jesień`40 - minidioramka [relacja]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

Cześć
Zdradź "tajemnice" - czy partyzant będzie strzelał na kucaka ? a może naprawiał motor? jadł? nadawał przez radio? :D No prosze napisz :lol:
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

jutro wzsystko sie wyjasni :))
myslalem ze dzis sie wyrobie... ale troche go spsulem... i msuze naprawic :) pozatym nogi nie chca sie za chinskiego boga trzymac reszty (nawet na kropelke nie łapia... pierwszy raz mi sie to zdarza... zwlaszcza ze cala reszta rece i glowa trzymaja sie na mur beton) i musze zainstalowac mu krotkei druty wewnatrz nog :P bedzie piszczał przy przechodzeniu przez bramki.hehe ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

tadam... dioramka zakończona :))

wykonanie jej zajeło mi coś około 3-ech dni.... najwiecej czasu zabralo schniecie farb ktorymi pomalowalem ziemie... nigdy wiecej nie zastosuje farb olejnych dla plastykow ktore maja cos kolo 40 lat.... schlo 48godzin i w zasadzie nie wyschlo jeszcze do konca.... te farby sa do du*y ;)

a teraz po kolei:
zolnierz jest zrobiony żywicy (tak mnie sie przynajmniej wydaje).... kupiony lat temu pare, nie jest to figurka z jakeigos zestawu... byly do wyboru dwie z tego "klimatu" jeden stojacy drugi kucajacy :) kucajacy wydal mi sie zabawniejszy ;)
motocykl jak juz wiadomo nie jest niemiecki tylko amerykanski... jak za jakis czas bedzie jakas kasiorka to zostanie on wymieniony na niemiecki [nie jest przyklejony wiec zamiana nie sprawi problemu... zwykle nie przyklejam modeli do dioramek.. tylko figurki :P)
płotek i ten nieszczesny słupek sa zrobione z balsy... i malowane zwyklymi pactrami :)
podstawka z gipsu...ale o tym pisalem wczesniej :)
juz zrobilem sobie kolejna podstawke gipsowa.. i obecnie mysle co na niej umieścic.... mam pewien pomysl ale tym razem w skali 1:72 :) napiszcie czy was to wogole interesuje... jesli tak to wrzuce tez taka krotka relacyjke z budowy kolejnych :)

w sumie bede teraz robil wiecej takich dioramek... mszue odpoczac od tej napoleonskiej i od fortu rzymskiego ktory tez buduje.... duze dioramki po pewnym czasie mnie męczą... i msuze sie zajac czyms innym, mniej praco i czaso chlonnym ;)

mam nadzieje ze was nie zanudzilem :P i ze wam sie chociaz troszke spodoba :)
planuje jeszcze przyklejenie do podstawki tabliczki na ktorej bylaby jakas informacja o dioramce.... tytul dioramki czy cos takiego... jesli ktos ma ciekawy pomysl na tytul dla takiej minidioramki to piszcie :))
teraz mozecie krzyczec ;)
pozdrawiam :)

p.s. to jest w zasadzie pierwsza relacja ktora udalo mi sie doprowadzic do konca na forum :P ale tamte tez skoncze ;) kiedys.... ;>

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 20 2005, 11:16 przez galwani, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
MurzynGda
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 15 2004, 23:10
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MurzynGda »

Błoto jest beznadziejne , za jasne .Motor z taką ilością błota na silniku raczej by chyba niejeżdził.Chyba coś ci silnik niewyszedł że tyle błota nawaliłeś.Figurka powinna byc jakoś cieniowana chyba tak mi się wydaje , motor też bez żadnego Washa widze.Płot zaczysty .Fotki też nienajleprzej jakości <<mistrzu>>.
_____________________________
Pojazdy w sakli 1/35
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

hm...wydaje mi sie czy jest to forma odplacenia mi za moj komentarz do twojego modelu?? fajnie..... widac doroslosc nie idzie w parze z wiekiem...
EOT
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
MurzynGda
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 15 2004, 23:10
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MurzynGda »

Absolutnie nie , za nic się niodpłacam zkomentowałem twoja prace i nic pozatym.Niemam nic do ciebie jestem szczery i tyle .
_____________________________
Pojazdy w sakli 1/35
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam
Dioramka mi sie podoba a sam pomysl jest swietny ( moim skromnym zdaniem) - bardzo realistyczny :D . ale mam kilka uwag:
1. to nieszczęsne bloto na silniku, rzeczywiscie jest go tam troche za duzo
2. plot powinien byc troche zachlapany blotem.obok przeciez jezdza pojazdy i spod kol leci bloto ,a plot jest blisko drogi,a watpie ze wczasie wojny ktos ten plotek malowal ostatnio wiec moze jakis efekt odlazacej farby by sie przydal?
3. a czy przedstawiciel gatunku homo sapiens bedzie uzywac lisci jak jego przodkowie czy moze ma papier tolaetowy?? moze powinien miec troche papieru albo kawalek gazety w reku :D - to tylko propozycja
4. co do problemu koloru blota to kolor moim zdaniem moze byc.barwa blota zalezy od gleby z jakiej powstaje bloto, wiec realizm jest.NIe kazde bloto musi wygladac jak " to na naszych podworkach" :D

P.S czekam na relacje z innych twoich projektów dioramkowych
http://klub.chip.pl/krzemek/pzkpfw_i/pz1a.jpg moze cos takiego skoro lubisz blotko :twisted:
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

co do tego plota... to szczerze mowiac nie mam za bardzo pomyslu jak go ubrudzic zeby to wygladalo w miare realistycznie.... szkoda ze wczesniej nie pomyslalem o czyms innym... moglem nie brac balsy tylko jakies inne drzewo... pomalowac i wsadzic do wody na kilka dni... potem calkiem ladnie by popekalo :) (pedzle w ten sposob mi pekaja jak za dlugo w sloiku z woda stoja ;P) a co do papieru/liscia/gazety.... papier toaletowy raczej odpada.. ciekawie by wyglada partyzant z rolka papieru toaletowego ;P raczej jak juz skonczy robic co robi to zgarnie pare liscy lezacych obok i jakos ten temat zalatwi ;) a co do bltoa na slinki... bloto jest zrobione ze szpachli akrylowej zabarwionej farbkami pactra.... zaschlo juz na amen i go stamtad nei wydlubie...to co dalem rade wydlubac to wydlubalem ;) ale teraz widac tylko lewa strone motocykla wiec nie jest fatalnie ;>
nastepnym razem zrobie bloto troche inaczej :) mam juz pewien patent zwiazany z wikolem, farbami i zasypka dla niemowlat ;)
a dzis popelnilem kolejna mini dioramke...t-80 na sniegu...lol... tylko ze figurek zadnych nie mam ;) i jakies to takie lyse... chyba msue zmajstrowac jakies zimowe drzewko ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
woj-ciech
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 27 2004, 21:10
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: woj-ciech »

witam
jezeli moge sie wtrącić to wla byly dostarczane do rosji, wiec niemcy mogli teoretycznie takie pojazdy zdobyczne mieć na wschodnim wroncie.
wla byly malowane na kolor zielony a nie szary
pozdrawiam
leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

Hehe no to zgadłem - strzela - ale czym :haha: tego przewidzieć nie mogłem :D
A teraz mała propozycja - wspominano tu o papierze albo gazecie. Skoro jest płot, to jest dom - jak jest dom, to może być wieś - jak była wieś, to mógłbyć jakiś plakat (obwieszczenie) niemiecki. Może tak urwany w pół plakat na drzewie i druga połowa "zużyta" :D na ziemi. Albo w ręku nie "zużyta" - jeszcze :]
ODPOWIEDZ