Magazyn SUPER MODEL - co dla kartonowców?

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

Magazyn SUPER MODEL - co dla kartonowców?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Spotkałem się z opiniami Wisy, MIKU05 oraz Grześka przy okazji wątku o trudnościach z nabyciem nowego magazynu Super Model, że pierwszy numer nie przyniósł niczego kartonowcom. Chcąc rozwinąć taką myśl i zasięgnąć wiedzy u źródła pozwoliłem sobie zagościć w Waszej części. Macie rację w pierwszym numerze nie znalazł się żaden temat kartonowy, ale wina nie leży tylko po mojej stronie. Przez ostatnie pół roku toczyła się na forum dyskusja nad samą potrzebą zaistnienia, jak również kształtem nowego pisma. Wielu z Was brało w nim udział i zabierało głos. Niektórzy postanowili czynnie wspomóc nową ideę podejmując trud pracy redakcyjnej. Zapraszałem każdego i każdemu umożliwiałem realizację swoich pomysłów. Niestety nikt z Kartonowców nie zgłosił akcesu uczestnictwa w przedsięwzięciu. Podejmowałem się roli moderatora całego Show prosząc Was o zapełnienie go treścią. W dalszym ciągu jestem otwarty na wszelkie formy współpracy z gazetą. Jej łamy są otwarte dla wszystkich, bardzo chętnie zagościmy tam również Was. Wiem obserwując to Forum jak fantastyczne rzeczy tworzycie i jak atrakcyjne może być ich pokazywanie. Zauważyłem tu również wyjątkowo dużą w porównaniu do innych Forum ilość osób profesjonalnie znających temat fotografii modelarskiej. Naprawdę to tylko krok od stworzenia świetnego materiału na artykuł. Nie narzucam nikomu z autorów tematów, bo to oni tworzą to co ich cieszy a ja staram się to tylko efektownie pokazać. Oczekuję po tym poście obudzenia się w Was pomysłów na obecność kartonu w Super Modelu. Osobiście jestem plastikowcem i mimo, że tak jak chyba każdy przechodziłem fazę kartonu, to Wy aktualnie obecni w tej pasji najlepiej wiecie czego Wam potrzeba i co chcielibyście zobaczyć. Czekam na Wasze posty
Mariusz Łukasik
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Ja sądzę że jeśli jest gazeta która się skupia na modelarstwie plastikowym, to niech to robi dalej...
Każda ingerencja i zmiana "kierunku" gazety na plastikowo-kartonową zmniejszy zainteresowanie "głównej" grupy odbiorców którą są modelarze plastikowi. Zaś żeby modelarze kartonowi byli zadowoleni pozostaje stworzyć nowa gazetę - typowo kartonową... chociaż patrząc na już istniejące Model-fany, kartonówki i inne tego rodzaju czasopisma wydaje mi się to lekko chybionym pomysłem...

Takie jest moje zdanie - nie musicie się z nim zgadzać :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Na rynku jest parę tytułów dla plastikowców, ale w ŻADNYM nie pisze się o modelach plastikowych pojazdów cywilnych (wyjątek Model Redukcyjny czasami coś napisze pzry okazji świetnych modeli Pana Żywczyka). Model Fan przez 7 lat istnienia napisał może pięć razy o modelach samochodów, a jest tyle pięknych modeli Trucków i innych pojazdów :(
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Na rynku jest parę tytułów dla plastikowców, ale w ŻADNYM nie pisze się o modelach plastikowych pojazdów cywilnych (wyjątek Model Redukcyjny czasami coś napisze pzry okazji świetnych modeli Pana Żywczyka). Model Fan przez 7 lat istnienia napisał może pięć razy o modelach samochodów, a jest tyle pięknych modeli Trucków i innych pojazdów :(
Nie ma za to numeru bez swastyki jak nie czołgi (tu krzyże) to samoloty - patrz nowy magazyn i Me 109 - swoją drogą świetnie zrobiony. Czyżby samochody były mniej medialne, ale pozwolę sobie stwierdzić że pomalować model cywilny połyskiem jest dużo trubniej niż np. czołg
Pozdrawiam wzystkich
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

Trucki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Zgadzam sie z Sewerynem, pojazdy cywilne ciężarowe zawsze były dyskryminowane!!! Znam tylko jedno pismo Truck Model World , które od a do z zajmuje sie truckami i jest wydawane oczywiscie w Anglii i u nas nie uświadczysz chocby jednego numery...
Znam wiele osob, ktre robie wspaniałe modele plastikowych cieżarówek i jedynym miescem gdzie mogli sie pojawic to czasopisma z branzy transportowej, wiec moze w przyszłości sie rozwinie dział Trucki w Super Modelu...

Co do łaczenia z Kartonowcami to chyba zależy od redakcji jesli bede mieli art. zdjeica, wolne miejsce to czemu nie, fajnie by było poczytac chocby takim Krazie Posta.....

Z Truckerskim Pozdrowieniem NobelEXC
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

qrcze nie widziałem tej gazetki..... od kiedy jest wydawana jaka jest jej cena i gdzie w necie można dostać bo znając tą dziurę Lębork to prędzej na nas ruskie bombke spuszczą niż ktoś dostarczy do naszych sklepow to pisemko. Może skan okładki :D
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Tony tu masz odsyłacz do postu z gazetą:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... highlight=
znajdziesz tam też skan okładki, a więcej informacji na stronie
www.supermodel.kagero.pl
Mariusz
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

no no fajne pisemko z tego co widze mam nadzieje że dowiozą do Lęborka choć jeden egzemplaż to sobie kupie bo ten temat o robieniu owiewek mnie interesuje.
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Fajna gazetka , ale nie dość ,że modele plastikowe , to jeszcze nic nie widziałem na temat modelarstwa okrętowego ...!?!?
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

Moim zdaniem przydałoby sie cosik na temat modelarstwa kartonowego, wielu rzeczy i roznych technik wykonywania modeli i ich podzespolow nauczylem sie na ty forum od was wszystkich ale brakuje mi wlasnie pisma o modelarstwie kartonowym ktore moglbym sobie poczytac w wolnych chwilach miedzy sklejaniem modeli :) kiedys kupowalem kazdy chyba zna miesicznik "modelarz" i cosik takiego by sie znowu przydalo ale tylko o kartonowym modelarstwie.

Pozdrwaim :cool:
ODPOWIEDZ