sprawy.
Zrobienie modelu zajmuje kupę czasu i nie chciał bym, żeby przez czyjś idiotyzm moja praca poszła do kosza. Jeśli by te warunki nie były spełnione - nie ma mowy żebym go wypożyczył.
Model własnoręcznie wykonany to jak część mnie; tego sie nie odddaje bez gwarancji pozostania długo w stanie w jakim się go oddało.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

nie- ponieważ mam przykre doświadczenia w tej materii - gwarancje gwarancjami, a bezpieczeństwo chodzi inną ścieżką...:(
a poza tym pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jedno - b. ważne zagrożenie - tzn. słońce - model wystawione na ekspozycji na witrynie sklepowej poddane są intensywnemu (zazwyczaj) działaniu słońca co powoduje dużo szybsze niż zwykle wyblaknięcie modelu
nie każdy święty garnki lepi
Awatar użytkownika
Waldemar
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 21 2004, 21:30
Lokalizacja: Szczecinek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldemar »

Witam
U mnie od dawna chodził taki pomysł ale najpierw muszę Vasę skończyć.
Nie chodzi mi nawet o jakieś z tego profity ale bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo. Jestem za.

Pozdrawiam
Waldek
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=26
............................
Modele z zapałek.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

U nas w Koszalinie w jednym ze sklepów modelarskich (niestety, już nieistniejącym) była taka wystawka, w odpowiednio zabezpieczonej gablocie. Jakoś nie zauważyłem, żeby modelom coś się stało.
Szefostwo drugiego sklepu właśnie teraz szykuje sporą witrynę, by klienci mogli swoje modele wystawiać. Jest sporo chętnych. Mnie też pytali czy bym nie reflektował. Powiedziałem, że i owszem. Dlaczego nie?

Uśmiech zza szyby,
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Wypożyczył bym zawsze pod jednym warunkiem: nie na wystawę sklepową. Bo promienie słońca dały by w kość modelom :)
pozdrawiam
GCBA w montażowni :)
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Moje modele tez byly wypozyczane na roznego rodzaju wystawy i polki sklepowe i powiem ze najbardziej zniszczone wracaly z ............. konkursow modelarskich, gdzie najczesciej sam sie nimi opiekowalem. Wiele zalezy od ludzi ktorzy pozyczaja takowe modele, jesli jest to modelarz to pol biedy a jesli ktos kto z modelarstwem nie ma nic wspolnego to omijajmy go z daleka
Powoli coś tam dłubię
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam :) W Pruszkowie jak może wielu wiadomo jest prężnie działający sklepik o nazwie Martola gdzie już od wielu lat nosze swoje modeliki na wystawę i jak do tej pory (puk... puk...) nic się nie stało.
Więc też jestem za.


Pozdrawiam. ;-)
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Jeśli tylko ktoś zgodził by się takim wykonaniem szpecić półkę ;-) , dlaczego nie! Ale podobnie jak inni - nie na witrynę. Promienie słoneczne dobrze robią na kości, ale na modele ... raczej nie za bardzo! :lol:
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
ODPOWIEDZ