Filmy o tematyce okrętowej.(II Wojna Światowa)

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

Filmy o tematyce okrętowej.(II Wojna Światowa)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam.Mam takie małe pytanko.Czy są gdzieś na necie do ściągnięcia czy cuś filmy o tematyce okrętowej z II Wojny Światowej??Ja posiadam tylko Pearl Harbor i U571.Czy są inne.Mogą być nawet dokumentalne.Słyszałem coś, kiedyś że był film o Bismarcku na Discovery.Czy ma to ktoś i mógłby jakoś posłać.Bardzo mnie to interesuje a niektóre bitwy lub okręty chciałbym zobaczyć hmmmm nawet jako animacja komputerowa a nie sam opis.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Kinio
Posty: 123
Rejestracja: śr mar 26 2003, 0:31
Lokalizacja: Szczecinek/Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kinio »

Obejrzyj sobie "Das Boot".
Awatar użytkownika
Pit Blank
Posty: 44
Rejestracja: wt mar 18 2003, 17:10
Lokalizacja: Wisła (Gliwice)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pit Blank »

No pewnie ze są takie filmy ;)
Wystarczy umiejętnie poszukać
Ja mam całą serie dokumentów z Discovery i ZDF
i troche filmów pełnometrażowych
Kleje bo lubie:)
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Pearl Harbor możesz oddać jakiejś koleżance w prezencie ;-), na pewno się ucieszy.
Z dobrych filmów o tematyce okrętowej jest jeszcze "Podwodny wróg", "Bitwa o Midway" i "Tora! Tora! Tora!"...
pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Piękny był "Orzeł" (chyba tak sie nazywał) z Wieńczysławem Glińskim w roli kapitana. Opowiadał o ucieczce "Orła" z internowania.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Wiem.Tora jest super tak jak i Midway, ale...................skąd je wziąść.??
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
PKDeath
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 18 2004, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PKDeath »

"Gladiatorzy II WŚ" bardzo dobre opracowanie w kilkunastu odcinkach duzo zdjęć opisów, itd. "Pola bitew" bardzo dużo odcinków leci to chyba na Discovery o 16 w tygodniu. Wystarczy ze wybierzesz te odcinki, ktore Cie interesuja. Skad je wziac? Z wypozyczalni, albo z mniej oficjalnych źródeł, ale strony typu osloskop.net wiecej Ci na ten temat powiedzą :)
U-571 wsadź se między Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę, a Calineczke. Pearl Harbour.. no wlasnie jw oddaj kolezance :) Tora! Tora! Tora! jest wg mnie lepszym filmem o ataku z 7 grudnia 1941. Sa takie filmy jak "O jeden most za daleko" o operacji Market Garden w Nadrenii, czy no wlasnie poszukaj w programie telewizyjnym. Bardzo duzo opracowan jest prezentowanych szczegolnie na Discovery Civilisation. Z polskich to "Rewizja nadzwyczajna" Baliszewskiego, czy "Sensacje XX wieku" Wołoszańskiego, no ale to już bardziej pod kątem sprawy Polskiej.
Zgłoś sie do mojego historyka :D ma tyle tego na zapleczu ze to poezja :D

Gało: jak już gadamy o wymarzonych samochodach, to jeszcze zabraklo zebysmy gadali na temat tego jakie wg nas kobiety są najładniejsze, wiec ten temat jest, hmm... bardziej zblizony do modelarstwa, na zródłach historycznych wszak sie opieramy, a bez wątpienia filmy do nich należą.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Mało jest spraw, w których zgadzam się z Szyderczym - ale tutaj akurat ma rację, wątek do Hyde Park. Na marginesie - ostatnio jednym z lepszych filmów o tej tematyce jest film fabularny rosyjskiej produkcji PQ-17 (ośmioodcinkowy serial).
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Wiem, ze filmy lecą na discovery ale właśnie w tym problem.Mieszkam na wsi a tu ni ma kablówki i z discovery nici.Dlatego też pytam gdzie można dostać cos takiego.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

kapek pisze:Wiem, ze filmy lecą na discovery ale właśnie w tym problem.Mieszkam na wsi a tu ni ma kablówki i z discovery nici.Dlatego też pytam gdzie można dostać cos takiego.
Discovery można dostać zamawiając Polsat cyfrowy lub Cyfre +
ODPOWIEDZ